Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)

W tym roku, mija osiem lat działalności Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 06 października w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, zainaugurowano dziewiąty rok akademicki. Uroczystość, którą poprowadziła Anna Adamiok, rozpoczęto od uroczystego odśpiewania Gaudeamus w wykonaniu grupy artystycznej BUTW, pod kierownictwem Romana Lackowskiego.

Barlinecki Uniwersytet Trzeciego Wieku zrzesza dziś około stu członków. Spotykają się na sekcjach gimnastycznych, włóczykijków, rękodzieła artystycznego i w kawiarence „Pod sową”. Uczą się języków i obsługi komputera. W ciągu minionego roku, m.in. uczestniczyli w wielu projektach i współorganizowali III Ogólnopolską Konferencję Naukową „Samotność człowieka w zdrowiu, chorobie i niepełnosprawności”.

 

REKLAMA

 

Wzięli udział w spotkaniu w Jolantą Karasińską oraz wykładzie „Kolędy i pastorałki w tradycji polskiej i zachodnioeuropejskiej”. Wyjeżdżali do opery, wzięli udział w „Polonezie dla Niepodległej” oraz akcji #gaszynchallenge. Brali udział w jednodniowych wyjazdach, spotkaniach integracyjnych oraz współpracują z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym. Pandemia koronawirusa trochę pokrzyżowała niektóre z planów, przez pewien czas nie mogli się spotykać, jednak powoli (oczywiście w reżimie sanitarnym) wraca kawiarenka i utęsknione spotkania. 

W części artystycznej wystąpiła grupa artystyczna Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem Magdaleny Zyndy – Lis oraz zaproszono na wykład „Krzysztof Penderecki – najwybitniejszy polski kompozytor we wspomnieniu Andrzeja Haegenbartha”. Gospodarzami uroczystości byli prezes BUTW Maria Mitek oraz wiceprezes Kazimierz Borowski. W trakcie spotkania nie zabrakło życzeń, zabrakło natomiast uścisków – jednak to ten trudny czas wymusił dystans społeczny. Przy wyjściu, na każdego uczestnika spotkania czekała słodka niespodzianka.

Drodzy Studenci BUTW – życzymy Wam wielu satysfakcji z Waszej działalności. Bądźcie zdrowi, realizujcie swoje marzenia, spędzajcie aktywnie czas, uczcie się pilnie i kontynuujcie te pełne energii twórcze spotkania.

 

M. Przybylska

 

 

Komentarze

+1

Guest

Od kiedy obserwuję BUTW jakoś nie obawiam się momemtu, kiedy osięgnę podobny dojrzały wiek. Widząc zapał i energię tych państwa mam nadzieję, że mnie też będzie się tak chciało aktywnie żyć

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież