niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Stowarzyszenie MiastoHolizm wraz z BOK – Muzeum Regionalnym w Barlinku, zapraszają na wystawę „Dom Polski. Elementarz Dizajnu”. Wystawę w barlineckim muzeum, będzie można oglądać tylko przez kilka dni: 12.10 - 19.10.2020r. w godz. 8.00 do 15.00.

14 października o godz. 17.00 w muzeum, odbędzie się spotkanie kuratorskie z Małgorzatą Czyńską i dr hab. Bartoszem Wójcikiem. Jeśli są Państwo zainteresowani spotkaniem, z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt telefoniczny 95 7461-889.

 

REKLAMA

 

Elementarz dizajnu to multidyscyplinarna wystawa inspirowana książką Małgorzaty Czyńskiej, realizowana w 5 miastach Polski z finałem w Akademii Sztuki w Szczecinie. Wystawę najciekawszych obiektów dizajnu polskiego komplementarnie uzupełniać będą „video-wizytówki” topowych, polskich projektów, wzbogaci ją katalog a merytorycznie wesprze duże grono ekspertów/prelegentów. Wystawa „Dom Polski. Elementarz Dizajnu” to także pretekst do podjęcia dyskusji na temat regionalnej tożsamości, której przedmioty nierzadko stają się emanacją. Design jest dla nas nie tylko pięknym, użytkowym przedmiotem, ale także bohaterem dzisiejszego i niegdysiejszego świata.

Goście spotkania autorskiego 14.10.2020 r.

Małgorzata Czyńska – pisarka, dziennikarka, historyk sztuki, kuratorka wystaw. Absolwentka historii sztuki na UJ. Publikuje w „Wysokich Obcasach”, współpracuje z magazynami o wnętrzach, projektowaniu i modzie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka wielu doskonałych książek m.in. "Kobro. Skok w przestrzeń", "Kobiety Witkacego: metafizyczny harem", "Dom polski. Meblościanka z pikasami".

dr hab. Bartosz Wójcik -Uniwersytet Szczeciński, Instytut Literatury i Nowych Mediów, Kierownik Zespołu do badań regionalizmu i pograniczy. Specjalizuje się w historii literatury i kultury Pomorza Zachodniego. Bada teksty kultury (literatura użytkowa, literatura piękna, pomniki, nazwy ulic itp.), dotyczące tego regionu, głównie z przełomu wieków XIX i XX, oraz kwestie transferu kulturowego, jaki nastąpił po II WŚ, kiedy znaczna część regionu znalazła się w granicach Polski.

 

Dom Polski. Elementarz dizajnu.

Na video-wizytówce jeden z najbardziej intrygujących obiektów prezentowanych podczas kompaktowej wystawy w Strzelcach Kraj. Tymczasem już jutro demontaż ekspozycji, pakowanie obiektów i transport do kolejnego miejsca. Na mapie zdarzeń już niebawem, bo od 12.10 - 19.10, Barlinek i nasza obecność w Muzeum Regionalne w Barlinku. Tymczasem jeśli chcecie posłuchać więcej o naszym projekcie więcej - zapraszamy na 10.30 jutro do Czwórka! video: Czarna Mewa Studio.

Opublikowany przez Mobilny Instytut Kultury Niedziela, 27 września 2020

Patroni medialni - TVP Kultura, CZWÓRKA, whiteMAD, Wydawnictwo Czarne, NN6T, Prestiż Magazyn Szczeciński, wszczecinie.pl, Instytut Badań Regionalnych , Barlinek24, Strzelce24. Partnerzy - Akademia Sztuki w Szczecinie, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Desa Unicum, Pawilon, Czarna Mewa Studio, Art in brief, Pyrzycki Dom Kultury, Gmina Strzelecki Ośrodek Kultury, BOK Muzeum Regionalne w Barlinku, Stowarzyszenie OFFicyna; Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt współfinansowany przez Miasto Szczecin.
Organizator i realizator: Stowarzyszenie MiastoHolizm
Kierownik artystyczny: Monika Petryczko
Kuratorka: Małgorzata Czyńska

 

Stowarzyszenie MiastoHolizm

 

Dom Polski. Elementarz dizajnu. Strzelce Kraj.

Za nami druga kompaktowa wystawa - Dom Polski. Elementarz dizajnu. 2 przystanek - Strzelce Kraj. Wspaniale było znów pomówić nie tyle o przedmiotach co o historiach, które nieść mogą. Dziękujemy za miłe przyjęcie przez Strzelecki Ośrodek Kultury i rozmowy podczas spotkania autorskiego, które zapadną w naszej pamięci na długo. Z wielkimi pozdrowieniami z trasy, w drodze już do kolejnego miejsca - Muzeum Regionalne w Barlinku.

Opublikowany przez Mobilny Instytut Kultury Środa, 30 września 2020

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież