Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 25 września 2023r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (6)

W dniach 26-28 września w Czechach odbył się finał cyklu regat Puchar Cadeta Europy Centralnej (Central European Cadet Cup – CECC*). Bardzo udany udział w tej imprezie miała dwójka młodych żeglarzy pochodzących z Barlinka.

Oliwia Michalewicz (dobrze już znana w Barlinku utalentowana młoda zawodniczka, wielokrotnie utytułowana żeglarka regatowa, laureatka Barlineckiego Plebiscytu na Najlepszego Sportowca – dwukrotnie trzecie miejsce, startowała w wielu regatach krajowych i zagranicznych m.in. w Mistrzostwach Świata 2019 klasy Cadet, zawodach z cyklu CECC, Pucharze Berlina i wielu innych, pływa w klasie Optimist, Cadet i windsurfingowej klasie BicTechno 293).

Krystian Michalewicz (młody, ale już doświadczony 9-cio letni żeglarz z prawie 5-cio letnim stażem żeglarskim, podobnie jak starsza siostra Oliwia ma za sobą wiele regat żeglarskich w tym Mistrzostwa Świata 2019 klasy Cadet, pływa w klasie Optimist, jako załogant w klasie Cadet i na windsurfingu).

Oboje w tej chwili pływają w barwach klubu żeglarskiego MKS SZKUNER z Myśliborza.

 

REKLAMA

 

W finałowych wyścigach myśliborscy zawodnicy radzili sobie bardzo dobrze, pomimo niesprzyjającej aury (wiał bardzo silny porywisty wiatr, padał deszcz a fala sięgała prawie półtora metra). Nie obyło się bez wywrotek, ale wszyscy wykazali się niezwykłym hartem ducha – żadna nasza załoga nie wycofała się z regat.

W czeskim Pavlovie myśliborskiego Szkunera reprezentowały cztery załogi:

POL 9411 – Michalina Krępeć (sternik - 14 lat) i Jan Iwanow (załogant - 11 lat)
POL 9490 – Natasza Dobroń (sternik - 14 lat) i Maja Dobroń (załogant - 10 lat)
POL 10079 – Stanisław Wołoszyn (sternik - 14 lat) i Krystian Michalewicz (załogant - 9 lat)
POL 10080 – Oliwia Michalewicz (sternik - 14 lat) i Wiktoria Sawicka (załogant - 12 lat)

W tych regatach nie miała sobie równych załoga z Polski, Oliwia Michalewicz i Wiktoria Sawicka, która pewnie wygrała czeskie regaty.

 

barlinek

 

Natomiast w klasyfikacji generalnej CECC szkunerowcy roznieśli konkurencję i całe podium należało do zawodników z Myśliborza:

1 miejsce - POL 10080 – Oliwia Michalewicz i Wiktoria Sawicka
2 miejsce - POL 9490 – Natasza Dobroń i Maja Dobroń
3 miejsce - POL 10079 – Stanisław Wołoszyn i Krystian Michalewicz
6 miejsce - POL 9411 – Michalina Krępeć i Jan Iwanow 

W inauguracyjnym roku zawodów, odbyły się cztery regaty decydujące o tytule Mistrza Europy Środkowej. Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach – OPEN, GIRLS (dziewczęta) i JUNIOR (do 14 lat). Wyścigi odbywały się w weekendy podczas europejskiej wiosny, lata i wczesnej jesieni, a każdy kraj był gospodarzem jednych regat. Zawody są wydarzeniami otwartymi i każda łódź z dowolnego kraju, która ukończyła wyścig CECC, jest automatycznie rejestrowana jako uczestnik CECC. W tej chwili w rywalizacji w CECC uczestniczą trzy kraje – Polska, Czechy i Niemcy.

W tym roku ze względu na panującą pandemię organizacja regat była bardzo utrudniona. Jednakże odbyły się dwie z trzech planowanych imprez – polska edycja w dniach 08-09 sierpnia w Myśliborzu i czeska edycja w dniach 26-28 września w miejscowości Pavlov.

* CENTRAL EUROPEAN CADET CUP 2018 (CECC) - W 2005 r. Czechy, Węgry, Polska i Słowacja, uruchomiły serię regat na wodach środkowo-europejskich. Stowarzyszenia Klasy Cadet z czterech krajów Europy Środkowej łączą się, tworząc Puchar Cadeta Europy Środkowej (CECC).

 

MKS SZKUNER - nadesłane

 

barlinek

barlinek

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.