pldaenfrdeuk

 piątek 23 lipca 2021r.   imieniny: Apolinary, Bogna, Żelisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
3.5 1 1 1 1 1 Ocena 3.50 (8)

Co pewien czas, do naszej redakcji napływają pytania, dotyczące wjazdu na drogę dla rowerów na odcinku Barlinek - Pełczyce. Bezpiecznego wjazdu. Nasi Czytelnicy zwracają uwagę na niebezpieczeństwo, z jakim spotykają się tam rowerzyści.

 

REKLAMA

 

Chodzi o zjazd na ścieżkę z drogi wojewódzkiej 151. Zjazd i wyjazd na wspomnianą drogę. Żadne znaki nie informują, że w tym miejscu jest coś takiego. W komentarzach pod artykułami dotyczącymi inwestycji, można było przeczytać wiele uwag i nasuwających się pytań. Zacytujemy tylko niektóre z Państwa głosów w tej sprawie:

Najbardziej brakuje bezpiecznego wjazdu na drogę rowerową przy wylocie z Barlinka w stronę Pełczyc. Jak tam się pojawi ułatwienie dla rowerzystów to będzie super.”

Te wjazdy to jakaś kpina a i szerokość jest chyba o 30 cm węższa niż w stronę Choszczna.”

Były też takie głosy -„Szkoda ze zjazdu na Płonno nie ma - ja jeżdżąc rowerem nie mam jak wjechać na trasę a później zjechać. Jest zjazd przed zakrętem - śmieszne, ponieważ wyjeżdżać czy przechodzić rowerem w tym miejscu jest jak targnięcie się na własne życie. Wjazd od strony Barlinka też zostawia wiele do życzenia - nie do końca to przemyślane.”

 

barlinek

 

W każdym komentarzu, zwracali Państwo uwagę na bezpieczeństwo:

„Problem jest na odcinku z Barlinka do Pełczyc, bo jest kilka niebezpiecznych miejsc. Porażką jest już w samych Pełczycach miejsce postojowe z kamyczkowym podłożem. Z Pełczyc do Choszczna jest super. Przejazdy oznaczone, odpowiedni znaki. Mam nadzieję, że poprawią niedociągnięcia.”.

 

barlinek

 

Uwidoczniona została także obawa o życie rowerzystów:

Szkoda tylko, że można zginąć na skrzyżowaniu i później na drodze do Pełczyc zanim dotrze się do ścieżki rowerowej.” oraz o sprzęt „Wjazd od strony Barlinka też wybitny, szlifa można wypierdzielić, uszkodzić sobie rower...”.

Zarówno o bezpieczeństwo rowerzystów, dalszy ciąg budowy ścieżki rowerowej od ul. Mickiewicza do wjazdu na ścieżkę, zapytaliśmy władze naszej gminy. Zapytaliśmy także o powód ponumerowania drzew na ul. Pełczyckiej i dalej, aż do wyjazdu w kierunku Pełczyc.

 

barlinek

 

W odwiedzi podpisanej przez zastępcę burmistrza Barlinka Krzysztofa Paszka czytamy:

„Połączenie projektowanego odcinka z już istniejącym planowane jest w drugim etapie realizacji inwestycji tj. budowy odcinka ścieżki wzdłuż ulicy Pełczyckiej. Za ogłoszenie przetargu na realizację zadania odpowiedzialna jest Gmina Barlinek. Przetarg na to zadanie planowany jest na koniec roku 2020. Zakończenie zadania planowane jest na 2021 rok. Realizacja zadania podzielona jest na etapy wobec czego oznakowany jest jedynie odcinek drogi dla rowerów już wybudowany - po torach w kierunku Pełczyc. Pełne oznakowanie ścieżki, w tym przejazd przez drogę wojewódzką nr 151 nastąpi przy realizacji kolejnego etapu inwestycji. Drzewa zostały ponumerowane na potrzeby uzyskania decyzji o zezwolenie na usunięcie drzew. Usunięcie drzew jest konieczne ze względu na kolizję z projektowanym przebiegiem ścieżki oraz poprawę bezpieczeństwa w miejscu przecięcia ścieżki z drogą wojewódzką. Liczba drzew łącznie wskazana do wycięcia na powyższym odcinku (ok. 1160 metrów) to 70 szt. Usunięcie drzew zaplanowane jest na początek roku 2021.”

 

J. Słomka

 

barlinek

 

 

Pin It

Komentarze

+1

Guest

Jestem rowerzystą i z tego co wyczytałem to wjazd na ścieżkę w stronę Pełczyc nie jest jeszcze ukończony. Z kolei po przemęczeniu się tych kilku metrów kruszcu i dojazdu 200m drogą asfaltową trafiamy na oddany odcinek asfaltowy jest super, więc zamiast narzekać trzeba poczekać. Sam wjazd usypany kruszcem rozumiem, że w momencie ukończenia inwestycji będzie utwardzony, teraz aby tam nie zniszczyć kół roweru szosowego trzeba go przenieść, ale to jest ile? 10 m? w stronę Choszczna jest dobre 35 km drogi, można się miło przejechać. Sama droga przez Pełczyce wygląda jak ta przez Barlinek chociaż tam więcej się robi i pewnie będzie ukończona wcześniej. Na miejsce wyciętych drzew pewnie będzie zrobiony odrębny pas dla rowerów i to jest super sprawa.

Co do kultury jazdy i rowerzystów i kierowców aut to ciężko się wypowiadać, zawsze się znajdzie ktoś kto na złość drugiemu będzie utrudniał życie. Auto się nie zatrzyma przy zjeździe z ronda gdzie ma przejazd ścieżka rowerowa, czy rowerzysta przejedzie po pasach gdzie nie powinien. Trzeba zacząć się szanować i nie robić na złość, więcej życzliwości życzę wszystkim.
+3

Guest

Fajnie oddać kawałek ścieżki w stronę Dzikowa czy Pełczyc, zrobić kilka pamiątkowych zdjęć, wstęga i ludzie myślą, że jest jak widać na zdjęciu. Dopiero jak siądą na rowery i dojadą do Barlinka z jednej czy drugiej strony, to otwierają oczy ze zdumienia. Koniec ścieżki i improwizacja, w lewo czy prawo, a może prosto obwodnicą? Żenujące jak płytko myślała osoba podejmująca decyzję o budowie ścieżki i "zaproszeniu turystów do miasta". Jak ktoś raz przejedzie się ścieżką i pobłądzi w mieście to wyobraźcie sobie co pomyśli o naszej organizacji?
+7

Guest

Ścieżka jest ok. Ale sam wjazd z tłucznia kolejowego to jest "mistrzostwo świata"! Zaraz podniosą się głosy , że wybrzydzam , nie nie wybrzydzam ale wskazuje tylko na potworne brakoróbstwo i nie profesjonalizm wykonawcy i nadzoru. Nie rozumiem tego jak można wydać duże pieniądze na fajną rzecz i spartolić to drobnostką?
+6

Guest

Cytuję Guest:
A wystarczylo poprowadzic sciezke wzdluz nowo zbudowanej drogi i zniknely by wszystkie problemy.Bylo by polaczenie z sciezka do Dzikowa,dobry wjazd od ul. Bonifacego,nie przecinala by sie z droga do Pelczyc.I nie trzeba wycinac tylu drzew ! Pomimo propozycji dla wladz miasta przed rozpoczeciem inwestycji,nie udalo sie przekonac do takiego rozwiazania. A szkoda! Teraz wlaczajcie pily i zaczynajcie ! ! !


Ponieważ w zamyśle nie chodziło o obejście rowerowe miasta, tylko wręcz przeciwnie zaproszenie turystów do centrum, nad jezioro, do restauracji itp. Natomiast zgadzam się, że bezpieczny wjazd na ścieżkę jest konieczny. Ciekaw jestem jak zostanie zaplanowany, światła tak jak w Pełczycach nie wchodzą raczej w grę, kładka rowerowa nad jezdnią to też fantazja, pożyjemy- zobaczymy
-1

Guest

Cytuję Guest:
Piszą ci co jerzdza autami i rzucają się do rowerzystów. Masakra. Chce się jechac z dziecmi to sie nie da bo dopiero dalej jest ta ścieżka rowerowa. Ile razy chcielismy tam z dziecmi jechac ale jest niebezpiecznie. Zanim podprowadzimy albo zanim do tej ścieżki dojedziemy to nas auta rozjadaBawią takie wypowiedzi, ścieżki nie było ludzie jeździli a teraz uwaga niebezpieczeństwo. Kabaret istny.
+7

Guest

A wystarczylo poprowadzic sciezke wzdluz nowo zbudowanej drogi i zniknely by wszystkie problemy.Bylo by polaczenie z sciezka do Dzikowa,dobry wjazd od ul. Bonifacego,nie przecinala by sie z droga do Pelczyc.I nie trzeba wycinac tylu drzew ! Pomimo propozycji dla wladz miasta przed rozpoczeciem inwestycji,nie udalo sie przekonac do takiego rozwiazania. A szkoda! Teraz wlaczajcie pily i zaczynajcie ! ! !
+2

Guest

Piszą ci co jerzdza autami i rzucają się do rowerzystów. Masakra. Chce się jechac z dziecmi to sie nie da bo dopiero dalej jest ta ścieżka rowerowa. Ile razy chcielismy tam z dziecmi jechac ale jest niebezpiecznie. Zanim podprowadzimy albo zanim do tej ścieżki dojedziemy to nas auta rozjada
+8

Guest

Choć rowerzysta to też użytkownik drogi, jednak dla swojego bezpieczeństwa powinien upewnić się, że nic mu nie grozi przy zjeździe na ścieżkę rowerową.
-5

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Może zamiast pisać kocopoły warto nauczyć się przepisów. Ścieżki nie było i było bezpiecznie, teraz jest ścieżka i jakoś jest hiper groźnie. Siada na głowę widzę społeczeństwu.

Jak kocopoły to dlaczego się irytujesz?

Bo irytuje mnie obecne społeczeństwo i szerząca się głupota. Wychodzisz a tam wszyscy ninja więc się nie dziwię że ktoś takie bzdury pisze. Jak nie pasuje dojazd do ścieżki to zapier..... do okoła bloku.
+4

Guest

Jak tyle drzew ma być wycięte, to lepiej niech zostanie tak, jak jest.
Co jest bardziej potrzebne do życia człowiekowi? Ścieżka czy drzewa?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.