BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
4.375 1 1 1 1 1 Ocena 4.38 (8)

W ciągu ostatnich kilku dni, odeszło od nas dwóch działaczy barlineckiej kultury, z którymi dane nam było współpracować.  Z wielkim smutkiem, przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wiktora Olszewskiego i Kazimierza Borowskiego, którzy zapisali się w naszej pamięci jako ci, którzy byli oddani drugiemu człowiekowi.

 

REKLAMA

 

21 października, zmarł Wiktor Stanisław Olszewski. W Barlinku mieszkał od lat ’70-tych. Po tym jak ukończył Liceum Pedagogiczne, został nauczycielem w Szkole Podstawowej w Będargowie a następnie w Technikum Mechanicznym w Barlinku, gdzie uczył przedmiotów zawodowych z elektromechaniki. Ukończył studia na Politechnice Szczecińskiej oraz pracował w Bomecie, gdzie piastował stanowisko głównego elektryka. Jednak większość mieszkańców Barlinka, kojarzy go z muzyki, którą pasjonował się już w szkole średniej. Grał na gitarze basowej oraz mandolinie. Karierę muzyczną, rozpoczął w zespole „Mechbar” , działającym przy Barlineckim Ośrodku Kultury. Grał z zespole „Classic Band” z nieżyjącym już Zbigniewem Bocianem a ostatnio w zespole „Nova Band”. Zespół uświetniał większość imprez organizowanych w całej gminie.

23 października, zmarł Kazimierz Borowski. Wiceprezes Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dawniej, pracował w jednym z barlineckich banków, jednak po przejściu na emeryturę poświęcił się w pełni rodzinie, swoim pasjom i działalności na rzecz drugiego człowieka. W 2012 roku założył Uniwersytet Trzeciego Wieku, którego prezesem był przez trzy lata. Organizował wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi. Bardzo dużo czytał i na spotkaniach w kawiarence „Pod Sową” często zabierał głos w dyskusjach na dany temat. Interesował się historią i literaturą. Tryskał humorem i często opowiadał  dowcipy. Lubił robić zdjęcia i podróżować, spełniał się jako aktor ale najbardziej jako mąż, ojciec i dziadek. Miał marzenia, a jedno z nich niedawno udało mu się spełnić – zrobił kurs nurkowania.

Łącząc się z bólu z Rodzinami i Bliskimi Wiktora Olszewskiego oraz Kazimierza Borowskiego, składamy najszczersze wyrazy współczucia i ubolewania oraz przekazujemy słowa otuchy na ten trudny czas.

Redakcja Barlinek24.pl 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.