pldaenfrdeuk

 piątek 23 lipca 2021r.   imieniny: Apolinary, Bogna, Żelisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Kolejne odcinki dróg dla rowerów w okolicach naszego miasta, są albo w fazie projektowania albo na etapie, gdzie trwa właśnie ich odbiór. Zapytaliśmy w Biurze Prasowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, jak wyglądają przygotowania do planowanych na koniec tego roku, prac na odcinku Dzikowo – Mostkowo a także Sulimierz – Głazów.

 

REKLAMA

Wielu rowerzystów pisze w komentarzach, że w Sulimierzu ścieżka kończy się w lesie i póki co nie widać nowo rozpoczynających się prac. Otóż wyjaśniamy. W obecnej chwili, przygotowywany jest przetarg na odcinek Mostkowo – Dzikowo. Na odcinku Myślibórz – Głazów, trwa końcowy etap postępowania przetargowego. Natomiast odcinek Głazów – Sulimierz, jest na etapie opracowywania dokumentacji budowlanej. Odcinek Sulimierz – Mostkowo, znajduje się już w procedurze odbiorowej. Oddanie do użytku planowane jest na listopad.

 

barlinek

 

Zapytaliśmy również o otwarcie drogi dla rowerów Barlinek – Choszczno. Przejeżdżając przez Pełczyce, z pewnością zauważyli Państwo intensywność prowadzonych tam prac. Ukończony został już odcinek na terenie parku a na pozostałych odcinkach realizowane są roboty przygotowawcze – prace ziemne, korytowanie, usuwanie kolizji. A jak to się ma do całości inwestycji?

 

barlinek

 

Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego odpowiedział:

Województwo realizuje inwestycję na odcinku Pełczyce – Choszczno. Odcinek Pełczyce – Płotno jest w procedurze odbiorowej. W zakresie odcinka Płotno – Choszczno, wykonawca zgłosił zakończenie, po formalnym potwierdzeniu zakończenia prac przez Inspektora Nadzoru, rozpocznie się procedura odbiorowa. Planuje się, że odcinek zostanie oddany do użytku w listopadzie. Ze względu na sytuację epidemiczną, uroczyste otwarcie zostanie przełożone na wiosnę przyszłego roku. Mimo to będziemy zachęcać mieszkańców do aktywności fizycznej i korzystania z trasy w okresie jesienno-zimowym.

 

M.Przybylska

 

barlinek

barlinek

barlinek

barlinek

 

 

Pin It

Komentarze

+4

Guest

Jaki odcinek Sulimerz-Mostkowo? Chyba Sulimierz-pole 1.5 km przed Mostkowem bo tam się kończy ścieżka. Żeby dojechać do Mostkowa trzeba wybrać zarośnięta polną drogę lub drugą polną drogę na której cały rok jest bagno.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.