Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
OZDABIACIE BARLINECKĄ CHOINKĘ

Już tylko dziesięć dni pozostało do Świąt Bożego Narodzenia. Jest to czas radości, rodzinnych spotkań i pięknych dekoracji. Odkąd 02 grudnia na Rynku Miejskim stanęła choinka, nie spotkała się ona z Państwa uznaniem. Drzewko było krytykowane za swój wygląd.

 

REKLAMA

  

Według Czytelników brakowało na nim przede wszystkim ozdób i iluminacji. Oto kilka Waszych komentarzy:

 

- „Napiszę tak: byłem, widziałem, to krzak a nie choinka krótko mówiąc tragedia”

- „Bardzo smutna ta choinka”

- „Ale ta choinka straszy.... Myślę, że powinna być wymieniona”

- „Oświetlona gęsiarka robi fantastyczne wrażenie wieczorową porą lub nocą. Chyba nawet lepsze niż sama choinka”.

- „Co z tą choinką. Jakaś dziwna”

- „Stajenka ponoć była licha to i co się drzewku dziwić”

 

Ale chyba nie jesteśmy aż takimi marudami, bowiem były też pozytywne komentarze:

 

 „Choinka jak choinka, to jest symbol, nie musi być idealna... wg mnie szkoda byłoby wycinać pięknego dorodnego drzewka, więc i ta nie jest zła. A najważniejsze ze moje dzieci cieszy...”

 

Na barlineckim drzewku coraz więcej dekoracji! Mieszkańcy Barlinka wieszają bombki🎄

Opublikowany przez Barlinek24.pl Niedziela, 6 grudnia 2020
 

 

Jednak po co narzekać, jak można zacząć działać. Tak więc wieczorem przed Mikołajkami, nasza redakcja udała się na rynek, by powiesić ozdobę. Na naszym fanpage na facebooku, zachęcaliśmy mieszkańców miasta do samodzielnego wieszania dekoracji. Pomysł chyba wypalił, bowiem każdego dnia na drzewku było coraz więcej nowych ozdób.

Wprawdzie nasz Mikołaj, którego powiesiliśmy 05 grudnia zniknął z drzewka, tak jak i kilka innych ozdób (w tym zające wielkanocne), to pamiętajmy, że święta to wyjątkowy czas. Być może komuś te dekoracje przydadzą się do ozdobienia choinki w domu.

Do Bożego Narodzenia jeszcze kilka dni. Jeszcze macie szansę przyozdobić barlinecką choinkę na Rynku Miejskim a my podejrzymy, jak będzie ona wyglądała w Wigilię. Jeśli będziecie na spacerze, zapraszamy Was do obejrzenia świątecznego drzewka, bowiem warto zobaczyć dekoracje wykonane własnoręcznie przez dzieci.

 

M. Przybylska

 

 

 

 

Komentarze

+1

Guest

Choinka ogólnie super sprawa, były w poprzednich latach bardziej okazałem bądź mniej. Tutaj chodzi o koszta gminy, jeżeli wycięcie drzewa plus transport z ustawieniem i udekorowaniem jest drogie (tego nie wiem) to może rada gminy zastanowiłaby się żeby w przyszłym roku wynająć ozdoby typowo na rynek miasta z piękna choinką podobną jak stoi w Dębnie.
+1

Guest

Dlaczego ktoś napisał w komentarzu że to czub świerku? Widzę że ktoś się nie zna na drzewach. Uświadomie tylko ze to jodła zielona. Żaden świerk.
+4

Guest

Szkoda, że ludzie kradną ozdoby z choinki. Nie wierzę w żadne "może komuś bardziej się przyda". Szanuję szczodre podejście, ale nie ma usprawiedliwienia dla takiego złodziejstwa. Samemu można zrobić piękne bombki z papieru, a kradzież jest niechrześcijańska i tak. Nie można świętować przy kradzionych ozdobach.
+4

Guest

Choinka "jest jaka jest" bo akurat ta, nie jest drzewkiem hodowanym na choinkę. Czyli utrzymywanym w nasłonecznieniu. To jest poprostu czub/ korona dojrzałego świerka, który rósł najprawdopodobniej w lesie. Dlatego jest taka brzydka (choć to kwestia gustu).

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież