Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
SZCZEPIENIA BĘDĄ KONTYNUOWANE

Mam pytanie - mówi w rozmowie telefonicznej z naszą redakcją mieszkaniec Barlinka. Mam ponad 70 lat i chciałbym zaszczepić się przeciwko covid - 19. Jednak doszły mnie słuchy, że szczepień w Barlinku już nie będzie. Jeżeli to jest prawda, jak i gdzie mamy się zaszczepić? Przecież oprócz szpitala, nikt szczepień w Barliku nie wykonuje. Stąd moje pytanie, czy to prawda, że w Barlinku szczepień nie będzie? - pyta nasz Czytelnik.

 

REKLAMA

  

O wyjaśnienie tych wątpliwości, poprosiliśmy prezesa barlineckiej lecznicy, Marka Stankiewicza.

 

To, że szpital nie będzie szczepił, to totalne bzdury. Być może takie informacje wynikają z faktu, że w tym tygodniu nie dostaliśmy szczepionek. Zaszczepiliśmy tylko DPS w Pełczycach, bo nam go przydzielono i szczepiliśmy też pacjentów w naszych Zakładach Pielęgnacyjno - Opiekuńczych. Na przyszły tydzień zamówiliśmy szczepionki i dalej będziemy szczepić. Kończymy grupę zerową i sukcesywnie będziemy szczepić kolejne osoby, które na szczepienia się zapisały. Oczywiście ile takich osób zaszczepimy, zależy od tego ile szczepionek dostaniemy. A te ilości w całym kraju zostały zmniejszone - podkreśla prezes Stankiewicz.

 

Przypomnijmy, że od jutra 22 stycznia 2021 r., na szczepienia mogą się zapisywać wszystkie chętne osoby, które skończyły 70 lat (urodzone w 1951 r. i wcześniej).

 

barlinek

 

Na szczepienie można się zarejestrować na trzy sposoby:

  1. Telefonicznie pod bezpłatnym i całodobowym numerem 989 (konsultant dobierze optymalny termin i miejsce szczepienia; potrzebny jest jedynie numer PESEL oraz numer telefonu). Tą drogą seniorów mogą zarejestrować także ich bliscy. Potwierdzenie terminu i miejsca zostanie wysłane SMS-em.
  2. Online pod adresem pacjent.gov.pl z wykorzystaniem e-Rejestracji. Aby skorzystać z e-Rejestracji, konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego. System zaproponuje 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania danej osoby. Jeśli aktualnie przebywa ona gdzie indziej, będzie mogła samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę. Potwierdzenie terminu i miejsca zostanie wysłane SMS-em.
  3. Bezpośrednio w punkcie szczepień.

 

Jacek Słomka

 

Komentarze

+2

Guest

Czy naprawdę, kierownik rejestracji nie wie jak powinna wyglądać prawdziwa rejestracja to niech jedzie do Gorzowa. Dopiero dwa dni jak siedzą 2 Panie, była jedna i to jeszcze musi latać po gabinetach. A przecież każdy gabinet mapielęgniarkę. Okulista jest w przychodni,tam tez musi iść. To latać, czy rejestrować, byłem widziałem. Wiem co mówię. Proszę dobrze obserwować A nie tylko mieć pretensje,jak zwykle o wszystko .dziś ludzie o wszystko mają pretensje.ciezkie czasy.
-4

katarzyna18

Cytuję Guest:
Tam gdzie rządzi PO zawsze są problemy, ciekaw jestem ilu celebrytów zaszczepiło się poza kolejnością, a szpital, rządzący Barlinkiem chcą sprzedać. Tak rządzi PO, wszystko trzeba sprzedać.

Kolego w Barlinku rządzi hybryda PiS-o-PO-wska. A tak na prawdę to konia z rzędem dla tego kto rozszyfruje tą "dobrą zmianę"
-7

Guest

Cytuję Guest:
Pan Eryk, wszyscy cię ignorują, odpuść sobie chłopie


A od kiedy to niby Klakierzy farmaceutycznego lobby to są Ci mityczni "wszyscy", skoro nawet większość lekarzy nie chce się szczepić, bo doskonale wiedzą z czym się ten śmiercionośny eksperyment wiąże.
+3

Guest

Cytuję Guest:
I bardzo dobrze, że w Barlinku jest tylko z musu ten jeden jedyny punkt szczepień w szpitalu, bo dzięki temu ominą Nas szerokim łukiem te wszystkie zmasowane zgony poszczepienne, które będą teraz dziesiątkować sąsiednie miasta na skutek kompletnego braku przezorności ze strony ościennych władz.

Dlatego chwała Naszemu Burmistrzowi, że wykazał się wbrew reżimowej propagandzie zdroworozsądkowością i oby nie uległ tej pomylonej COVIDiozie, bo dzięki temu uchroni mieszkańców Barlinka przed poważnymi skutkami chorobotwórczymi w wyniku tego bydlęcego wyszczepienia, za co później wszyscy będą mu dziękować tak samo jak teraz nawet Prawica zachwyca się posunięciem Kopacz, gdy ta w przeciwieństwie do swojej ówczesnej ministerialnej odpowiedniczki z rządu Niemiec nie uległa presji podczas świńskiej grypy i teraz nie trzeba wypłacać żadnych odszkodowań ofiarom tamtego analogicznego wyszczepienia.

Sama chcę decydować czy się szczepić czy nie. Burmistrz nie musi za mnie tego robić. Chcę mieć wolny wybór i możliwość zaszczepienia się bądź nie, a organizacja szczepień w naszym mieście jest tragiczna!
+17

Guest

Cytuję Guest:
Problem polega na tym iż jeden punkt szczepień a taki jest w Barlinku w Szpitalu Barlinek, może zaszczepić 30 osób na tydzień, można sobie przeliczyć ile trzeba będzie czekać w kolejce ale nie wina leży po stronie Szpitala .

Ok, a organizacja zapisu na szczepienia? Jest podany numer, którego nikt od rana nie odbiera! To czyja to wina?
-22

Guest

I bardzo dobrze, że w Barlinku jest tylko z musu ten jeden jedyny punkt szczepień w szpitalu, bo dzięki temu ominą Nas szerokim łukiem te wszystkie zmasowane zgony poszczepienne, które będą teraz dziesiątkować sąsiednie miasta na skutek kompletnego braku przezorności ze strony ościennych władz.

Dlatego chwała Naszemu Burmistrzowi, że wykazał się wbrew reżimowej propagandzie zdroworozsądkowością i oby nie uległ tej pomylonej COVIDiozie, bo dzięki temu uchroni mieszkańców Barlinka przed poważnymi skutkami chorobotwórczymi w wyniku tego bydlęcego wyszczepienia, za co później wszyscy będą mu dziękować tak samo jak teraz nawet Prawica zachwyca się posunięciem Kopacz, gdy ta w przeciwieństwie do swojej ówczesnej ministerialnej odpowiedniczki z rządu Niemiec nie uległa presji podczas świńskiej grypy i teraz nie trzeba wypłacać żadnych odszkodowań ofiarom tamtego analogicznego wyszczepienia.
+1

Guest

Problem polega na tym iż jeden punkt szczepień a taki jest w Barlinku w Szpitalu Barlinek, może zaszczepić 30 osób na tydzień, można sobie przeliczyć ile trzeba będzie czekać w kolejce ale nie wina leży po stronie Szpitala .
+8

Guest

Cytuję Guest:
Jestem zawiedziona organizacją szczepień, dlaczego nie mogę się zaszczepić u swojego lekarza rodzinnego? Wprawdzie ciągle jest mało szczepionek, ale jeśli zwiększy się ich ilość, to może lekarze rodzinni jednak wesprą swoich kolegów ze szpitala, a jednocześnie mieszkańców Barlinka i dołączą do akcji?

To raczej pytanie do lekarza rodzinnego...
+9

Guest

Cytuję Guest:
Ja pierdziele, ludzie rejestrują, tylko dziewczyna jest sama nikt jej nie pomaga,zamiast gadać, trzeba się dowiedzieć prawdy A nie pieprz.glupoty

Bo tak jest u nas zorganizowana rejestracja. Jedna osoba rejestruje?! Dodzwonić się oczywiście od rana nie można, bo albo poczta albo nikt nie odbiera. Najlepiej przyjść osobiście... to po co ten telefon, cały czas w telewizji zalecą żeby nie ustawiać się w kolejce. Co się u nas dzieje? Tak wygląda rejestracja na szczepienia w Barlinku. W Choszcznie są 4 punkty. Można? Można!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież