BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5)
PAPCIO CHMIEL DLA BARLINKA

Wczoraj 22 stycznia, zmarł jeden z najsłynniejszych twórców komiksów – Henryk Chmielewski, bardziej znany jako Papcio Chmiel. Był autorem przygód „Romka, Tomka i A’Tomka”, które po raz pierwszy ukazały się w 1957 roku.

Pamiętają Państwo chyba te księgi, w których mogliśmy razem z bohaterami odwiedzać dziki zachód, podróżować w kosmos, zostać harcerzami i Wannolotem wyruszyć w podróż do ćwierć koła świata. W 2012 roku w Muzeum Regionalnym w Barlinku, odbyła się wystawa „Tytus najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A'Tomka”.

 

REKLAMA

 

 

Ekspozycja, została przygotowana w związku z Międzynarodowym Dniem Dziecka, a można było na niej zobaczyć przede wszystkim komiksy a także m.in. plakaty i gadżety związane z bohaterami opowiadań. Podczas wernisażu, odbyła się też wyjątkowa chwila, przekazania rysunku Papcia Chmiela. 

Rysunek ten, został wykonany specjalnie dla mieszkańców naszego miasta a widnieją na nim Tytus, Romek i A’Tomek, którzy w Wannolocie z figurą szachową w dłoni, pokonują podróż z Warszawy do Barlinka. Możemy tam też dostrzec budynek Muzeum Regionalnego, mury obronne a także Gęsiarkę. W tym samym roku, Centrum Informacji Turystycznej wydało pocztówkę z Barlinka, na której można zobaczyć ten właśnie rysunek. Niestety na chwilę obecną, nie mogą Państwo zwiedzać barlineckiego muzeum, jednak tuż po zniesieniu obostrzeń, zapraszamy do obejrzenia oryginału dzieła podarowanego przez Papcię Chmiela dla Barlinka.

 

M.Przybylska 

 

PAPCIO CHMIEL DLA BARLINKA

PAPCIO CHMIEL DLA BARLINKA

 

Komentarze

+13

Guest

Tytus Romek i Atomek księga VII to książeczka którą otrzymałam na koniec przedszkola , czyli moja pierwsza nagroda w rozpoczynającej sìę dla mnie edukacji . Książeczkę mam do dziś .

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.