niedziela 4 czerwca 2023r.   imieniny: Bazyliusz, Franciszek, Karol

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
3.6 1 1 1 1 1 Ocena 3.60 (5)
PRACE NAD DRUGĄ CZĘŚCIĄ BUDOWY OBEJŚCIA BARLINKA

Na etapie projektowym, są obecnie prace nad drugą częścią obejścia Barlinka. Pierwszą część, biegnącą po byłym nasypie kolejowym, oficjalnie otwarto w lipcu 2019 roku. Zapytaliśmy więc w Zachodniopomorskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich, jak wygląda przygotowanie Barlinka do budowy kolejnej części obejścia.

 

REKLAMA

  

Planowany drugi odcinek, ma przebiegać od skrzyżowania obwodnicy z ulicą 31-go Stycznia w ciągu DW 156 do ul. Gorzowskiej w ciągu DW 151. 450-metrowa droga, poprowadzona po nowym śladzie, ma przedłużyć obwodnicę w kierunku wylotu DW 151 z Barlinka w kierunku Gorzowa Wlkp.

 

Obejście Barlinka

 

W miejscu włączenia nowego odcinka w ciągu ul. Gorzowskiej, ma powstać drugie, tym razem owalne rondo, zlokalizowane na zakręcie między ulicami Kwiatową i Jasną. Tego typu rozwiązanie rozciągniętego ronda, związane jest z rozsuniętymi czterema wlotami dróg na to skrzyżowanie.

 

Obejście Barlinka

Jedna z ostatnich koncepcji projektowych.

Obejście Barlinka

 

Ponieważ w miejscu tym znajduje się szereg zjazdów z posesji, zaprojektowano dodatkową, zbiorczą drogę wewnętrzną z dwoma zjazdami zlokalizowanymi już poza rondem. Jednak jak to bywa przy każdej tego typu inwestycji, projektanci napotkali duży problem. Niemożliwe na dzień dzisiejszy do przeprowadzenia ze względu na negatywna opinię wojewódzkiego konserwatora zabytków, okazało się wyburzenie budynku znajdującego się najbliżej projektowanego ronda.

 

Obejście Barlinka - drugi etap

 

Decyzja ta, ma oczywiście swoje konsekwencje związane z koniecznymi zmianami w projekcie. Jak powiedziano nam w ZZDW:

 

Nie będzie miejsca na zakładany pierwotnie ciąg pieszo - rowerowy wokół ronda, powstanie tu tylko chodnik. Projektant zmuszony był również do rezygnacji z wyspy rozdzielającej ruch w ciągu ulicy Gorzowskiej, na wlocie na rondo od strony miasta. Na takie rozwiązanie, które jest dziś normą i wymogiem projektowym, nie ma tu już miejsca. Budynek będzie też niestety utrudniał widoczność między nowym i starym przebiegiem DW 151. Do ostatniej przedstawionej koncepcji, ma się jeszcze ustosunkować Urząd Miasta w Barlinku.”

 

Kiedy zaczną się prace nad budową drugiej części obejścia Barlinka? Tej daty jeszcze nie znamy.

 

Jacek Słomka

 

Obejście Barlinka - drugi etap

Obejście Barlinka - drugi etap

 

Komentarze

+1

Guest

"Projektant zmuszony był również do rezygnacji z wyspy rozdzielającej ruch w ciągu ulicy Gorzowskiej, na wlocie na rondo od strony miasta. Na takie rozwiązanie, które jest dziś normą i wymogiem projektowym, nie ma tu już miejsca."

Czyli mieszkańcy budynków przy ulicy Gorzowskiej będą wjeżdżać z posesji wprost na średnicówkę.
Wyjazd z domków będzie obarczony jeszcze większym ryzykiem niż jest obecnie. To kompletny absurd. Nie ma zgody na podobne rozwiązanie!!! Dlaczego za błędy urzędników mają płacić mieszkańcy?
Nie dość, że wartość tak usytuowanych nieruchomości obniży się, to jeszcze niebezpieczeństwo włączania się do ruchu będzie zwielokrotnione. Po co komu taka inwestycja, która przynosi więcej złego niż dobrego?
-1

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Niech mi ktoś proszę wytłumaczy, jaki ma sens budowanie "objazdu" przez osiedle domków jednorodzinnych, skoro w trakcie jest już budowa obwodnicy prowadząca mniej więcej od ronda koło Bometu aż do Moczkowa? Budowa obwodnicy jest już mocno zaawansowana, działki odkupione, odszkodowania wypłacone, tylko budować. A osiedle na ulicy Okrężnej mocno straci na wartości, ci ludzie sporo stracą, czy ktoś zapłaci im odszkodowanie za stratę wartości ich domów? Wiem, że pytanie retoryczne, ale może znajdzie się odważny, żeby mi to wytłumaczyć.


Gmina chyba nie zdaje sobie sprawy, że może zostać pozwana przez mieszkańców Okrężnej o działania, które spowodowały spadek wartości ich nieruchomości xD

To dobrze, że nasze miasto jest tak bogate


Nie ma czegoś takiego. Jeśli budowałeś się w mieście to chyba ze świadomością, że z biegiem czasu powstanie asfalt o szerokości 7 metrów


Polemizowałbym. Średnicówka/obwodnica, przechodząca przez osiedle, to nie jest droga osiedlowa.
Samochód od czasu do czasu, to nie n-ilość ciężarówek, załadowanych bądź pustych jadących pod oknami domu. Gorzowska wie o co chodzi, zwłaszcza w czasach w których były spore dziury w nawierzchni :)
+3

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Niech mi ktoś proszę wytłumaczy, jaki ma sens budowanie "objazdu" przez osiedle domków jednorodzinnych, skoro w trakcie jest już budowa obwodnicy prowadząca mniej więcej od ronda koło Bometu aż do Moczkowa? Budowa obwodnicy jest już mocno zaawansowana, działki odkupione, odszkodowania wypłacone, tylko budować. A osiedle na ulicy Okrężnej mocno straci na wartości, ci ludzie sporo stracą, czy ktoś zapłaci im odszkodowanie za stratę wartości ich domów? Wiem, że pytanie retoryczne, ale może znajdzie się odważny, żeby mi to wytłumaczyć.


Gmina chyba nie zdaje sobie sprawy, że może zostać pozwana przez mieszkańców Okrężnej o działania, które spowodowały spadek wartości ich nieruchomości xD

To dobrze, że nasze miasto jest tak bogate


Nie ma czegoś takiego. Jeśli budowałeś się w mieście to chyba ze świadomością, że z biegiem czasu powstanie asfalt o szerokości 7 metrów
+1

Guest

Cytuję Guest:
Niech mi ktoś proszę wytłumaczy, jaki ma sens budowanie "objazdu" przez osiedle domków jednorodzinnych, skoro w trakcie jest już budowa obwodnicy prowadząca mniej więcej od ronda koło Bometu aż do Moczkowa? Budowa obwodnicy jest już mocno zaawansowana, działki odkupione, odszkodowania wypłacone, tylko budować. A osiedle na ulicy Okrężnej mocno straci na wartości, ci ludzie sporo stracą, czy ktoś zapłaci im odszkodowanie za stratę wartości ich domów? Wiem, że pytanie retoryczne, ale może znajdzie się odważny, żeby mi to wytłumaczyć.


Gmina chyba nie zdaje sobie sprawy, że może zostać pozwana przez mieszkańców Okrężnej o działania, które spowodowały spadek wartości ich nieruchomości xD

To dobrze, że nasze miasto jest tak bogate
+2

Guest

Cytuję Guest:
A może by tak poprowadzić obwodnicę polami, na około miasta? xD

To oczywiście jest za trudne. Na pewno taniej i łatwiej jest puścić środkiem miasta niż polami po promieniu xD
W linku poglądowy przykład puszczenia obwodnicy -> https://ibb.co/Kjfjs3m

No właśnie rzecz w tym, że taka obwodnica jest już w trakcie (tak jakoś w drugim etapie)
+6

Guest

Po starym torowisku za osiedlem leśnika bezpieczniej odległości od zabudowań i wyprowadzić koło Brunek wszystko to pola nie użytki tani koszt grun prawie gotowy tylko zepchnąć i wyrównać gotowe
+3

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
A co z garażami?

Nic,pomyśl!

Garaże już dzisiaj dobrze się sprzedają

Bzdura... Teren własnością gminy

Nie do końca, część garaży jest wykupiona na własność włącznie z działką, gmina będzie musiała wykupić je od tych ludzi, a reszta, no cóż, na złom.
+7

Guest

Niech mi ktoś proszę wytłumaczy, jaki ma sens budowanie "objazdu" przez osiedle domków jednorodzinnych, skoro w trakcie jest już budowa obwodnicy prowadząca mniej więcej od ronda koło Bometu aż do Moczkowa? Budowa obwodnicy jest już mocno zaawansowana, działki odkupione, odszkodowania wypłacone, tylko budować. A osiedle na ulicy Okrężnej mocno straci na wartości, ci ludzie sporo stracą, czy ktoś zapłaci im odszkodowanie za stratę wartości ich domów? Wiem, że pytanie retoryczne, ale może znajdzie się odważny, żeby mi to wytłumaczyć.
+7

Guest

Projekt przeleżał ileś lat ,zmieniły się realia ,można było pomyśleć o obwodnicy w miejscu ścieżki ,a teraz wjedźmy w osiedle ,brawo włodarze Barlinka .Warto czasami myśleć perspektywicznie.
+13

Guest

a może z całej Polski zrobić zabytek i nic nie budować bo konserwator zabytków nie pozwoli - a może jakiś niemiecki czy inszy spadkobierca się szykuje do przejęcia tego budynku i dlatego nie da rady zburzyć. - Przecież wystarczy za odpowiednią kasę odkupić i przenieść mieszkańców do jakichś nowych barlineckich apartamentów np. na górnym tarasie - a nie od samego początku jakiś bubel budować.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.