Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
SZPITAL TERAZ A OSIEM LAT TEMU

Wiele emocji wśród mieszkańców naszej gminy, wzbudza dyskusja o losach barlineckiego szpitala. Rozmowy prowadzone między barlineckimi i myśliborskimi radnymi, nie przynoszą żadnych konkretnych wyników. Proponowane plany działania nie podobają się wszystkim radnym a prezesa lecznicy wzywa się do przedstawienia konkretnych wyliczeń. 

 

REKLAMA

 

Padła nawet propozycja, aby powiat przejął 40 procent udziałów w szpitalu. Gdzieś pomiędzy tymi słownymi przepychankami są pacjenci, którzy drżą o swoją przyszłą opiekę medyczną. Pytają, co dalej? Czy likwidacja Oddziału Chirurgicznego i Ginekologicznego jest już przesądzona? Tego jeszcze nie wiadomo, bowiem kolejne spotkanie radnych, zaplanowane zostało za kilkanaście dni.

Na prośbę naszych Czytelników, udostępniamy całe nagranie ze spotkania, które odbyło się pod koniec stycznia w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury. Wzięli w nim udział radni barlineckiej Rady Miejskiej, radni Rady Powiatu myśliborskiego, przedstawiciele barlineckich przedsiębiorców, przedstawiciele inicjatywy referendalnej w sprawie dalszego funkcjonowania barlineckiego szpitala oraz prezes barlineckiej lecznicy Marek Stankiewicz.

 


Materiał filmowy udostępniony dzięki uprzejmości UM w Barlinku.

 

Przy okazji tej dyskusji, wróciliśmy wspomnieniami do roku 2013, kiedy omawiano temat wsparcia przez gminę Barlinek budowy nowego skrzydła szpitala w Barlinku. W tym samym roku, szpital został przekształcony w spółkę z o.o., bowiem tylko wówczas można było umorzyć dług ciążący na lecznicy, jako jednostce samorządowej. Ówczesnym właścicielem był powiat myśliborski, który nie był w stanie wyłożyć pieniędzy nawet na wkład własny trwającej już budowy. Podczas czerwcowej sesji RM Barlinka, w drodze uchwały, radni wyrazili zgodę na zakup udziałów Szpitala w Barlinku Sp. z o.o. w wysokości 1 miliona zł. Kwota ta uzupełniła wkład własny już rozpoczętej inwestycji. Zapraszamy Państwa do wysłuchania i obejrzenia jak to wówczas było.

 

M.Przybylska

 

 Materiał archiwalny Barlinek24.pl - 23.07.2013r.

 

 

  

Komentarze

+16

Guest

Cytuję Guest:
Można zaniedbać wiele, ale opieka medyczna i edukacja bezwzględnie powinny być priorytetem.
Taka idea jak wsparcie opieki medycznej przyświeca choćby WOŚP. Jak się przekonujemy, nie wszyscy tak samo myślą i robią. Jeden czy dwa odcinki drogi, a rozbudowa i wyposażenie szpitala. Taki jest wybór.

Niech każdy się nad tym zastanowi.

Zdecydowanie należy postawić na szpital i tam skierować wszelkie możliwe środki. Życie i zdrowie ludzkie jest ważniejsze niż wygodniejsza droga, która i tak naprawdę niczego zasadniczo nie zmienia.
+15

Guest

Można zaniedbać wiele, ale opieka medyczna i edukacja bezwzględnie powinny być priorytetem.
Taka idea jak wsparcie opieki medycznej przyświeca choćby WOŚP. Jak się przekonujemy, nie wszyscy tak samo myślą i robią. Jeden czy dwa odcinki drogi, a rozbudowa i wyposażenie szpitala. Taki jest wybór.

Niech każdy się nad tym zastanowi.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież