piątek 12 sierpnia 2022r.   imieniny: Bądzisław, Klara, Lech

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
RUSZYŁY PRACE W MOSTKOWIE

Pomimo utrzymujących się mrozów, dzieje się na budowach kolejnych odcinków dróg dla rowerów. Właśnie rozpoczęły się przygotowania do inwestycji w ramach VII etapu budowy Trasy Pojezierzy Zachodnich. Mówimy tu konkretnie o drodze rowerowej między Mostkowem a Dzikowem.

 

REKLAMA

Od kilku dni, trwają tam prace przygotowawcze, tj. wycinka krzewów, samosiejek, porządkowanie terenu. Wspomniana droga, jak powiedział nam podinspektor Tomasz Maciejewski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, będzie to sześciokilometrowy łącznik między wybudowanymi wcześniej odcinkami Sulimierz - Mostkowo i Dzikowo - Barlinek (wszystkie o nawierzchni bitumicznej).

Dzięki tej inwestycji, która ma się zakończyć do 15 października br., powstanie kolejny wygodny i bezpieczny fragment popularnego szlaku rowerowego. Bowiem dziś, aby kontynuować podróż do/z Barlinka, trzeba zjechać na drogi publiczne. Oprócz wspomnianej drogi Mostkowo – Dzikowo, równocześnie powstają dwa odcinki w okolicach Choszczna. 

Inwestycje nadzoruje Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Wykonawcę prac wyłoniono w przetargu. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Eurovia Polska S.A. Roboty budowlane – na wspomnianych trzech odcinkach – będą kosztowały 6,96 mln zł.

 

M.Przybylska

 

barlinek

barlinek

barlinek

 

Komentarze

+2

Guest

Cytuję Guest:
Do Guest - przecież ścieżka z Mostkowa do Dzikowa już jest. Jesteś opóźniony w sprawie, czytaj dokładniej ze zrozumieniem.

Hejka - Skoro JUZ JEST scieżka rowerowa z Mostkowa do Dzikowa to fotki i tresc wiadomoći w poście przedstawiaja chyba prace naprawczo -remontowe w ramach gwarancji , haha . Fakt ,trzeba czytac i pisac ze zrozumieniem aby wytykac innm błędy i 'opóznienia " A.
+5

Guest

Lubimy jezdzić rowerami gdy mamy trochę cienia i osłony od wiatru,dlaczego więc wycinają drzewa i kszewy na poboczach budowanej ścieżki?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.