pldaenfrdeuk

 sobota 24 lipca 2021r.   imieniny: Antoni, Kinga, Krystyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
RUSZYŁY PRACE W MOSTKOWIE

Pomimo utrzymujących się mrozów, dzieje się na budowach kolejnych odcinków dróg dla rowerów. Właśnie rozpoczęły się przygotowania do inwestycji w ramach VII etapu budowy Trasy Pojezierzy Zachodnich. Mówimy tu konkretnie o drodze rowerowej między Mostkowem a Dzikowem.

 

REKLAMA

Od kilku dni, trwają tam prace przygotowawcze, tj. wycinka krzewów, samosiejek, porządkowanie terenu. Wspomniana droga, jak powiedział nam podinspektor Tomasz Maciejewski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, będzie to sześciokilometrowy łącznik między wybudowanymi wcześniej odcinkami Sulimierz - Mostkowo i Dzikowo - Barlinek (wszystkie o nawierzchni bitumicznej).

Dzięki tej inwestycji, która ma się zakończyć do 15 października br., powstanie kolejny wygodny i bezpieczny fragment popularnego szlaku rowerowego. Bowiem dziś, aby kontynuować podróż do/z Barlinka, trzeba zjechać na drogi publiczne. Oprócz wspomnianej drogi Mostkowo – Dzikowo, równocześnie powstają dwa odcinki w okolicach Choszczna. 

Inwestycje nadzoruje Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Wykonawcę prac wyłoniono w przetargu. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Eurovia Polska S.A. Roboty budowlane – na wspomnianych trzech odcinkach – będą kosztowały 6,96 mln zł.

 

M.Przybylska

 

barlinek

barlinek

barlinek

 

Pin It

Komentarze

+2

Guest

Cytuję Guest:
Do Guest - przecież ścieżka z Mostkowa do Dzikowa już jest. Jesteś opóźniony w sprawie, czytaj dokładniej ze zrozumieniem.

Hejka - Skoro JUZ JEST scieżka rowerowa z Mostkowa do Dzikowa to fotki i tresc wiadomoći w poście przedstawiaja chyba prace naprawczo -remontowe w ramach gwarancji , haha . Fakt ,trzeba czytac i pisac ze zrozumieniem aby wytykac innm błędy i 'opóznienia " A.
+5

Guest

Lubimy jezdzić rowerami gdy mamy trochę cienia i osłony od wiatru,dlaczego więc wycinają drzewa i kszewy na poboczach budowanej ścieżki?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.