Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
3.75 1 1 1 1 1 Ocena 3.75 (4)
PROBLEMY Z WYDZIAŁEM KOMUNIKACJI

Kilka dni temu, nasza redakcja otrzymała sygnał o problemach z filią Wydziału Komunikacji w Barlinku. W liście od naszego Czytelnika, czytamy m.in. „Chciałbym zwrócić uwagę na sytuację, która ma miejsce od dłuższego czasu w tutejszym oddziale Wydziału Komunikacji. Czas oczekiwania i sposób załatwienia czegokolwiek jest strasznie utrudniony i czasochłonny”.

 

REKLAMA

 

Czytelnik zwraca uwagę na fakt, iż termin rejestracji samochodu wydłużył się do miesiąca czasu a w Choszcznie czy też Pyrzycach, takie sprawy załatwia się od ręki. „Wszelkie próby i rozmowy ze Starostą oraz Naczelnikiem Wydziału nie przynoszą żadnych rezultatów a sytuacja jest coraz gorsza i w żaden sposób nie zmienia się na lepszą” - dodano w liście. O wyjaśnienie sytuacji, zapytaliśmy w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu. Odpowiedzi udzieliła nam Małgorzata Popławska Naczelnik Wydziału Komunikacji.

 

Rzeczywiście obecny czas oczekiwania na rejestrację pojazdu wynosi około miesiąca i trudno tłumaczyć ten fakt tylko sytuacją panującej pandemii. Natomiast nie można zgodzić się  z informacją, iż Starostwo nie podejmuje działań naprawczych w celu skrócenia  czasu rejestracji. Po doświadczeniach ostatniego roku oraz korzystając z praktyk stosowanych w innych miejscowościach (np. we wspomnianych w mailu do Redakcji – Pyrzycach), widzieliśmy konieczność odejścia od załatwiania spraw za pomocą skrzynki podawczej (tzw. urny). Dlatego też, z dniem 22 lutego 2021 roku został zmieniony charakter obsługi interesanta, z przyjmowania  wniosków poprzez urnę  na bezpośrednią obsługę interesantów po uprzednim telefonicznym omówieniu sprawy z pracownikiem oraz uzgodnieniu terminu wizyty co do dnia i godziny, przy uwzględnieniu obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. Ponadto w ostatnim czasie podjęliśmy decyzję o dodatkowym zatrudnieniu pracownika do filii, zakończenie rekrutacji nastąpi do 31 marca br. Obecnie realizowane są wnioski  z tzw. urny (około 100 wniosków na dzień 18 marca br.) oraz  obsługa interesantów umówionych na wizytę. Zmiana sposobu obsługi interesanta  podyktowana była również tym, że do urny trafiało dużo wniosków zawierających braki formalne (nie zawierały prawidłowych załączników, opłaty dokonywane na niewłaściwe konta), to wszystko powodowało wydłużenie czasu realizacji wniosków. W tej chwili jeden pracownik załatwia wnioski z urny, drugi natomiast obsługuje interesantów umówionych na wizytę. Zrealizowanie wniosków złożonych poprzez urnę pozwoli na bieżące  umawianie wizyt i tym samy skrócenie znacząco czasu rejestracji pojazdów, a zatrudnienie dodatkowego pracownika przyspieszy tylko ten proces.

Na koniec pragnę zapewnić, iż jesteśmy nastawieni na wszelkie uwagi dotyczące usprawnienia pracy filii wydziału komunikacji w Barlinku, ponieważ jego powstanie było długo oczekiwane i towarzyszyły temu nadzieje na sprawniejsze załatwianie spraw mieszkańców Barlinka i okolic.

 

M.Przybylska 

 

Komentarze

+7

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Dowod tymczasowy skaczyl sie pod koniec lutego - wymiana na twardy pod koniec kwietnia. Jest super.

Idzie wiosna pojeździsz na rolkach :)


3 miesiące czekałem aż dostanę twardy dowód. Porażka
+25

Guest

I znowu BARLINEK..... Co sie dzieje w tym mieście, nie mozna zasłaniać się pandemią, bo pandemia jest w kazdym sasiednim mieście. Ale może po kolei- mieszkańcy Barlinka mogą się zaszczepić na covid w Choszcznie, Pyrzycach, Strzelcach tylko nie jest to możliwe w Barlinku. Załatwienie np. pozwolenia na budowę - w Barlinku rok czekania, w Pyrzycach załatwienie wszystkich formalności 4 miesiące, teraz doszedł Wydział Komunikacji....Co jeszcze-wiem ,że poruszone problemy to trzy rózne urzędy ale okazuje się, że wszedzie mozna coś zrobić, załatwić szybko tylko nie w Barlinku. Barlinek za to jest pierwszy w podnoszeniu wszelkich opłat i podatków. W innych miastach w czasach covidu obniżano podatek od nieruchomości dla przedsiebiorców a w Barlinku- podniesiono, nie piszę już o śmieciach i zaraz pewnie będzie woda itp. W tym wzgledzie urzednicy działają sprawnie i szybko. Pandemia im nie przeszkadza. PANIE BURMISTRZU, PANIE PRZEWODNICZACY MACIEJEWSKI PORA PRZYJRZEĆ SIĘ PRACY SWOJEJ I PODLEGŁYCH SOBIE URZEDNIKÓW.
-17

Guest

Prawdą jest, że składaliśmy niekompletne dokumenty do urny. Sama się zgapiłam i nie dołączyłam tłumaczenia. Dalej wszystko poszło sprawnie. Nie mam pretensji do osób pracujących w Barlinku. Jest ich dwoje, a zgłoszeń do rejestracji z Barlinka zawsze było najwięcej. Wszyscy wiemy z jakim problemem się borykamy na całym świecie. A wystarczy trochę cierpliwości i zrozumienia
-21

Guest

To skandal, że wszędzie trzeba czekać.
Skandal, że są kolejki do kas w sklepach. Po co wogóle sklepy, każdy powinien mieć co chce.
Skandal, że są kolejki u lekarzy. Po co wogóle lekarze, każdy powinien być zdrowy.
Skandal, że są kolejki do przedszkoli, po co wogóle przedszkola. Dzieci powinnny chować się same i najlepiej bezstresowo.
Sksndal, że musiałem czekać aż mi dom wybudują, powinni postawić mi od ręki. A po co nam domy, możemy mieszkać w szałasach.
Skandal, że w wydziale komunikacji są kolejki. A po co nam samochody, możemy jeździć rowerami. Brzuszki nam spadną...
Skandal, że wogóle są jakiekolwiek kolejki. Zlikwidujmy połowę ludzi to się zmniejszą, wszędzid i wszystkie...
Ja postuluję żeby na prezydenta dać Kononowicza, on miał takie hasło żeby wszystko zlikwidować.
Żarcik taki oczywiście... wiosna idzie... uśmiechnijcie się, jutro będzie gorzej...
+2

Guest

Cytuję Guest:
Dowod tymczasowy skaczyl sie pod koniec lutego - wymiana na twardy pod koniec kwietnia. Jest super.

Idzie wiosna pojeździsz na rolkach :)

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież