BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 6 lutego 2023r.   imieniny: Antoni, Dorota, Szymon

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ

Przestępcy wymyślają coraz to nowsze metody oszukiwania i wyłudzania naszych danych oraz pieniędzy. Trwająca pandemia sprawiła, że więcej czasu spędzamy w sieci. Robimy zakupy, płacimy rachunki. Nie pozwólmy aby nasza czujność była uśpiona. Atrakcyjne okazje, mogą za chwilę okazać się przestępczą, sprytną metodą na stratę oszczędności życia.

 

REKLAMA

Pamiętajmy, żeby podczas rozmów z konsultantami, nie podawać żadnych danych osobowych, a szczególnie tych związanych z kontami bankowymi, kartami kredytowymi i numerem pesel. Żaden prawdziwy konsultant o takie dane nas nie poprosi. Niby wszyscy o tym wiemy, jednak nadal wiele osób daje się na to „złapać”.

Metoda na wnuczka, na policjanta, poczta internetowa a teraz SMS. Przed taką metodą ostrzegają się od pewnego czasu internauci a teraz zwraca na to uwagę Krajowa Administracja Skarbowa i Policja. Od kilku dni, dość popularne stały się rozsyłane przez oszustów wiadomości SMS o m.in. dopłacie do przesyłki. O innych, pisze do naszej redakcji Małgorzata Brzoza Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie:

 

- Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami nt. zatrzymanej paczki. „Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne: [ZŁOŚLIWY-LINK].” Jeśli  zainstalowałeś tę aplikację, jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem (z innego telefonu)! Uwaga również na fałszywe SMS-y, które sugerują, że nadawcą jest Ministerstwo Finansów lub podległy mu podmiot. Masz niezapłacony mandat karny … należy dokonać wpłaty do dnia …sprawa zostanie przekazana do sądu …. Kwota mandatu 10 zł”. W obu przypadkach - ostrzegamy  - wiadomość zawiera link do strony, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych. Nie należy otwierać linków takiej wiadomości, ani na nią odpowiadać.

 

 

Warto też porozmawiać w tej sprawie z naszymi rodzicami, dziadkami, którzy być może nie mają świadomości o tych nowych sposobach wyłudzeń. Wiadomości są tak skonstruowane, że osoby nie znające tych metod, ze strachu klikają w zamieszczony w SMS link. Ostrzegajmy się wzajemnie, być może to pozwoli uniknąć wielu niepotrzebnych kłopotów.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.