BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 3 października 2022r.   imieniny: Eustachy, Teresa, Gerard

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
POWSTANĄ ZATOKI POSTOJOWE

Ponad 41 mln złotych, wynosi tegoroczny budżet Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich na zadania jednoroczne. Chodzi tutaj o najpilniejsze remonty i przebudowy odcinków dróg a także realizację inwestycji, które w znaczny sposób poprawią bezpieczeństwo ruchu drogowego.  

 

REKLAMA

 

- Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego to ważny element zarządzania siecią drogową – podkreśla wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj. - Projekty, które wchodzą do realizacji w ramach tej puli środków, są częściowo finansowane przez lokalne samorządy.

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich, chce w tym roku zrealizować ponad 50 zadań jednorocznych. W tym ogromne inwestycje, takie jak m.in. warta 3,5 mln złotych przebudowa DW 177 na odcinku Pławno – Sośnica.

Na terenie działania RDW Pyrzyce, w tym roku zaplanowano zadania dotyczące również gminy Barlinek. Będzie to budowa zatok postojowych. Taka zatoka powstanie w miejscowości Moczkowo po prawej stronie DW 151,na odcinku Barlinek – Łubianka. Kilka małych zatok postojowych powstanie też wzdłuż ulicy 1 Maja (w ciągu DW 156), na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Tunelowej. W 2014 r. zatoki takie powstały po stronie lewej tej ulicy, teraz zaplanowano zagospodarowanie prawej strony jezdni.  Planowany koszt budowy wszystkich zatok to 150 tys. zł brutto. Zatoki powinny powstać do 30.10.2021r.

Kilka inwestycji zaplanowano także u naszych sąsiadów w Choszcznie i Pełczycach. Będzie to m.in. przebudowa chodnika w Choszcznie przy ul. Wolności w ciągu DW 151 (kontynuacja robót rozpoczętych w minionym roku) i w Pełczycach przy ul. Bolesława Chrobrego w ciągu DW 151. W Choszcznie powstanie też nowa sygnalizacja świetlna. Będzie ona zlokalizowana na przejściu dla pieszych na ul. Jagiełły (przy ul. Krótkiej). Dodatkowo zaplanowano pulsacyjne lampy błyskowe na przejściu dla pieszych przy ulicy Mur Południowy.

Pierwsze przetargi na zadania jednoroczne będą ogłaszane na przełomie kwietnia i maja. Wszystkie zadania powinny zostać wykonane i rozliczone w tym roku – poinformowała naszą redakcję Anna Radziwonowicz rzecznik ZZDW.

 

M.Przybylska

 

Komentarze

+9

Guest

Oby! Czas najwyższy zająć się Strzelecką i dalej drogą do Krzynki i w samej Krzynce.
Na Strzeleckiej też potrzeba więcej miejsc parkingowych ale o tym ZZDW nic nie wspomina. Zatoka na trasie Barlinek-Krzynka tez jest konieczna. Wszystkie drogi wylotowe z Barlinka są zadbane tylko nie ta na Strzelce.

Cytuję Guest:
Ciekawe czy w budżecie na ten rok przewidziano remont
ul.Strzeleckiej , tak jak nam obiecano ?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.