pldaenfrdeuk

 sobota 24 lipca 2021r.   imieniny: Antoni, Kinga, Krystyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (11)
SAM BY NIE ODLECIAŁ

Od kilku dni w kanale rzeki Młynówki, siedział łabędź. Nie byłoby w tym nic dziwnego, wszakże łabędzie z reguły siedzą w wodzie, jednak ten, nie mógł się stamtąd wydostać. Kolejne próby odlatywania, kończyły się uderzeniem w betonowy mur.

 

REKLAMA

 

02 maja, mieszkanka Barlinka poinformowała Fundację „Przyjaciele Czterech Łap” o uwięzionym ptaku. Na miejsce udali się wolontariusze wraz z ornitologiem Piotrem Adamiokiem. 

Wezwano także strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku. Druhowie, poinstruowani przez ornitologa, pomogli w złapaniu łabędzia. Okazało się, że był niegroźnie ranny. Ptaka przetransportowano w bezpieczne miejsce, na Jezioro Barlineckie. Uratowany łabędź, otrzymał imię Florian. 

 

M.Przybylska

 

SAM BY NIE ODLECIAŁ

SAM BY NIE ODLECIAŁ

SAM BY NIE ODLECIAŁ

 

Pin It

Komentarze

Guest

Przy wjeździe do Pełczyc po prawej stronie stoi tablica ostrzegawcza o strefie wysokiego ryzyka zrażenia ptasim wirusem. Moje pytanie; czy Barlinek objęty jest taką strefą jeżeli tak to czy kontakt z dzikim ptactwem bez odpowiedniego sprzętu nie powoduje zagrożenie przenoszenie wirusa?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.