pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 5 sierpnia 2021r.   imieniny: Emil, Karolin, Maria

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (3)
MOCNO WIEJE

Od kilku dni, wiatr daje się we znaki. Dziś, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, po raz kolejny wydał ostrzeżenie I stopnia dla naszego województwa przed silnym wiatrem. Ostrzeżenie obowiązuje do jutrzejszego dnia i wystosowano je również dla innych województw.

 

REKLAMA

 

W Dniu Strażaka, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychnowie, usuwali konar powalony przez wiatr z drogi powiatowej Rychnów-Kinice. Wietrzna pogoda nie oszczędziła w tym dniu także druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pełczycach, którzy wieczorem otrzymali wezwanie do powalonego drzewa na drodze wojewódzkiej DW 151 pomiędzy Pełczycami a Płotnem. 

Niespełna tydzień temu w Barlinku przy ul. Pełczyckiej, doszło do groźnego zdarzenia związanego z drzewem. Na jadący samochód osobowy, spadł złamany porywami wiatru konar. Na szczęście kierującemu nic się nie stało. Jaki był stan fitosanitarny drzewa? Nie jesteśmy ekspertami w tej sprawie ale nie zmienia to faktu, że pogoda jest niebezpieczna a czy drzewa są chore czy zdrowie, należy sprawdzać na bieżąco. Tak, aby nie doszło do nieszczęścia.

 

M.Przybylska

 

Wyjazd #7/21 04.05.2021 Droga powiatowa Rychnów-Kinice. MZ złamany konar.

Opublikowany przez OSP Rychnów Gmina Barlinek Wtorek, 4 maja 2021

 

Wietrzna pogoda nie oszczędza nas nawet w Dzień Strażaka. Strażacy z całego powiatu choszczeńskiego usuwają aktualnie...

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Pełczycach Wtorek, 4 maja 2021

 

🚨 67/2021 ⚠️ Wypadek drogowy 🚒 499[Z]01 📆 29.04.2021r. godz. 19:31 📍 Barlinek, ul. Pełczycka SIŚ: 🚒 JRG Myślibórz 🚔 Policja Barlinek

Opublikowany przez OSP Barlinek Czwartek, 29 kwietnia 2021

 

 

Pin It

Komentarze

+1

Guest

80% chorób XXI wieku to choroby tzw. cywilizacyjne spowodowane stylem życia i odżywianiem. Podła jakość pożywienia, zarówno tego 'prosto z pola' jak i tego wysoko-przetworzonego, nie jest tajemnicą . Codziennie w każdym zakątku świata, ludzie umierają właśnie z powodu konsekwencji niezdrowego odżywiania. Nóż i widelec, i łyżki też :) stały się najgroźniejszą bronią ludzkości. Koszty zdrowotne i finansowe skutków marnego odżywiania są ogromne dla budżetów indywidualnych jak i budżetów krajów całego świata.
Skoro tyle tragedii powoduje pożywienie to logicznym byłoby zaprzestanie produkcji żywności a może wręcz zaprzestanie i zakaz odżywiania się i spożywania pokarmów. Oczywiście takie rozwiązanie byłoby szalonym absurdem, chorym totalitarnym rozwiązaniem. Bo przecież żywność to nasza fizjologiczna potrzeba. To nie wina żywności, że robimy z nią to co robimy. Podobnie drzewa, drzewa to tlen, są konieczne dla naszego życia i nie ich winą jest to co z nimi robimy lub czego nie robimy. Rozwiązaniem problemu niezdrowej żywności jest po prostu produkcja zdrowej żywności, a nie zakazu odżywiania.

Drzewa przy drogach... Przy autostradach, na których jeździłam w różnych krajach nie widziałam żadnych drzew, widział jednak więcej niż kilka wypadków śmiertelnych. Ja osobiście automatycznie zwalniam jadąc 'zadrzewionymi' drogami. Policjanci potwierdzają, że kierowcy bardzo przyśpieszają jeżdżąc drogami, przy których NIE rosną drzewa.

Na przejściach dla pieszych giną ludzie, jednak jeszcze nie zakazano tworzenia tych przejść. Papierosy powodują choroby i śmierć jednak ciągle można je kupić. Huragany zmiatają z powierzchni Ziemi co roku tysiące domów w różnych częściach świata, jednak nigdzie jeszcze nie zakazano budowy domów z tego powodu. My w Barlinku mamy jezioro, toną w nim ludzie. Czy gmina, która promuje turystykę i używa jeziora jako 'wabika' do przyciągania turystów nie ma potencjalnie krwi na rękach? Co w sytuacji kiedy utopi się w naszym jeziorze turysta? Czy Urzędnicy pójdą za to do więzienia? Czy ktoś wystąpi wtedy z propozycją 'zaorania' jeziora? Nie dajmy się zwariować i nie bójmy się żyć. Nikt i nic nie uchroni nas przed żadną tragedią życiową (której to ludzie mają różne definicje) czy to będzie złamany paznokieć czy śmierć bliskich.

Pozdrawiam.
Ala Lynd
+6

Guest

Nie jestem za bezsensowną wycinką drzew, ale zapraszam wszystkich "zaangażowanych" w akcję ochrony każdego drzewa dzisiaj na spacer ulicami Strzelecką i Sportowa, zwłaszcza pod piękne, wiekowe olchy, wrażenia pozostaną na długo. Mieszkańcy ulicy Sportowej i przyległych coś o tym mogą opowiedzieć.
Wczoraj widziałem "ekipę", której zadaniem była chyba wycinka suchych gałęzi, panowie przejechali się i nawet zbyt nie zadzierali głów do góry. Zresztą ile można zobaczyć jadąc podnośnikiem i samochodem?
+2

Guest

Może teraz do tych drzew co pospadały poprzywiązują się ci co tak głośno krzyczeli "stop wycince"Sadzenie drzew wzdłuż drogi to głupota .
+4

Guest

Drzewa rosnące w pasie jezdni to śmierć dla użytkowników drogi. W pasie drogowym w odpowiedniej odległości to jeszcze dopuszczalne a nawet wskazane ale w pasie jezdni to zbrodnia.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.