Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
ULICA ROMANY KASZCZYC

Nadanie nazw ulic jest niezwykle ważne, bowiem umożliwi ustalenie numerów porządkowych związanych z tymi właśnie ulicami. Barlinek bardzo się rozbudowuje, a ulic „bez nazw” przybywa. Z prośbą o wniesienie do porządku obrad sesji Rady Miejskiej w Barlinku projektu uchwały w sprawie nadania nazw ulic w Barlinku, zwrócił się do przewodniczącego RM Mariusza Maciejewskiego, burmistrz Dariusz Zieliński.

 

REKLAMA

 

Projekt był przedmiotem obrad stałych komisji RM. Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Praworządności, zaproponowała nazwę ul. Stanisława Lema i ul. Marii Skłodowskiej - Curie. Komisja Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Budownictwa, Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Komisja Finansowo - Budżetowa i Planowania Gospodarczego nazwę ul. Aleksandra Fredry i ul. Czesława Miłosza.

Do projektu uchwały, wpisano więc nazwy, zaproponowane przez dwie ostatnie wspomniane komisje. Propozycje były następujące - ulica Czesława Miłosza dla drogi położonej w granicach działek ewidencyjnych nr 262/4, 262/17 oraz ulica Aleksandra Fredry dla drogi położonej w granicach działek ewidencyjnych nr 262/22, 262/32.

Jednak zanim przegłosowano obie propozycje, głos zabrał radny Rafał Szczepaniak, który złożył wniosek z jeszcze inną ideą. Prosił o przychylenie się do tego, aby nazwać ulicą Romany Kaszczyc, drogę położoną w granicach działek ewidencyjnych nr 262/4, 262/17. Z wnioskiem zgodził się radny Piotr Stanisławski, podkreślając dokonania tej niezwykłej Artystki. Wniosek poddano pod głosowanie. Głosowało 13 radnych – wszyscy byli za.

Na całościowy już projekt uchwały głosowało 14 radnych. Za przyjęciem nazwy ul. Aleksandra Fredry oraz ul. Romany Kaszczyc nie było głosów sprzeciwu. Nikt też nie wstrzymał się od głosu. Wszystkich 14 radnych było ZA.

 

M.Przybylska

 

ULICA ROMANY KASZCZYC

 

Komentarze

+6

Guest

Proponuję nowe ulice nazywać nazwami roślin.np.ul.Mietowa,Rumiankowa,Sosnowa itd.tak jest w innych miastach. I wtedy unikniemy przepychania kto w Barlinku był ważniejszy.
+6

Guest

Cytuję Guest:
I nie można było nazwać tak któregoś z rond?

wszystko zależy od bliskości do ucha przewodniczącego MM. Mamy rondo najważniejszej Solidarności, ale kto używa tej nazwy? Mamy rondo pracowników Bomet-u i ich Bagińskiego, ale kto je tak nazywa. Jedynie rondo bankowe jest zrozumiałe w przekazie, umiejscowione zgodnie z sąsiedztwem i stosowane w mowie potocznej. Czy ktoś używa nazwy ronda ofiar Katynia? Praktycznie zawsze, dla umiejscowienia podawane jest "rondo na Szosowej" i wszystko jasne. Z powyższego wynika jednoznacznie, że wprowadzane nazwy dla rond nie mają nic wspólnego z logiką miejsca a jedynie prezentują trendy "przyuszne" w radzie. Słabe to, bo każda zmiana kosztuje
+10

Guest

Barlinek to jakaś taka dziwna wioska. Tubylcy potrafili przed laty stawiać ulice przyjezdnym, tym co latem spacerowali po Sportowej a swoich, lokalnych, codziennych jakoś nie chcieli zauważyć. Swego czasu ważny Jan Papuga, Flukowski, dzisiaj nareszcie Romana doczekała odrobiny uwagi. Powiem tylko jedno: mości radni, więcej odwagi. Swoje promujcie, cudzym się uzupełniajcie, a nie odwrotnie. Może ktoś pomyśli o Alfredzie Pluszczyku, Włodku Kmieciku, a nie, tylko import i import
+14

Guest

Patrząc na ostatnie decyzje, prędzej bym się spodziewał ulicy jakiś Ofiar, jakiejś wojny, albo innej tragedii narodowej. Okazuje się, że jednak można i że to nie boli!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież