pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 14 czerwca 2021r.   imieniny: Bazylid, Eliza, Justyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Kasacja pojazdów Barlinek

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)
DZIEŃ DZIECKA W LUTÓWKU

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Polsce obchodzony jest corocznie 1 czerwca.  Rada Sołecka w Lutówko zorganizowała z tej okazji festyn dla najmłodszych w minioną sobotę. Przy świetlicy wiejskiej już od południa rozbrzmiewała muzyka.

 

REKLAMA

 

Na dzieci czekała wielka atrakcja w postaci dmuchanej zjeżdżalni z której mogli korzystać do woli za zupełną darmochę. Była też pyszna wata cukrowa i kolorowe bańki mydlane. 

Każde dziecko mogło sprawdzić swoje siły w rozmaitych konkursach zręcznościowo – sprawnościowych. Udział dzieci w zawodach spotykał się z wielkim entuzjazmem. Był bieg z jajkiem na łyżeczce, bieg w workach i rywalizacja z balonami, oraz ze skrzynkami. Dzieciaki na przemian rywalizowały ze sobą i z rodzicami lub dziadkami. Chętnie uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych. Wielką gratką dla najmłodszych był konkurs przeciągania liny w którym siłowali się ze swoimi rodzicami. Po emocjach sportowych dzieci mogły posilić się kiełbaską z grilla i pysznymi frytkami, które przygotował pan Mariusz Kordowski.

W ten wyjątkowy dzień żadne dziecko nie odeszło z pustymi rękoma. Każde z pociech które uczestniczyło w konkursach otrzymywało nagrodę, które wręczała członkini rady sołeckiej pani Maria Niedzielska. A nad sprawnym przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwał sołtys Lutówka Andrzej Bartosik.

Festyn zrealizowany został ze środków funduszu sołeckiego, a imprezę finansowo również wsparli państwo Anna i Ireneusz Ślusarczyk, oraz Bożena i Lech Zdunowscy. Rada Sołecka w Lutówku serdecznie dziękuje za pomoc w przygotowaniu imprezy pani Amelii Pac, oraz panu Tomaszowi Jaszczakowi i Marcinowi Szmacińskiemu, który przygrywał skoczne melodie.

 

jarbed

 

 

Pin It

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.