pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 5 sierpnia 2021r.   imieniny: Emil, Karolin, Maria

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
MOŻNA SIĘ WYSTRASZYĆ

Na pierwszy rzut oka, wygląda to jak kadr z horroru i można się wystraszyć. Jednak jest w tym też coś pięknego. Całe krzewy pokryte pajęczynami, nasza redakcja znalazła na trasie Pełczyce- Lubiana. Nasz Czytelnik, trafił na takie okazy na drodze Żydowo – Niepołcko.

 

REKLAMA

 

Od razu uspakajamy, to nie inwazja pająków. To dzieło gąsienicy namiotnika, czyli motyla.  Tworzone przez nie oprzędy wyglądają zjawiskowo i jeśli owadów jest bardzo dużo, taka pajęczyna potrafi pokryć cały krzew.

 

 

Niestety w tym pięknie, jest też lekka nutka grozy, bowiem gąsienice mogą zniszczyć drzewa i krzewy. Zjadają liście, pączki, a po ich uczcie, zostają tylko gołe gałęzie. Namiotnik jest bardzo żarłoczny i skuteczny w niszczeniu  roślin, jednak przyznają Państwo, że trudno obok tych pajęczyn przejść obojętnie.

 

M.Przybylska

  

 

Droga Żydowo – Niepołcko

Foto: Czytelnik - dziękujemy

 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.