BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Młyn Papiernia
Nareszcie. Prace przy Młynie Papiernia! Dużo wody musiało upłynąć w Płoni, by najbardziej znany w Barlinku młyn, został poddany odbudowie. Inwestorom i wykonawcy należą się słowa uznania, za podjęty trud i kroki w kierunku zabezpieczenia i przywrócenia do używalności tego obiektu.

Należy dodać ze wszystkie prace związane z tą odbudową muszą być uzgadniane z konserwatorem zabytków. Nie spodziewajmy się szybkiego postępu prac, ale okazujmy zainteresowanie tą inwestycją. Niech budowniczowie wiedzą, że popieramy ich dążenia, do przywrócenia świetności tym zabytkowym murom, ale... zadbajmy by zachowano charakter młyna, a nie utworzono tu np. dyskotekę.

REKLAMA

Postawione na pewno w niedalekiej przyszłości tablice budowlane, informujące o inwestorze oraz wykonawcy, pozwolą bliżej poznać fachowców, tak trudnej pracy, jaką jest odnowa zabytków. Cieszyłby też projekt gotowego obiektu udostępniony publicznie w formie rysunku, lub makiety. Szkoda tylko że malownicza droga ( polna), skrót przez młyn, między drogą do Żydowa , a drogą do Starego Bometu została zamknięta.

Kto chce zdjęcia na pamiątkę, niech się wybierze spacerkiem i pstryka, będzie można pochwalić się jak to dawnej Młyn Papiernia wyglądał.

Wiktor
www.wiktor.barlinek.biz.pl

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/mlyn/] title:=[Foto: Wiktor] cols:=[4]} 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.