Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3)
DWA ZWYCIĘSTWA ZMARZLIKA WE WROCŁAWIU!

Bardzo udany weekend za sobą ma Bartosz Zmarzlik. Dwukrotny mistrz świata na żużlu wygrał oba turnieje Speedway Grand Prix we Wrocławiu i zbliżył się do liderów mistrzowskiego cyklu, dzięki czemu nadal liczy się w walce o trzeci mistrzowski tytuł.

 

REKLAMA

 

Cykl Speedway Grand Prix przez trwającą pandemię, podobnie jak w zeszłym roku, odbyła się głównie na zasadzie weekendowych turniejów w jednym mieście. Inauguracja walki o tytuł najlepszego żużlowca na świecie odbyła się w połowie lipca w czeskiej Pradze. Dodatkowo podczas drugiego turnieju w stolicy Czech spadł deszcz i został on przełożony na dzień kolejny, czyli niedzielę i w zasadzie zawodnicy rywalizowali przez trzy dni. Turniejów na praskiej Markecie do najbardziej udanych nie mógł zaliczyć Bartosz Zmarzlik, który dwukrotnie był poza finałem, zajmując odpowiednio szóste i piąte miejsce, przez co straty do liderów po pierwszym weekendzie były już dość spore.

Zdecydowanie lepiej poszło 26-latkowi z Kinic we Wrocławiu, gdzie rozgrywane były dwie kolejne rundy cyklu SGP. W piątek od początku Zmarzlik nie miał łatwych wyścigów, ale spisywał się bardzo dobrze. Najpierw wygrał bieg, później po walce z Maciejem Janowskim dojechał na drugiej pozycji, bo od pierwszego łuku prowadził Robert Lambert, a w trzeciej serii zawodnik gorzowskiej Stali dorzucił kolejną "trójkę". Później jeszcze kolejne pięć punktów w serii zasadniczej wpadło na konto naszego mistrza, który w ostatnim starcie oglądał plecy Artioma Łaguty, ale w sumie dało mu to 13 punktów i pewny awans do półfinału. W nim ponownie lepszy okazał się Łaguta, choć Zmarzlik do końca nie dawał za wygraną, ale druga pozycja także wystarczała Polakowi, aby wjechać do wielkiego finału. W ostatnim wyścigu dnia Zmarzlik od początku był na prowadzeniu, powiększał przewagę i pewnie zmierzał po zwycięstwo, ale za jego plecami upadek zaliczył Emil Sajfutdinow po kontakcie z Janowskim i bieg został przerwany. W powtórce ponownie bardzo dobrze ruszył Zmarzlik, ale tym razem dobrze spasowany był także Janowski i walka o triumf toczyła się między Polakami. Ostatecznie lepszy okazał się 26-latek z Kinic!

 

Emocje po wczorajszym turnieju jeszcze nie opadły, a za kilka godzin czekają nas kolejne 🤩 Zanim rozpoczniemy 4. rundę...

Opublikowany przez Bartosza Zmarzlika #95 Sobota, 31 lipca 2021

 

- Dla tego, kto prowadzi finał i bieg jest przerwany, to katastrofa. Czułem się napędzony, uciekałem, miałem swoją ścieżkę. Można się załamać w takiej sytuacji, bo cała praca została zmarnowana. Dla konkurentów to okazja, by coś zmienić. Ty natomiast nie wiesz, czy coś zmieniać, bo przecież prowadziłeś - mówił Bartosz Zmarzlik po piątkowym finale w rozmowie z reporterem Canal+.

- Wielkie podziękowania za wsparcie. Czułem, że finał to było coś więcej niż normalny wyścig. Może było ostro, ale to dla was. Cieszę się, że to się tak skończyło - mówił przed wejściem na podium do kibiców.

 

Sobotnie zmagania Bartosz Zmarzlik zaczął od trzech wyścigów na drugiej pozycji, przegrywając kolejno z Tai'em Woffindenem, Robertem Lambertem i Artiomem Łagutą. W kolejnych startach dwukrotny mistrz świata z Kinic wygrywał, dzięki czemu po rundzie zasadniczej miał w sumie 12 punktów i znalazł się w półfinale. W nim, podobnie jak w piątek, Zmarzlik toczył zacięty bój z Łagutą, ale tym razem na finiszu lepszy był Polak. Podobnie było w finale, gdzie Zmarzlik od początku szukał prędkości po zewnętrznej, na jednym z wiraży otrzymał też ciężką szprycę od Łaguty, ale nie odpuścił i gonił Rosjanina. Nasz zawodnik walczył ambitnie, postawił wszystko na jedną kartę i na wejściu w ostatni wiraż wszedł bliżej krawężnika i zwyciężył w niesamowitym stylu będąc na mecie minimalnie szybciej od rywala,. Ostatni bieg sobotnich zawodów przypominał finał Grand Prix Polski z Wrocławia, które odbyło się w 1999 roku, kiedy to Tomasz Gollob wyprzedził na ostatnich metrach Jimmyego Nilsena.

 

- Troszeczkę się zestresowałem po trzech biegach, po trzech "dwójkach". Pomyślałem sobie, że robię dwa punkty, ale jestem strasznie wolny. Potem coś złapaliśmy i czułem się wyśmienicie. Zrobiłem też kilka błędów, ale udało mi się wygrać, z czego jestem bardzo szczęśliwy - mówił Zmarzlik w wywiadzie dla Canal+.

- Powiedziałem sobie, że "cztery litery" dam do tyłu i tnę na prostej. Jak widać, to mi się udało - skomentował ostatnią akcję. - Półfinał wygrałem z Artiomem po walce. Na finał mieliśmy zupełnie inne ustawienia. Bardzo też dziękuję swojemu teamowi. Przez te dwa dni mieliśmy wielki spokój i taką "burzę mózgów". Podejmowaliśmy decyzje, które były bardzo słuszne - dodał w rozmowie przed kamerami Canal+.

 

Po czterech turniejach tegorocznej rywalizacji o mistrzostwo świata na prowadzeniu są Maciej Janowski i Artiom Łaguta, którzy mają po 66 punktów. Tuż za nimi jest Zmarzlik z dorobkiem 63 punktów. Kolejne rundy Speedway Grand Prix odbędą się już w najbliższy piątek i sobotę, a areną zmagań będzie tor w Lublinie.

 

Dawid Lis

Foto: Tomasz Przybylski

 

Wyniki piątkowego turnieju:
1. Bartosz Zmarzlik - 18 (3,2,3,3,2,2,3) - 20 pkt GP
2. Maciej Janowski - 14 (2,1,2,3,1,3,2) - 18 pkt GP
3. Artiom Łaguta - 17 (3,3,2,2,3,3,1) - 16 pkt GP
4. Emil Sajfutdinow - 12 (1,1,3,3,2,2,w) - 14 pkt GP
5. Fredrik Lindgren - 9 (2,0,2,2,2,1) - 12 pkt GP
6. Leon Madsen - 14 (3,3,3,2,3,w) - 11 pkt GP
7. Martin Vaculik - 10 (0,3,3,1,3,0) - 10 pkt GP
8. Robert Lambert - 11 (3,3,1,3,1,t) - 9 pkt GP
9. Anders Thomsen - 7 (1,2,1,0,3) - 8 pkt GP
10. Max Fricke - 6 (0,2,0,2,2) - 7 pkt GP
11. Tai Woffinden - 5 (2,0,1,1,1) - 6 pkt GP
12. Jason Doyle - 5 (1,1,2,1,0) - 5 pkt GP
13. Matej Zagar - 4 (2,1,1,0,0) - 4 pkt GP
14. Gleb Czugunow - 4 (1,2,0,1,0) - 3 pkt GP
15. Oliver Berntzon - 1 (0,0,0,0,1) - 2 pkt GP
16. Krzysztof Kasprzak - 0 (t,0,0,d,0) - 1 pkt GP
17. Tobiasz Musielak - 0 (0)
18. Bartłomiej Kowalski - nie startował

Wyścigi z udziałem Zmarzlika:
4. Zmarzlik, Lindgren, Sajfutdinow, Fricke
6. Lambert, Zmarzlik, Janowski, Woffinden
11. Zmarzlik, Doyle, Zagar, Czugunow
13. Zmarzlik, Madsen, Vaculik, Thomsen
20. Łaguta, Zmarzlik, Berntzon, Kasprzak
Półfinał nr 2. Łaguta, Zmarzlik, Lindgren, Vaculik
Finał. Zmarzlik, Janowski, Łaguta, Sajfutdinow (w)

Wyniki sobotniego turnieju:
1. Bartosz Zmarzlik - 18 (2,2,2,3,3,3,3) - 20 pkt GP
2. Artiom Łaguta - 17 (3,2,3,3,2,2,2) - 18 pkt GP
3. Leon Madsen - 15 (2,2,2,3,2,3,1) - 16 pkt GP
4. Tai Woffinden - 16 (3,3,3,2,3,2,0) - 14 pkt GP
5. Emil Sajfutdinow - 8 (1,3,0,3,0,1) - 12 pkt GP
6. Max Fricke - 8 (1,0,3,1,2,1) - 11 pkt GP
7. Maciej Janowski - 10 (3,1,3,2,1,0)- 10 pkt GP
8. Robert Lambert - 9 (1,3,1,2,2,0)- 9 pkt GP
9. Fredrik Lindgren - 7 (0,3,2,1,1) - 8 pkt GP
10. Jason Doyle - 7 (2,1,2,2,w) - 7 pkt GP
11. Martin Vaculik - 5 (3,1,0,0,1) - 6 pkt GP
12. Gleb Czugunow - 5 (1,0,1,w,3) - 5 pkt GP
13. Anders Thomsen - 4 (0,0,1,0,3) - 4 pkt GP
14. Oliver Berntzon - 4 (2,1,0,1,0) - 3 pkt GP
15. Matej Zagar - 4 (0,2,1,0,1) - 2 pkt GP
16. Krzysztof Kasprzak - 1 (0,0,0,1,0) - 1 pkt GP
17. Tobiasz Musielak - 0 (t)
18. Bartłomiej Kowalski - 0 (0)

Wyścigi z udziałem Zmarzlika:
1. Woffinden, Zmarzlik, Fricke, Lindgren
8. Lambert, Zmarzlik, Doyle, Thomsen
12. Łaguta, Zmarzlik, Zagar, Sajfutdinow
16. Zmarzlik, Janowski, Kasprzak, Czugunow (w)
20. Zmarzlik, Madsen, Vaculik, Berntzon
Półfinał nr 2. Zmarzlik, Łaguta, Fricke, Janowski
Finał. Zmarzlik, Łaguta, Madsen, Woffinden

 

WOW‼ To był wyśmienity wieczór❗ Jestem tym bardziej szczęśliwy, bo finał odbywał się tak naprawdę dwa razy, ze względu...

Opublikowany przez Bartosza Zmarzlika #95 Piątek, 30 lipca 2021

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież