Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
4.2 1 1 1 1 1 Ocena 4.20 (5)
OFICJALNE POŻEGNANIE Z KORONĄ

Od dwóch lat, w Barlinku nie odbywają się Barlineckie Świętojanki, a co za tym idzie, nie jest wybierana nowa Królowa Puszczy Barlineckiej. Ostatnią Królową, tuż przed wybuchem pandemii, była Emanuela Kiełbasa, panująca w latach 2019/2020. Jej towarzyszką, Boginką Morianą, wybrana została wówczas Nikola Wiśniak.

 

REKLAMA

  

Dopiero dziś, 11 sierpnia, udało się je oficjalnie pożegnać i podziękować im za ówczesne wypełnianie obowiązków. W uroczystości, która odbyła się w barlineckim Ratuszu, oprócz dziewcząt wzięli udział m.in. rodzice Królowej i Moriany, ich opiekunka Wiesława Skierska, burmistrz Dariusz Zieliński i dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz.

Nie zabrakło upominków, kwiatów i tortu, pamiątkowych zdjęć, a fotografia Królowej wraz z jej autografem, zawisła w „Galerii Królowych”, która znajduje się w jednej z sal Ratusza. Podczas tej samej uroczystości, miało miejsce jeszcze jedno miłe wydarzenie. Królowa Puszczy Barlineckiej 2004/2005 Magdalena Malek – Czerwińska, otrzymała królewski pierścień. Dlaczego dopiero teraz?

Pierwsze dwie królowe, czyli Janina Baran oraz Magdalena Malek, na swoich oficjalnych pożegnaniach nie otrzymały pierścienia. Wówczas, nie było takiej tradycji. Królowa Janina swój otrzymała dwa lata temu, a Magdalena, w tym roku. I tak wszystkie dotychczas panujące Królowe, mają swoje pamiątkowe pierścienie. Symbol władzy, przywołujący z pewnością dobre wspomnienia.  Jeśli sytuacja pozwoli, wybory Królowej Puszczy Barlineckiej 2022/2023, zostaną ogłoszone już na początku przyszłego roku.

 

M.Przybylska

 

 

Pożegnanie Królowej Puszczy Barlineckiej 2019/2020 oraz Boginki Moriany.

Opublikowany przez Barlinek24.pl Środa, 11 sierpnia 2021

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież