BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 5 lutego 2023r.   imieniny: Agata, Jakub, Jan

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)
ZMARZLIK WYGRAŁ KOLEJNY TURNIEJ GRAND PRIX!

Cóż to były za zawody w szwedzkiej Malilli! Nasz zawodnik był bliski odpadnięcia z turnieju, a ostatecznie stanął na najwyższym stopniu podium i mógł się cieszyć z kolejnego zwycięstwa w tegorocznym cyklu Speedway Grand Prix. Bartosz Zmarzlik pozostaje liderem klasyfikacji generalnej.

 

REKLAMA

Turniej w Szwecji rozpoczął się z opóźnieniem ze względu na opady deszczu i prace na torze. Bartosz Zmarzlik zaczął najgorzej, jak mógł. Polak startował z czwartego pola i przy obecnie panujących warunkach ciężko było cokolwiek wywalczyć w pierwszej części zawodów. 26-latek z Kinic na wejściu w pierwszy łuk zakopał się w błocie, rywale go dodatkowo osypali spod swoich kół i Zmarzlik dojechał daleko na końcu stawki. Długiej przerwy na odpoczynek nie miał, bo już w pierwszym wyścigu kolejnej serii musiał stanąć pod taśmą. Tym razem z pierwszego pola i żużlowiec z Kinic udowodnił, że potrafi wygrywać. Bartek szybko uzyskał przewagę i zwyciężył w biegu. Wydawało się, że to może być punkt zwrotny i dobry prognostyk. Nic bardziej mylnego. W kolejnych startach Zmarzlik zapisał na swoim koncie dwie "jedynki" i po czterech seriach miał zaledwie pięć punktów. Ostatni wyścig części zasadniczej był zatem bardzo ważny, jeśli nasz zawodnik chciał się liczyć w walce o półfinał. Ten, na szczęście, poszedł po myśli żużlowca Stali Gorzów i dołożył on cenną wygraną do swojego dorobku. W półfinale Polak znalazł odpowiednią ściężkę, napędził się i popędził do mety. W wielkim finale presji nie wytrzymał Jason Doyle, który dotknął taśmy i dzięki temu w powtórce Zmarzlik miał więcej miejsca po swojej lewej stronie. Polak znakomicie to wykorzystał i bez problemów mógł wybrać najszybszą ścieżkę na torze i odjechać rywalom. Zmarzlik w ostatnich wyścigach był nie do złapania, dzięki czemu mógł cieszyć się z kolejnego triumfu w cyklu Grand Prix.

 

- Po 3-4 biegach troszkę ze mnie zeszło ciśnienie i zacząłem sobie tłumaczyć, że jutro jest wolna niedziela, posiedzę trochę z synem i będzie dobrze. Do końca wierzyłem, że uda mi się coś znaleźć i się udało! Był to mega turniej, z dramaturgią. Rozbiło mnie to czwarte pole w pierwszym biegu. Nikt powyżej jednego punktu nie zrobił, kto by tam nie stanął. W pierwszym łuku taka szpryca szła, że jakie by nie były ustawienia, to motor gasł. To wprowadziło trochę zamieszania. Ważne, że udało się tak, jak sobie wymarzyłem. Dopiero jak znalazłem motor porównywalny do rywali, to wtedy komfortowo się jechało. Na początku nie było prędkości, była walka z motocyklem, bo mnie poniewierało. Niewygodnie się jechało, pomysły zaczęły się kończyć, a punktów brak. Fajnie, że zadziałało moje motto, że dopóki walczysz jesteś zwycięzcą. Każdy wyścig jest dobrym prognostykiem na kolejny start, tylko ważne, żeby wyciągnąć z niego jak najwięcej pozytywów. Dziękuję wszystkim tym, którzy trzymali za mnie kciuki do końca - mówił po zawodach w rozmowie z reporterem Canal+.

 

Warto dodać, że turniej w szwedzkiej Malilli to był 250. turniej w cyklu Speedway Grand Prix, a wygrana Bartosza Zmarzlika była 60. zwycięstwem Polaka w zawodach tego cyklu. Tym samym Zmarzlik ma na swoim koncie już 14 wygranych turniejów, a w tym sezonie zwyciężył po raz czwarty.

Malilla była siódmą rundą w tegorocznej walce o tytuł najlepszego żużlowca na świecie. Do końca sezonu pozostały już tylko cztery turnieje - w Togliatti, Vojens oraz dwa w Toruniu. W tym momencie żużlowiec z Kinic jest liderem klasyfikacji przejściowej i ma 121 punktów, a drugi jest Artiom Łaguta, który traci trzy "oczka" do Polaka.

 

Dawid Lis

 

Wyniki:
1. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 14 (0,3,1,1,3,3,3) - 20 pkt GP
2. Artiom Łaguta (Rosja) - 18 (2,3,3,3,3,2,2) - 18
3. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 16 (3,3,2,3,2,2,1) - 16
4. Jason Doyle (Australia) - 15 (2,2,3,3,2,3,t) - 14
5. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 10 (1,2,3,2,1,1) - 12
6. Maciej Janowski (Polska) - 10 (1,1,2,2,3,1) - 11
7. Dominik Kubera (Polska) - 7 (3,0,2,0,2,0) - 10
8. Anders Thomsen (Dania) - 7 (3,2,2,0,0,0) - 9
9. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 7 (3,1,1,2,0) - 8
10. Max Fricke (Australia) - 7 (1,3,0,1,2) - 7
11. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 5 (2,0,3,d,0) - 6
12. Oliver Berntzon (Szwecja) - 5 (1,2,1,0,1) - 5
13. Matej Zagar (Słowenia) - 4 (0,d,0,3,1) - 4
14. Leon Madsen (Dania) - 4 (d,0,0,1,3) - 3
15. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 4 (0,1,0,2,1) - 2
16. Pontus Aspgren (Szwecja) - 4 (2,1,1,t,0) - 1
17. Kim Nilsson (Szwecja) - 1 (1) - 0
18. Joel Andersson (Szwecja) - ns

Biegi Bartka:
4. Thomsen, Lambert, Sajfutdinow, Zmarzlik
5. Zmarzlik, Berntzon, Woffinden, Zagar (d/4)
12. Łaguta, Lindgren, Zmarzlik, Madsen
14. Doyle, Janowski, Zmarzlik, Kubera
19. Zmarzlik, Fricke, Kasprzak, Aspgren
Półfinał nr 1. Zmarzlik, Łaguta, Sajfutdinow, Kubera
Finał. Zmarzlik, Łaguta, Lindgren, Doyle (t)

 

Szukaliśmy, szukaliśmy i znaleźliśmy 🤩 W najważniejszym momencie znaleźliśmy tę prędkość 💨💨 Szczęśliwy wieczór w Malilli...

Opublikowany przez Bartosza Zmarzlika #95 Sobota, 14 sierpnia 2021

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.