Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
NIE MA ZGŁOSZENIA ZAGINIĘCIA

Od piątku 13 sierpnia, na Jeziorze Barlineckim trwały poszukiwania osoby, która prawdopodobnie weszła do wody popływać i już nie powróciła na brzeg. Sprawa bardzo poruszyła mieszkańców Barlinka, którzy podpatrywali akcję oraz wielokrotnie przesyłali do nas pytania, czy coś już wiadomo.

 

REKLAMA

  

Informacji w tej sprawie, udzieliła nam kom. Anna Gembala, Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

 

„W dniu 13 sierpnia 2021 r. około godz. 19.40, dyżurny Policji otrzymał informację od plażowiczów przebywających nad brzegiem Jeziora Barlineckiego, że ok. 40 - letni mężczyzna wszedł do wody, popłynął w kierunku jednej z wysp i według ich relacji, nikt nie widział aby z niej wychodził. Policjanci rozpoczęli czynności poszukiwawcze, które prowadzone są nadal. W działaniach brali udział  także strażacy i płetwonurkowie. Nadmieniam, że do teraz nie otrzymaliśmy żadnego zawiadomienia o zaginięciu takiej osoby.”

 

Skontaktowaliśmy się także z oficerem prasowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu. Odpowiedzi udzielił nam mł. kpt. Piotr Lewandowski.

 

W dniach 13, 14, 15 sierpnia, Straż Pożarna prowadziła poszukiwania osoby, która według zgłoszenia miała nie powrócić na brzeg po tym jak poszła pływać. W dniu powiadomienia służb, tj. 13 sierpnia, do przeszukiwania akwenu zadysponowano strażaków z OSP Barlinek, JRG Myślibórz oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Międzyrzecza, której łódź wyposażona była w sonar. 14 i 15 sierpnia, straż z Barlinka oraz Myśliborza przy współpracy z Policją, sprawdzała wyznaczone obszary jeziora w tym trzcinowiska. Z uwagi na brak zgłoszenia zaginięcia, 15 sierpnia działania na wodzie zostały zakończone.

16 sierpnia, służby odebrały zgłoszenie o pozostawionych na brzegu rzeczach na dzikiej plaży przy cmentarzu. Na szczęście okazało się, że osoba która pozostawiła odzież, poszła popływać i w niedługim czasie pojawiła się na brzegu.

 

M.Przybylska

 

Wznowiono poszukiwania mężczyzny, który wczoraj prawdopodobnie pozostawił na brzegu swoje ubranie i poszedł pływać. Nadal nie wiadomo gdzie jest zaginiony i czy ktoś zaginął. Być może dopłynął w którymś miejscu do brzegu. Jeśli tak, a wierzymy, że tak jest – prosimy aby skontaktował się ze służbami ❗️ Nikt do chwili obecnej nie zgłosił zaginięcia żadnej osoby.

Opublikowany przez Barlinek24.pl Sobota, 14 sierpnia 2021

 

Na Jeziorze Barlineckim trwają poszukiwania osoby, która weszła do wody i już z niej nie wyszła. Trzymamy kciuki za powodzenie akcji.

Opublikowany przez Barlinek24.pl Piątek, 13 sierpnia 2021

 

 

Komentarze

+5

Guest

Nie musi mieć wcale rodziny. Tutaj jest bardzo dużo ukraińców. Może byl sam i poszedl popływać. Skoro znaleziono ubrania powinni udostępnić ich zdjecia moze ktos widzial tego człowieka.
+5

Guest

Czyli gdy ktoś nie ma.rodziny jest człowiekiem drugiej kategorii gdyż nikt wtedy nie złoży wezwania ??? Ok spoko selekcja ludzi
+8

Guest

Na tej plaży stoi słup... słup, ktory ma na sobie kamery .. nie wielu z was wie.. ze na takim słupie wisi kilka tysięcy albo i naście tyś zł. Ktore nie dziala! Zarosnięte pajęczyną i resztkami lisci lub "mini" galęziami... taniej i ROZSĄDNIEJ jest utrzymywanie takich kamer niż.. wzywanie tyle służb ratowniczych.... a ktoś porostu robi sobie jaja....
***

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież