BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (6)
W DZIKOWIE DZIĘKOWANO NA POMYŚLNE PLONY

Sierpień i początek września to czas dożynek. Obrzędy dziękczynne za ukończenie żniw, połączone z huczną zabawą, to święto całych sołectw. Bawią się wszyscy, nie tylko rolnicy, bowiem przygotowuje się atrakcje dla najmłodszych jak i nieco starszych mieszkańców wsi.

 

REKLAMA

 

Taka też zabawa, odbyła się kilka dni temu w Dzikowie. Po tradycyjnej mszy św. dziękczynnej, wszyscy udali się na świetlicę wiejską, gdzie połamano się chlebem i zaproszono na wspólny poczęstunek. Nie zabrakło zabaw dla dzieci i dla dorosłych, w tym m.in. rzutu kaloszem i wałkiem, biegu z jajkiem, przeciągania liny i skoku w worku. Tegoroczne święto plonów, zakończyliśmy zabawą taneczną.

Za możliwość zorganizowania dożynek dziękujemy sponsorom - SEC Region Barlinek, Pyrmo, Janex, Elmat, OPS w Barlinku, Państwo Zdunowscy sklep spożywczy oraz dwóch mieszkańców wioski, którzy pragną pozostać anonimowi. Podziękowania ślemy także dla mieszkańców sołectwa, zaangażowanych w przygotowaniach imprezy.

 

Sołtys Dzikowa Tomasz Bednarczyk - nadesłane

 

  

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.