Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
2.7272727272727 1 1 1 1 1 Ocena 2.73 (11)
O SMRODZIE, KORZE, ZAPYLENIU I HAŁASIE

W trakcie sesji barlineckiej Rady Miejskiej, która odbyła się 26 sierpnia br., radni zajmowali się m.in. tematem oddziaływania na środowisko miejscowych zakładów pracy. Przypomnijmy, że informacje o takiej działalności przesyłają firmy działające na terenie gminy.

 

REKLAMA

  

Jak mówiono w trakcie dyskusji, są to najczęściej informacje bardzo pozytywne. Jednak w swoim wystąpieniu radna Bernarda Lewandowska, przewodnicząca komisji ds. oddziaływania na środowisko zakładów pracy w gminie Barlinek, przedstawiła protokół pokontrolny, jaki sporządzony został przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Dane, co w powietrze wypuszcza firma HaCon są zatrważające. Kilkaset razy przekraczane są dopuszczalne wartości niektórych trujących związków chemicznych. W trakcie dyskusji w tym punkcie obrad, radny Cezary Krzyżanowski zwrócił uwagę na firmę Barlinek Inwestycje. To z niej w trakcie większych opadów deszczy wypływa kora, która zatyka kratki ściekowe na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej i Szosa do Lipian. Mówił o zapyleniu i hałasie z niej się wydobywających. Pytał burmistrza Dariusza Zielińskiego, jakie działania podejmował, aby do podanych przez niego przykładów nie dochodziło? Burmistrz w trakcie sesji radnemu nie odpowiedział. Za to przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Maciejewski zarzucił radnemu uprawianie polityki. Zwrócił mu uwagę, że był kierownikiem referatu ochrony środowiska kilka lat temu. Pytał, co wtedy z tymi tematami robił?

 

Całość dyskusji w materiale filmowym.

 

Jacek Słomka

 

 

 

 

Komentarze

-1

Guest

Cytuję Guest:
Szkoda tylko, że nikt nie wspomniał o Borne z ulicy Lipowej,
który niedawno otrzymał pozytywną opinię środowiskową
od naszej gminy na spalanie odpadów poprodukcyjnych i co
w tej sprawie pisali mieszkańcy ulic: Strzelecka, Papugi, Lipowa, ….
i tak władze nic z tym nie zrobiły, a mieszkańcy dalej się męczą.

Czym się męczą?! Przesada... Chcieliby mieszkać na wsi? Czy na pustyni... Spędzam w tej firmie 8 h dziennie i nie rozumiem ich problemu... Wcześniej była fabryka domów i też- kurz i hałas, zapomnieli???
+4

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
W sobotę w okolicy delty około godziny 19,00 mieliśmy okazję
powdychać mieszanki Haconowsko-Bornewskiej, która jest jedną
z Barlineckich atrakcji.
Zapraszamy do codziennego korzystania z tej cudownej aromatycznej
mieszanki przeróżnych związków. Na zdrowie …..

A na Przemysłowej pachnie Drzewnymi i co.,polikwidować zakłady??...

Przecież doskonale wiesz, że zapach drewna nie jest w żadnym razie szkodliwy. O groźnych pyłach z przerobu drzew liściastych jakoś nie piszesz. I to właśnie pyłów należy się wystrzegać, a drzewiarze nasi kochani powinni pilnować swoich linii odpylających, aby ich nieszczelność nie zgarniano później z samochodów albo wypluwano z płuc na trawniki
+2

Guest

Głośne huki nad lasem dochodzące z Haconu świadczą, że w odlewni wybijane są niedostudzone odlewy, są oznaką, że wkrótce zacznie się ostre gazowanie Górnego Tarasu. To jest ostatni moment, żeby zabrać dzieci z placu zabaw i szybko pozamykać okna. Dziś 30.08.2021r godzina 12.25 wieje północny wiatr a więc chmura trujących gazów przemieści się na GT.
+3

Guest

Cytuję Guest:
W sobotę w okolicy delty około godziny 19,00 mieliśmy okazję
powdychać mieszanki Haconowsko-Bornewskiej, która jest jedną
z Barlineckich atrakcji.
Zapraszamy do codziennego korzystania z tej cudownej aromatycznej
mieszanki przeróżnych związków. Na zdrowie …..

A na Przemysłowej pachnie Drzewnymi i co.,polikwidować zakłady??...
-3

Guest

Cytuję Guest:
Ale jedząć lody na rynku, nikomu nie przeszkadzają gazy ze spalin samochodu... zwłaszcza autobusy ktore tam ciągle krążą i robią za saobą zasłone dymną...

Czyli, należy rozumieć, że Hacon powinien przenieść odlewnię żeliwa na rynek, bo gazy na rynku nie przeszkadzają ? Próbować zawsze można.
-6

Guest

Ale jedząć lody na rynku, nikomu nie przeszkadzają gazy ze spalin samochodu... zwłaszcza autobusy ktore tam ciągle krążą i robią za saobą zasłone dymną...
+16

Guest

Szanowny Pan Maciejewski przechodzi sam siebie. Opierdzielić radnego za to że zadaje pytania? Za to że oczekuje? Cóż z tego, że nie tak dawno ów radny sam mógł wiele i jakoś mu nie wyszło (biedaczek). Ważne, że dzisiaj nie ma prawa pytać Burmistrza, nie ma prawa uskuteczniać polityki. Tym razem swojej polityki. Polityki, bo dla niej (paskuda jedna) na mównicy nie ma miejsca. Panie Maciejewski, czy masz pan jakiś problem z pamięcią krótkoterminową? Przecież wszystko to co serwuje pańskie ugrupowanie w Radzie jest ordynarną polityką (ale oswojoną, swojską), kunktatorstwem, cwaniactwem większościowym, obijaniem maluczkich. Nawet pańskie wyjście na mównicę, to czysta ordynarna polityka, ale zarezerwowana dla cwaniaczków.
Skoro ów biedaczek nie ma prawa zadawać pytań Burmistrzowi, to ja go wyręczę.
Co pan, Panie Burmistrzu zrobił ws Haconu przez ostatnie 6 lat? Co pan wdrożył, gdzie pan zastawił sobą przejście, krzycząc VETO? Jak pan wykorzystał swoje zasoby osobowe UM dla rozwiązania zagadki roznoszącej się nad miastem? Co robili przez lata pańscy inspektorzy od środowiska? Drzewa mierzyli? Czy pan wie, Panie Burmistrzu, że kilka lat temu jedna z dyrektorek SP zakazała aktywności swojej podwładnej w zbieraniu podpisów za ukróceniem działania Haconu? Że przecież Hacon sponsoruje ich imprezy szkolne i tak nie można, aby walić po *** jakimiś petycjami, wnioskami….. Więc, niech pan powie, Panie Burmistrzu, jaki układ miało tzw miasto z Haconem? Dlaczego nie można było nic? Dlaczego nikt i nic????? Nawet ten opierdzielony radny jakoś nic nie mógł….. Ile to „nic” kosztowało w różnych przekazach? Bo o opłatach środowiskowych, spływających od UM już słyszeliśmy.
-1

Guest

W sobotę w okolicy delty około godziny 19,00 mieliśmy okazję
powdychać mieszanki Haconowsko-Bornewskiej, która jest jedną
z Barlineckich atrakcji.
Zapraszamy do codziennego korzystania z tej cudownej aromatycznej
mieszanki przeróżnych związków. Na zdrowie …..
+7

Guest

Cytuję Guest:
Szkoda tylko, że nikt nie wspomniał o Borne z ulicy Lipowej,
który niedawno otrzymał pozytywną opinię środowiskową
od naszej gminy na spalanie odpadów poprodukcyjnych i co
w tej sprawie pisali mieszkańcy ulic: Strzelecka, Papugi, Lipowa, ….
i tak władze nic z tym nie zrobiły, a mieszkańcy dalej się męczą.

Pracuje w tej firmie i wiem jak wygląda gospodarowanie odpadami. Tak tępych wypowiedzi nawet nie chce sie czytać. Ludzie ktorzy nie mają pojecia jak to wygląda ale wiedzą niby wszystko. Wszyscy truja, zawsze zle. Ale jednak pracy w Barlinku jest sporo no i chyba firmy placa te podatki więc miasto i ludzie maja korzyści.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież