Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 13 kwietnia 2024r.   imieniny: Jan, Małgorzata, Przemysław

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5)
W MOSTKOWIE POŻEGNANO LATO

Nieuchronnie kończy się lato. Mijający weekend to ostatnie powroty z wakacji, a już w środę pierwszy dzień szkoły. 28 sierpnia w Mostkowie, mieszkańcy miejscowości bawili się na imprezie żegnającej tę najcieplejszą porę roku. Jednak zanim rozpoczęła się wspólna zabawa, miała miejsce ważna uroczystość.

 

REKLAMA

 

Po mszy św., przy remizie OSP Mostkowo, odbyła się zbiórka z okazji przekazania jednostce aktu włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. W spotkaniu udział wzięli m.in. poseł na Sejm RP Leszek Dobrzyński, Komendant Wojewódzki PSP brygadier Marek Popławski, Komendant Powiatowy PSP w Myśliborzu brygadier Maciej Iwko, zastępca burmistrza Krzysztof Paszek, radny powiatu myśliborskiego Ryszard Wiśniak oraz radni rady miejskiej Barlinka.

Uroczysta zbiórka i przekazanie jednostce OSP Mostkowo aktu włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego

Opublikowany przez Barlinek24.pl Sobota, 28 sierpnia 2021

 

Decyzję o włączeniu OSP Mostkowo do KSRG, na ręce prezesa Romana Wilka, wręczył brygadier Marek Popławski. Kolejno głos zabierali poseł Leszek Dobrzyński, komendanci wojewódzki i powiatowy a także barlineccy radni. Piotr Stanisławski podarował druhom z Mostkowa 20m wąż strażacki, Rafał Szczepaniak kilkukrotnie podkreślił, iż na strażaków z Mostkowa można liczyć w każdej sytuacji, bez względu na to o co ich się poprosi - nigdy nie odmawiają, Jacek Poleszczuk pogratulował włączenia do KSRG i podziękował za wieloletnią i owocną współpracę na rzecz lokalnej społeczności. 

Głos zabrała też jedna z mieszkanek miejscowości, która podziękowała prezesowi Romanowi Wilkowi i wszystkim strażakom za to, że potrafią integrować wszystkie grupy społeczne, bez względu na to czy są to dzieci czy osoby starsze. Po uroczystości, wszyscy udali się na boisko KS Koral oraz orlika tutejszej szkoły podstawowej, gdzie odbyła się zabawa. Były dmuchańce, darmowy grill, konkursy dla dzieci, wata cukrowa, lody i słodkości. Zaśpiewała też „Sonata”. Imprezę zorganizowali - Sołtys Mostkowa wraz z Rada Sołecką i Ochotniczą Strażą Pożarną w Mostkowie.

Za naszym pośrednictwem, Sołtys Mostkowa Roman Wilk, pragnie podziękować za pomoc w organizacji "Pożegnania lata" - Sklep Spożywczy Elżbieta Olik, Sklep Spożywczy Dorota Lipiec, Sklep Spożywczy Ewa Urbanowska, przewodniczący RM Mariusz Maciejewski, radny RM Rafał Szczepaniak, radny RM Jerzy Symela, radny RM Jacek Poleszczuk, radny RM Tomasz Strychalski, Zbigniew Blezień, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mostkowie wraz z pracownikami placówki, Rada Sołecka, zespół "Sonata", zespół "Jutrzenka" z Przelewic, Barlinecki Ośrodek Kultury, strażakom i paniom, które przygotowały wieniec oraz dekorację sceny. Strażacy, składają serdecznie podziękowania radnemu Piotrowi Stanisławskiemu za podarowanie węża strażackiego. 

 

M.Przybylska

Foto: Marta Chatkiewicz druhna z OSP Mostkowo, M. Przybylska  

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież