niedziela 28 maja 2023r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
WOJEWÓDZKIE ŚWIĘTO PLONÓW W PRZELEWICACH

Tegoroczne żniwa i prace polowe w regionie dobiegły końca. Zgodnie z rolniczą tradycją zwieńczeniem tego okresu są dożynki. Wspólne świętowanie na Pomorzu Zachodnim odbędzie się 4 września 2021 r. w Przelewicach.

 

REKLAMA

  

Wydarzenie połączy tradycyjną część: nabożeństwo, korowód, występy kapel ludowych, obrzęd dożynkowy, prezentacje ludowych zespołów;  z częścią rozrywkową na którą złoży się program muzyczno-kabaretowy, a w nim m.in. skecze, wiersze i koncerty. Poznany także laureata konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy.

Jarmark kusić będzie produktami i potrawami kuchni regionalnej, rękodziełem i wyrobami artystycznymi. Lokalni wystawcy zaprezentują m.in. ogórki kołobrzeskie, miody, sery kozie, paprykarz, powidła radziszewskie, przetwory z malin, pasztet marwicki oraz chleb i paszteciki gwdowskie.

Nie zabraknie atrakcji dla rodzin – konkursów i zabaw dla dzieci, malowania twarzy, balonów, dmuchanych zamków i zjeżdżalni. Podczas wydarzenia nagrodzeni zostaną również laureaci konkursów Sołtys Roku oraz Piękna Zachodniopomorska Wieś.

Dodatkowo na dożynkach w oranżerii Szpital „Zdroje” postawi mobilny punkt szczepień. Czynny będzie w godzinach 15-18. 

 

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego - nadesłane

 

WOJEWÓDZKIE ŚWIĘTO PLONÓW W PRZELEWICACH

  

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.