BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 3 października 2022r.   imieniny: Eustachy, Teresa, Gerard

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
4.8 1 1 1 1 1 Ocena 4.80 (5)
DZIEŃ DAWCY SZPIKU W MOCZKOWIE

05.09.2021 r. (czyli w najbliższą niedzielę) mieszkańcy Barlinka i okolic będą mieli okazję zarejestrować się w bazie DKMS podczas Dnia Dawcy Szpiku. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 14:00-18:00 na Osiedlu Leśnik w Moczkowie, równocześnie z oficjalnym otwarciem Centrum Rekreacyjnego, wybudowanego w ramach Barlineckiego Budżetu Obywatelskiego.

 

REKLAMA

 

Potencjalnym Dawcą szpiku może zostać każda osoba w wieku 18-55 lat, bez znacznej nadwagi. Rejestracja w bazie DKMS jest bezbolesna, polega na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka i trwa nie dłużej niż 10 minut. Wolontariusze przy stoisku przybliżą metody pobrania szpiku, związane z tym procedury oraz odpowiedzą na wszelkie pytania zainteresowanych wstąpieniem do DKMS.

W Polsce co 40 minut, a na świecie co 27 sekund ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi. Bardzo często jedyną szansą na dalsze życie dla Pacjenta jest przeszczep szpiku, ale tylko 25% chorych znajduje zgodnego Dawcę w rodzinie. Pozostałych uratować mogą jedynie komórki macierzyste od niespokrewnionego dawcy, tzw. „bliźniaka genetycznego”, dlatego tak ważne jest, by coraz więcej osób decydowało się na wstąpienie do DKMS – bazy potencjalnych dawców szpiku. Dzięki temu coraz więcej Pacjentów otrzymuje szansę na dalsze życie.

Serdecznie zapraszamy na Dzień Dawcy Szpiku. Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!

 

Aleksandra Kołosowska - nadesłane

  

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.