Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5)
POSPRZĄTALI JEZIORO BARLINECKIE

4 września harcerze z 20 Drużyny Harcerskiej Lotnej im. ppłk. W. Smorokowskiego z Myśliborza oraz Klub Żeglarski ‘’Sztorm” Barlinek mieli okazję posprzątać Jezioro Barlineckie oraz teren wokół niego. Udało się oczyścić ze śmieci obszar od stadionu do Delty.

 

REKLAMA

 

Posprzątaniem dna zajęli się nurkowie z 20 DH Lotna oraz Centrum Nurkowego Linur, a przy odbiorze śmieci pomogła młodzież z klubu żeglarskiego, która zbierała pełne worki na łódki i sprawnie dostarczała je na brzeg. Reszta zaangażowanych w akcję osób zajęła się posprzątaniem brzegu jeziora.

Udało nam się wyzbierać znaczną cześć śmieci znajdujących się w tej części jeziora. Z dna jeziora wyciągnęliśmy mnóstwo butelek, puszek, znaleźliśmy również opony oraz słoiki z jedzeniem. Dziękujemy OSP Barlinek oraz WOPR Myślibórz, a także mieszkańcom za przyłączenie się do akcji.

 

Z harcerskimi pozdrowieniami
20 DH Lotna!

 

  

 

Komentarze

+1

Guest

A co do młodzieży obecny system nauczania nie ma w planach nauki kultury osobistej i jak dbać o środowisko. Za moich czasów w dzień ziemi szło się sprzątać lasy parki a teraz każą plakaty rysować

Kultury osobistej to rodzice powinni nauczyć a nie szkoła
+1

Guest

Z tego co widać na zdjęciach,sprzątanie odbyło się w zatoce stadionu i delty Płoni.Brawo...ciekawe ile takich worków znalazłoby się w rejonie OW JANOWO....MYŚLĘ że żaden.ponieważ tam właśnie przychodzą ludzie z kulturą osobistą a i właściciel dba o czystość i porządek .Proszę tylko nie cedować winy za zaśmiecanie na wędkarzy!!!!
+4

Guest

Psioczycie na młodzież .. a to oni posprzątali... i wynieśli inicjatywe eko pomocy...... ale zgredy co 4 liter nie ruszą są tutaj ekspertami... lub miłośnikami śmiecenia...
Też sprzątałem dno naszego jeziora... i wiem , że jest masakra
Szkoda ze po dlugich latach przerwy w nurkowaniu , z racji obowiazków zawodowychc nie mialem możliwości się przyłączyć do tej akcji.. na kolejnej akcji się zjawie.
Brawo młodzi !
Pozdr. Nurek z Barlinka
-4

Guest

Cytuję Guest:
Jak widać to niestety większość śmieci to butelki które zostawia nasza kochana młodzież na delcie. Wstyd.

oj niestety nasi kochani panowie z wędką na łodziach nie lepsi .

A co do młodzieży obecny system nauczania nie ma w planach nauki kultury osobistej i jak dbać o środowisko. Za moich czasów w dzień ziemi szło się sprzątać lasy parki a teraz każą plakaty rysować

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież