pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 25 października 2021r.   imieniny: Bonifacy, Bończa, Teodozjusz

Reklama

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Agencja Zatrudnienia Efekt Sp. z o.o. Sp.k.

A A A
4.2 1 1 1 1 1 Ocena 4.20 (5)
SYBIRACY ZŁOŻYLI KWIATY

17 września, w 82. rocznicę rozpoczęcia masowych wywózek ludności na Syberię, na Cmentarzu Komunalnym spotkali się członkowie Związku Sybiraków w Barlinku, by złożyć wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym rodziny, które wówczas w uwłaczających godności człowieka warunkach, wywożono na syberyjską tajgę.

 

REKLAMA

W uroczystości obchodów Światowego Dnia Sybiraka, wziął udział również burmistrz Dariusz Zieliński, sekretarz Ewa Hinc – Dziedziela, wiceprzewodnicząca RM Alicja Kowalewska oraz poczet sztandarowy z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku. Podczas spotkania, Burmistrz Barlinka przekazał informację o zgodzie, którą uzyskał w ubiegłym tygodniu od ZZDW, na zamontowanie tablic z nazwami nowych rond w Barlinku.

Przypomnijmy, że chodzi o ronda zlokalizowane na ulicy św. Bonifacego - Rondo Polskich Dzieci Wojny, i rondo zlokalizowane u zbiegu ulic Dworcowej i Fabrycznej - Rondo Zesłańców Sybiru. Zwrócił się też do członków Związku, z prośbą o przemyślenie, kiedy miałoby się odbyć uroczyste otwarcie ronda. Wstępnie ustalono, że będzie to 11 listopada. Taką datę zaproponował też Związek Dzieci Wojny.  Jak będzie wyglądała listopadowa uroczystość, będzie jeszcze ustalane.

 

M.Przybylska 

 

 

Komentarze

+1

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Zawsze to kilka głosów...

Trochę szacunku dla ludzi którzy przeżyli piekło.

Ci co przeżyli pieklo juz nie żyją

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.