sobota 13 sierpnia 2022r.   imieniny: Diana, Gertruda, Helena

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
4.2727272727273 1 1 1 1 1 Ocena 4.27 (11)
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W LUTÓWKU

Astronomiczną jesień powitamy w tym roku 22 września. Za oknem już widać spadające liście, więc czas pożegnać najcieplejszą porę roku. A co jakby połączyć to ze Świętem Pieczonego Ziemniaka? Tak też uczynili mieszkańcy Lutówka.

 

REKLAMA

 

18 września sołtys miejscowości Andrzej Bartosik wraz z Radą Sołecką, zaprosili wszystkich do tutejszej świetlicy, na festyn „Pożegnanie lata – Święto Pieczonego Ziemniaka”. Jak sama nazwa wskazuje, nie brakowało przede wszystkim ziemniaków prosto z ogniska, a także kiełbasek i karkówki z grilla. Z pokazami przyjechali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku oraz policjantka z Komisariatu Policji w Barlinku.

Atrakcją były konkursy z nagrodami dla małych i dużych. Można było poprzeciągać linę, pobiegać w workach, na czas wbijać gwoździe, czy też wziąć udział w zabawie na najdłuższą obierkę po ziemniaku. Konkursy poprowadził Jarosław Bednarek. Za naszym pośrednictwem, sołtys Andrzej Bartosik, składa podziękowania sponsorom, dzięki którym udało się zorganizować festyn. Byli to: Anna Ireneusz Ślusarczyk, Bożena Lech Zdunowscy, Ryszarda Henryk Damian Oleksyk, Beata Jacek Heyser, Grzegorz i Przemysław Bartosik oraz Grzegorz Januszke. Podziękowania za pomoc, sołtys kieruje w stronę Pawła Sędziaka i Marcina Szmacińskiego.

 

M.Przybylska 

 

 

Komentarze

+15

Guest

Brawo pani policjantce że w formie zabawy pokazała dzieciom jak się w różnych sytuacjach zachować co oznacza nr 112 a starszych uświadomiła co znaczy alkohol a kierowanie pojazdem i dlatego można powiedzieć jedno ale dużo znaczące słowo DZIEKUJEMY

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.