Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Gęsiarki 2008

Przypomnijmy: po raz pierwszy Złote Barlineckie Gęsiarki przyznano 22 grudnia 1995 roku. Pomysłodawcą nagradzania osób i firm zasłużonych dla rozwoju miasta i gminy, był ówczesny burmistrz Józef Faliński. Pierwszymi laureatami tej nagrody zostali wtedy: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast", Leszek Hyży - właściciel firmy PYRMO,

 

Norbert Szulc - właściciel firmy AKUNUMA, Gospodarczy Bank Spółdzielczy, Jerzy Bitel - właściciel PPH BIMEX, Marek Piechocki i Bogdan Wrotecki - właściciele firmy ALMA.

W tym roku GĘSIARKI przyznano już po raz 14. Specjalna Kapituła, w skład której wchodzą osoby lub przedstawiciele firm, które dwukrotnie zdobyły Barlinecką Gęsiarkę uzgodniła, że laureatami Złotych Barlineckich Gęsiarek zostali:
METPOL – BARLINEK – za wdrażanie nowych technologii i wysoki poziom funkcjonowania firmy.
GASPOL S.A. – za wdrażanie najnowszych zabezpieczeń i nowoczesnej technologii produkcji.
LESZEK HYŻY – za uruchomienie produkcji nowego wyrobu „Silikaty Barlinek”.

Dyplomy „Złotej Barlineckiej Gęsiarki” otrzymali:
PORTAL INTERNETOWY BARLINEK 24 – za uruchomienie nowej formy przekazywania informacji i promocję Barlinka.
KSIĄDZ PROBOSZCZ BRONISŁAW LOSE – za budowę pomnika Jana Pawła II, pobudzenie aktywności społeczności lokalnej oraz podnoszenie walorów estetycznych otoczenia Kościoła pw. NSNMP.
ORGANIZACJA PRZEDSIĘBIORCÓW BARLINEK – za stałe i systematyczne działania na rzecz rozwoju życia gospodarczego Gminy Barlinek.

REKLAMA

Specjalnymi gośćmi uroczystości byli posłowie Sejmu RP: Sławomir Preiss i Bartosz Arłukowicz.
W części artystycznej imprezy wystąpił zespół Irek Band, pod kierownictwem Ireneusza Zagaty, oraz profesjonalni artyści cyrkowi, a barlineckich przedsiębiorców i zaproszonych gości przyjął u siebie właściciel Hotelu Barlinek Bartosz Bogusław.

Należy wspomnieć, że w krótkich wystąpieniach poprzedzających rozdanie wyróżnień zaproszeni goście podkreślali, że siłą i bogactwem Barlinka nie są złoża naturalne jak np. w Dębnie, czy urzędy powiatowe, jak ma to miejsce w Myśliborzu. Barlinek posiada mieszkańców przywiązanych do swego miasta i w nim pragnących budować swoją przyszłość. Wyróżnienie osób i firm przyczyniających się do rozbudowy, upiększania i rozsławiania miasta buduje i cementuje jeszcze bardziej tą więź. Oby w nadchodzących (przypuszczalnie) trudnych czasach nie zabrakło w Barlinku inwestorów, społeczników i ludzi z pomysłami, którzy będą kontynuować jego wszechstronny rozwój.

 


Foto: Jacek Słomka

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież