Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
''KSIĄŻKA- MÓJ ŻYCIOWY PARTNER''

W 2021 roku BOK-Biblioteka Publiczna w Barlinku otrzymała dofinasowanie z programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Partnerstwo dla Książki. Dzięki temu udało nam się zorganizować festyn literacko naukowy, cykl warsztatów detektywistycznych i zajęć z bajkoterapii, zajęć z arteterapii oraz Noc Detektywów.

 

REKLAMA

 

Wszystkie te spotkania odbyły się w okresie czerwiec – sierpień pod hasłem „Książka mój życiowy partner”. Zaczęło się na początku czerwca od Nocy Bibliotek. W Europejskim Centrum Spotkań, odbyła się Noc Detektywów z bohaterami serii książek "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Były zagadki kryminalistyczne, pobieranie odcisków palców, szukanie tropów i złodziei, język migowy oraz testy sprawnościowe, jak na detektywów przystało. Wszyscy otrzymali „Certyfikat Młodego Detektywa” oraz książki. Częstowaliśmy również pizzą, lodami i słodkościami.

Następnie pod koniec czerwca odbył się festyn pt. „Od czytelnika po naukowca” na Rynku Miejskim w Barlinku. Atrakcji nie brakowało. Był pokaz naukowy „Suchy lód”, koncert Swietlany Lewickej oraz bajka, podczas której wraz z sympatycznym nielotem, ptakiem Dodo, wyruszyliśmy w muzyczną podróż do Włoch. Ogromnym powodzeniem, cieszyły się duże klocki, bańki, balony i wspólne malowanie. Nie brakowało eksperymentów z wodą, stanowiska interaktywnego „Laboratorium Fizycznych Zagadek i Świat Robotów”, warsztatów ilustracji do literatury fantastycznej, kącika czytelnika z książkami Stanisława Lema, stoiska wolnej książki „bookcrossing”, klocków Lego i detektywistycznych gier planszowych. Festyn zakończył się w Europejskim Centrum Spotkań, projekcją filmu „Głos Pana”, na podstawie powieści Stanisława Lema. Oprócz festynu w czerwcu odbyły się zajęcia z artterapi.

Na zajęciach  wykonane zostały piękne róże ze starych książek, ikabana z papieru, podłażniczki oraz wianki ze starych książek.

Miesiące lipiec i sierpień to czas warsztatów i zajęć z bajoterapii. Zajęcia detektywistyczne odbywały się na podstawie książek z serii „Biuro Detektywistyczne Lasse i Mai” M. Widmarka. Dzieci rozwiązywały zagadki detektywistyczne, rysowały portrety pamięciowe oraz rozwiązywały kalambury. Na zajęciach z bajkoterapii dzieci w oparciu o różnego rodzaju opowiadania rozwijały inteligencję oraz wyobraźnię, uczyły się rozwiązywać trudne problemy i tego jak zachować się w groźnych sytuacjach. A to nie wszystkie atrakcję związane z projektem „Książka mój życiowy partner”. W wrześniu planujemy jeszcze w ramach akcji głośnego czytania zorganizować spotkanie z powieścią kryminalną….

 

BOK - nadesłane

 

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież