sobota 13 sierpnia 2022r.   imieniny: Diana, Gertruda, Helena

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
2.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 2.33 (18)
CO Z BOISKIEM W MOCZKOWIE?

Stan techniczny boiska w Moczkowie, to teraz bardzo częsty temat, który poruszacie w wiadomościach do nas. Nasi Czytelnicy, zwracają uwagę, że wspomniane boisko nie jest podlewane, nikt go nie kosi, a dodatkowo, jest rozjeżdżane quadami.

 

REKLAMA

Niestety, naturalna murawa nie zdała tam egzaminu. Jeden z mieszkańców Moczkowa pyta wprost „Czy to prawda, że jest osoba odpowiedzialna za jego podlewanie, która swoich obowiązków nie wykonuje, a pieniądze za to bierze? Kto powinien sprawować nadzór nad boiskiem?”.

 

Oto odpowiedź, jaką w tej sprawie otrzymaliśmy z barlineckiego Urzędu Miejskiego.

 

„Boisko wraz z terenem przyległym zostało przekazane do nadzoru i eksploatacji Sołtysowi sołectwa Moczkowo. Wykaszanie całego terenu następuje na wniosek Sołtysa. Opróżnianiem pojemników na odpady zajmuje się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z.o.o. w Barlinku.

Nie potwierdzam, że osobie zatrudnionej do podlewania boiska zostało wypłacone wynagrodzenie za niewykonane czynności.

Aktualnie w przygotowaniu jest dokumentacja dotycząca zmiany nawierzchni boiska w Moczkowie z naturalnej na sztuczną, jednocześnie w ramach tejże dokumentacji zrealizowane będzie odpowiednie ogrodzenie. Realizacja tego zadania nastąpi w 2022 r.”

 

Jacek Słomka

 

 

Od redakcji:

W nawiązaniu do komentarza pani radnej Iwony Rudnickiej, uprzejmie informuję, że w żadnym zdaniu nie obraziłem sołtysa Moczkowa. Odpowiedź w sprawie boiska otrzymaliśmy od podinspektora ds. inwestycji Urzędu Miejskiego w Barlinku. Jak zapewne Pani radna wie, za mienie gminne, a takim jest boisko w Moczkowie, odpowiada burmistrz. I dlatego do niego skierowałem pytania w tej sprawie. Nie zszargałem dobrego imienia sołtysa, bo w swoim artykule ani razu o nim nie wspomniałem. Jeżeli Pan sołtys czuje się urażony, powinien skontaktować się z burmistrzem Barlinka i sprawę wyjaśnić. 

Jacek Słomka

 

Wyjaśniamy, że w ocenie Gminy Barlinek Pan Sołtys Moczkowa realizuje wszelkie powierzone mu czynności związane z utrzymaniem boiska. Są to wyłącznie podstawowe czynności eksploatacyjne np. koszenie.  To, że nawierzchnia boiska się nie sprawdziła nie wynika z zaniedbań Pana Sołtysa.
UM Barlinek

Komentarze

-5

Guest

Cytuję Guest:
Po takim artykule to pismo Pana Sołtysa z rezygnacją już powinno być w skrzynce podawczej

Co Ty człowieku wypisujesz!!! Po co nakręcać sytuację i robić z igły widły!!!
+11

Guest

Cytuję Guest:
To są konsekwencje wyścigów w budżecie obywatelskim dla sołectw.
Boiska, place zabaw, centra rekreacji, place ćwiczeń, centra rekraacji.... Sołtysi chętnie biorą udział w tych projektach aby uzyskać grant na 100 tys. dla swoich Sołectw aby się pokazać jacy to są operatywni ale nie biorą pod uwagę późniejszych konsekwencji i zobowiązań dot. utrzymania w/w inwestycji

A budżet obywatelski i jego realizacja w mieście nie wiąże się z utrzymaniem? Gorszej bzdury dawno nie czytałam!! Faktem jest, że budżet obywatelski to duża szansa aby sołectwa mogły się rozwijać bo gmina już dawno o nich zapomniała! Nie zmienia to jednak faktu, że tereny w sołectwie to nadal tereny gminne i to do gminy należy bieżące utrzymanie i remont na swoim mieniu!!!
-14

Guest

To są konsekwencje wyścigów w budżecie obywatelskim dla sołectw.
Boiska, place zabaw, centra rekreacji, place ćwiczeń, centra rekraacji.... Sołtysi chętnie biorą udział w tych projektach aby uzyskać grant na 100 tys. dla swoich Sołectw aby się pokazać jacy to są operatywni ale nie biorą pod uwagę późniejszych konsekwencji i zobowiązań dot. utrzymania w/w inwestycji
+2

Guest

Jak można wysmarować artykuł, nie sprawdzając stanu faktycznego, wiarygodności donosiciela, bez konfrontacji?
Uważam, że odpowiedzialność za obsmarowanie sołtysa ponoszą tutaj urząd i autor tekstu. Za takie pomówienia należą się nie tylko przeprosiny , ale również zadośćuczynienie...na miejscu sołtysa dodałbym ich do sądu...
Wstyd urząd, wstyd autor...biała z po całości
+14

Guest

P. Sołtysie niech pan to walnie w pi .... u. Nie przejmą stanowisko ci co narzekają, a na zebranie nie przychodzą. Bo po co? Lepiej gębą klapać, że coś źle zrobione. Brawa dla Pana i wszystkich co Pana wspierają. Za warsztaty dla seniorów i projekty. Głowa do góry.
+19

Guest

Boże co za czasy. A co by się stalo jakby mieszkańcy tego osiedla i mam na myśli głównie młodych zamiast narzekać wyciągnęli kosiarki ze swoich garaży i wyjechali 3 m za swoją posesję. Bierzcie przykład z mieszkańców lesnika jak się integrują 2 pokolenia dla swej przyjemności i przyjemności dzieci. A co ta trawa komuś w oko wejdzie....???? Hahaaa

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.