pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 25 października 2021r.   imieniny: Bonifacy, Bończa, Teodozjusz

Reklama

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Agencja Zatrudnienia Efekt Sp. z o.o. Sp.k.

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)
TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA BARLINKA

W sobotę 25 września na barlineckich kortach odbył się turniej tenisa ziemnego w grze pojedynczej o puchar Burmistrza Barlinka. Była to czwarta i ostatnia już runda tegorocznego cyklu o Grand Prix Barlinka.

 

REKLAMA

 

Do turnieju przystąpiło osiemnaścioro zawodników, których w oparciu o aktualny ranking w drodze losowania podzielono na cztery grupy. Mecze w grupach toczyły się systemem "każdy z każdym" do wygranie jednego pełnego seta. Dwie najlepsze osoby z każdej z grup awansowały do strefy ćwierćfinałowej. Wygrani tej fazy spotkali się w półfinałach. Pokonani z półfinałów zagrali o trzecie a zwycięzcy zagrali o wygraną.

Podium tegorocznej edycji turnieju wygląda następująco:

I miejsce Szymon Bunda
II miejsce Sebastian Witkowski
III miejsce Jarosław Wiśniewski
IV miejsce Damian Hyży

Bardzo serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Barlinka Panu Dariuszowi Zielińskiemu za wsparcie organizacji jednego z turniejów, a także za obecność i wszelką pomoc.

Dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom za walkę fair i sportową rywalizację. Tym samym zmagania o tegoroczne Grand Prix Barlinka dobiegła końca. Zwycięzcom gratuluję i już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczne proponowane przez nasz klub turnieje.

Do zobaczenia na korcie!

 

BKT - nadesłane

 

Komentarze

+4

Guest

Cytuję Guest:
a Biegi im. Jana Dobaczewskiego nie ważne? No nie ważne, panowie nie biegają, za to grają w tenisa!

No właśnie. Czy są ważne? Dla mnie nie. Do dzisiaj odbijają mi się czkawką na samo wspomnienie przymusu wzięcia udziału w tej imprezie. Jakieś "szóstki" rozdawali, abyś tylko był i robił frekwencję. Z perspektywy czasu, wydaje mi się, że formuła biegów leśnych jakie pamiętamy z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, jakoś się wyczerpała. Nikt nigdy głośno nie myślał, czy to co było dobre (bo nasze) czterdzieści lat temu, nadal jest dobre i atrakcyjne. Może czas usiąść do stołu i to przemyśleć. Oczywiście bez owego pytającego, który pożegnał się z jedynie słuszną funkcją w mieście.
A tenisistom najszczersze gratulacje - kiedy wreszcie pokonacie Szymona, który jak wcześniej Roman, rozsiadł się na tronie i nie chce się przesunąć... ;-)
+3

Guest

ja przepraszam, ale czy ktoś w tym artykule napisał że biegi czy biegacze są nieważni? absolutnie nie...wręcz przeciwnie Ci którzy grają w tenisa siłą rzeczy muszą biegać, bo na tym częściowo polega ten sport.
Czy ktoś napisał, że tenisiści nie "muszą się opłacać sami", że jak zdaje się sugerować Guest nr 2 są opłacani? absolutnie nie, jak większość amatorskich sportowców sami opłacają za realizowanie swoich pasji. Z pewnością cieszą się i podziwiają innych amatorów którzy chcą i robią ile mogą aby się realizować i kibicują w równym stopniu biegaczom jak i piłkarzom...rozumiejąc na czym polega sport amatorski, bo sport łączy a nie dzieli do czego zachęcam również komentujących, a być może wtedy będzie nam się po prostu żyło lepiej...

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.