sobota 2 grudnia 2023r.   imieniny: Balbina, Wiktoryn, Zbylut

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (9)
ZNOWU WORKI ŚMIECI

2 października po raz kolejny brzeg Jeziora Barlineckiego został posprzątany przez Łukasza Zycha. O jego akcjach pisaliśmy już kilkukrotnie, bowiem kilka razy w roku, sprząta brzeg barlineckiego akwenu, tuż przy pomoście w parku im. Emanuela Laskera.

 

REKLAMA

 

Jak mówi Łukasz, jest to ciężka praca, a jej efekty udowadniają smutną prawdę. Jesteśmy ogromnymi śmieciarzami, nie dbamy o środowisko, a przede wszystkim o to, co nasze. W minioną sobotę, Łukaszowi towarzyszyła Matylda Gaweł. Jak powiedzieli naszej redakcji, brzeg został wysprzątany do ostatniej butelki, puszki i innych śmieci. Na jak długo? Okaże się po weekendzie. Dodajmy tylko, że worki i zgromadzone w nich śmieci, to wynik ponad czterogodzinnej pracy.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

+2

Guest

Pilot od telewizora? W 10 lat bym nie wymyśliła, żeby pozbyć się starego pilota wrzucając go do jeziora. Brawo dla nurków. Pełen szacun.
+1

Guest

Altanki w parku Laskera wielce kultowe. Przesiadywanie na schodkach mocno popularne, niczym na tych rzymskich. Jakże lekko przychodzi wypić piwo, soczek i wrzucić butelkę, puszkę do jeziora. Dla potomnych, dla przyszłych odkrywców, niech wiedzą, że widelce i butelki nie były nam obce. A na tych rzymskich...jakoś nie pomyślałby, aby rzucić przed siebie. Bo tam nie wypada, bo tam to my bardzo ok. A u siebie....kto bogatemu zabroni? Poznać pana? Jak się bawi szlachta? Na pohybel zgredom... No. I o to chodzi
+16

Guest

Jestem zaskoczona, że tyle śmieci zebrało w tak krótkim czasie dwoje ludzi. Widziałam te worki i myślałam że to jakaś masowa akcja. Podziwiam Was bardzo za to że nie narzekacie że jest brudno tylko działacie. A Waszą akcję warto rozpropagować. Na pewno znajdzie się wielu pomocników. A najlepiej by było gdyby ludzie przypomnieli sobie te wory śmieci złożone na nabrzeżu zanim wrzucą kolejne śmieci do naszego pięknego jeziora.
+16

Guest

Syzyfowa praca. Szkoda że natura świata jest taka że aby uczynić szkodę, wystarczy machnąć ręką, ale żeby szkodę naprawić, trzeba na przykład nurkować na dno jeziora. Szkodzenie trwa sekundę, a naprawa skutków jeżeli jest w ogole możliwa, może potrwać lata. Szkoda też że jest więcej ludzi którzy niszczą, a mniej tych co budują.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież