czwartek 11 sierpnia 2022r.   imieniny: Aleksander, Herman, Ligia

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)
OPÓŹNIONA INWESTYCJA

Dokładnie dwa lata temu, rozpoczęła się budowa budynku z zapleczem sportowym przy Stadionie Miejskim im. Bronisława Bagińskiego. Miesiąc temu miała się ona zakończyć, jednak w listopadzie 2020 roku, rozwiązano umowę z dotychczasowym wykonawcą i prace stanęły.

 

REKLAMA

 

Po tym terminie przejęto budowę, przeprowadzono inwentaryzację, a dalsze prace budowlane miały się rozpocząć we wrześniu tego roku, zaraz po wyłonieniu nowego wykonawcy. Jednak tak się nie stało. Dlaczego? Zapytaliśmy o to Burmistrza Barlinka, Dariusza Zielińskiego.

 

„W dniu 8 października 2021 r. został ogłoszony przetarg na realizację inwestycji pn.: „Przebudowa stadionu miejskiego w Barlinku – etap II - budynek zaplecza stadionu”. Opóźnienie terminu ogłoszenia przetargu na wykonawcę robót budowlanych wynikło z opóźnień związanych z aktualizacją dokumentacji oraz procedurą wyboru Inżyniera Kontraktu. Wobec powyższego wybór wykonawcy robót budowlanych, podpisanie umowy oraz przekazanie placu budowy są planowane na listopad 2021 r.”

Przypomnijmy, że przy Stadionie Miejskim ma powstać m.in. zespół szatniowo - sanitarny dla zawodników, z pomieszczeniami towarzyszącymi tj. sauna, odnowa biologiczna, ambulatorium. Na parterze budynku swoje miejsce znajdzie również pomieszczenie ochrony, pomieszczenia biurowe, klubowe oraz kotłownia. Na piętrze znajdować się będzie sala konferencyjna oraz ogólnorozwojowa sala do ćwiczeń, pomieszczenie trenerów, archiwum, zaplecze socjalne dla pracowników, ogólnodostępny węzeł sanitarny, kawiarnia.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

+13

Guest

Coś pechowy ten stadion. Przed laty problemy przy remoncie boiska, teraz w drugim etapie podobnie a i piłkarzom nie idzie najlepiej.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.