poniedziałek 6 grudnia 2021r.   imieniny: Emilian, Jarema, Mikołaj

Reklama

Agencja Zatrudnienia Efekt Sp. z o.o. Sp.k.

 2×3 SA

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
NAPISAŁA DO NAS SANITARIUSZKA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Jak co roku nasza Szkoła Podstawowa nr 1 bierze udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterON – włącz historię”. Na przełomie października i listopada oglądamy materiały filmowe, zdjęcia, czytamy pamiętniki i biogramy dotyczące bohaterów Powstania Warszawskiego. 

 

REKLAMA

Nasi uczniowie piszą również listy i kartki do żyjących jeszcze Powstańców, tworzą dla nich laurki i kolorowe kolaże, wyrażają swoją wdzięczność i uznanie za trud walki.

W tym roku spotkała nas ogromna niespodzianka, ponieważ przyszła odpowiedź od  jednej z sanitariuszek powstania – pani  Hanny Odorkiewicz  - Sikocińskiej pseudonim „Pszczoła”. Jest to dla nas wielki zaszczyt i wzruszenie, że mogliśmy choć w krótkich słowach powiedzieć, jak ważni są dla nas  bohaterowie tamtych wydarzeń. Dziewczynka, do której zaadresowano list, jest bardzo szczęśliwa, a my nauczyciele jesteśmy dumni z naszych uczniów i ich wrażliwości na otaczający świat.

 

Opiekunka akcji w SP nr 1 Marzena Olszewska - nadesłane

 

 

Komentarze

+1

Guest

To moja koleżanka z klasy pisała ponad 3 albo 4 lata temu. Dostała 6 ! Tylko szkoda że dopiero po paru latach ta Pani dostała ten list i na niego odpowiedziała, ale ważne że dotarł ;-)
+4

Guest

Pani Marzenko jest Pani świetną nauczycielką z pasją, bardzo miło patrzy się jak zachęca Pani uczniów do tak ważnych inicjatyw jak ta :) gratuluję!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.