Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
3.625 1 1 1 1 1 Ocena 3.63 (8)
PORUSZAŁ SIĘ BEZ ODBLASKÓW

Zła widoczność, szybko zapadający zmrok, teren zalesiony i pieszy bez elementów odblaskowych, idący po nieprawidłowej stronie jezdni – to gotowy scenariusz na tragedię. Kierujący pojazdem nie ma szans szybko zareagować. Widzi nas dopiero z odległości 20-30 metrów.

 

REKLAMA

 

Dziś 25 października, doszło potrącenia mężczyzny poruszającego się bez elementów odblaskowych. Zdarzenie miało miejsce po godz. 18.00 na DW151, odcinek Barlinek – Pełczyce (okolice skrętu do miejscowości Płonno). Informacji w tej sprawie udzielił nam oficer prasowy KPP w Myśliborzu asp. sztab. Jacek Poleszczuk.

 

„Kierujący samochodem osobowym, jadący w stronę Pełczyc, potrącił idącego nieprawidłową stroną drogi 64-letniego mężczyznę. Poszkodowany, jak wynika ze wstępnych ustaleń, poruszał się bez odblasków, prawdopodobnie zatoczył się i wtargnął pod jadące auto. Kierujący samochodem został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Potrącony pieszy został przewieziony do szpitala. Tam ustalane są jego obrażenia i stan trzeźwości”.

W tym przypadku nie doszło do tragedii, jednak gdzieś zostało wyłączone potrzebne w takich warunkach myślenie. Pamiętaj! Noś odblaski. Chroń się przed potrąceniem, daj sobie szansę na przeżycie.

 

M.Przybylska

 

Komentarze

+3

Guest

Cytuję Guest:
Piszecie na OSP Barlinek ale jak potrzebujecie pomocy to oczekujecie na jej przybycie, chore podejście sami się nie dysponują chyba takie otrzymują rozkazy czy wiadomości z PSP Myślibórz na ile aut mają jechać i gdzie


Z tego co wiem to oni sami się rządzą i jeżdżą na tyle aut ile chcą. Już raz była sytuacja, że darli koty z PSP bo bez dyspozycji drugim autem wyjechali.
-4

Guest

Piszecie na OSP Barlinek ale jak potrzebujecie pomocy to oczekujecie na jej przybycie, chore podejście sami się nie dysponują chyba takie otrzymują rozkazy czy wiadomości z PSP Myślibórz na ile aut mają jechać i gdzie
+8

Guest

Cytuję Guest:
Takie jest właśnie OSP Barlinek. Jeżdżą dwoma wozami nawet do pomocy dla ratowników czy Policji. Czy Rada miejska i Burmistrz tego nie widza???

Widzą, ale się boją bo znów OSP Barlinek się obrazi i nie będzie jeździć na akcje jak wtedy gdy byla mowa o PSP w Barlinku.
+9

Guest

Cytuję Guest:
Powiem tak mijałem tego Pana idącego jakby był nietrzeźwy. Jechałem z Pełczyc . Nawet mrugalem kierowcy z naprzeciwka że jest coś nie tak . I widziałem przyhamował . Ale wracajac do Pełczyc już stanelem jako czwarte lub piąte auto w korku . Wyszedłem pomagałem . Tylko jedno mnie zdenerwowało w zachowaniu strażaków przy takich wypadkach powinni wprowadzać ruch wahadłowy . Jak informuje cię były dwie jednostki straży czyli 8 strażaków minimum . Więcej dlaczego droga była zablokowana przez 2 godziny? Gdzie lewa stroną jezdni była wolna . Postawić wystarczy dwóch strażaków z krótkofalówkami i po kłopocie . Rozumiem jak jest to wypadek śmiertelny i nie ma przejazdu bo dwa pasy są zablokowane , ale już któryś raz z kolei spotkałem się z takim czym w powiecie myśliborskim . W powiecie choszczeńskim strażacy działają inaczej . Odrazu puszczają auta wahadłowo jak są dwa wozy strażackie.

To jest roznica między PSP a OSP. Dla zawodowych im szybciej tym lepiej, kończą akcje maja z glowy. W Barlinku mamy OSP im dłuższa akcja tym lepiej, licznik bije.
+14

Guest

Takie jest właśnie OSP Barlinek. Jeżdżą dwoma wozami nawet do pomocy dla ratowników czy Policji. Czy Rada miejska i Burmistrz tego nie widza???
+9

Guest

Pełczyce - Trzęsacz tam też trzeba uważać na pieszych sam wielokrotnie ledwo uniknąłem zderzeń z pieszymi chodzą ciemno ubrani zaledwie widać ich z odległość kilkunastu metrów
+25

Guest

Powiem tak mijałem tego Pana idącego jakby był nietrzeźwy. Jechałem z Pełczyc . Nawet mrugalem kierowcy z naprzeciwka że jest coś nie tak . I widziałem przyhamował . Ale wracajac do Pełczyc już stanelem jako czwarte lub piąte auto w korku . Wyszedłem pomagałem . Tylko jedno mnie zdenerwowało w zachowaniu strażaków przy takich wypadkach powinni wprowadzać ruch wahadłowy . Jak informuje cię były dwie jednostki straży czyli 8 strażaków minimum . Więcej dlaczego droga była zablokowana przez 2 godziny? Gdzie lewa stroną jezdni była wolna . Postawić wystarczy dwóch strażaków z krótkofalówkami i po kłopocie . Rozumiem jak jest to wypadek śmiertelny i nie ma przejazdu bo dwa pasy są zablokowane , ale już któryś raz z kolei spotkałem się z takim czym w powiecie myśliborskim . W powiecie choszczeńskim strażacy działają inaczej . Odrazu puszczają auta wahadłowo jak są dwa wozy strażackie.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież