Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 19 kwietnia 2024r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Reklama

A A A
4.6923076923077 1 1 1 1 1 Ocena 4.69 (13)
POPRAWA WARUNKÓW MIESZKALNYCH W KOLEJNYCH BUDYNKACH W BARLINKU

Poprawią się warunki mieszkaniowe w kolejnych budynkach w Barlinku. Z zastrzykiem eurofunduszy spółdzielnia mieszkaniowa Piast przeprowadzi m.in. termomodernizację przy ul. Stodolnej i Długiej. W czwartek, 28 października 2021 roku podpisana została umowa o wsparcie inwestycji. Sygnatariuszami porozumienia byli marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz prezes Cezary Krzyżanowski.

 

REKLAMA

 

 Modernizacją energetyczną objętych zostanie w sumie 5 budynków. To obiekty przy ul. Stodolnej 1,2,3,7 oraz ul. Długiej 10. Wszystkie budynki ujęte zostały w Lokalnym Planie Rewitalizacji.

 

Rewitalizacja ma różne wymiary. Drugie, lepsze życie otrzymuje bowiem nie tylko infrastruktura użyteczności publicznej czy budynki zabytkowe, ale także bloki mieszkalne. W perspektywie unijnej 2014-2020 wsparliśmy około 100 takich projektów. Z funduszy unijnych przyznaliśmy beneficjentom pomoc w wysokości ponad 200 mln zł – zaznaczył marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W budynkach przy ul. Stodolnej 1,2,3 oraz Długiej 10 ocieplone będą ściany zewnętrzne oraz wymienione zostaną okna piwniczne i oświetlenie. Przedsięwzięcie, realizowane przez liczącą ponad 1700 lokali barlinecką spółdzielnię Piast, uwzględnia również przeprowadzoną wymianę zaworów termostatycznych i podpionowych pod adresami Stodolna 3 i 7, jak i Długa 10.

 

To drugi nasz projekt z unijnym dofinansowaniem. Ten jest jednak większy od poprzedniego. Beneficjentami pozytywnych zmian będzie w sumie 350 lokali, z czego termomodernizacja dotyczy 280 lokali – podkreślił prezes SM Piast Barlinek Cezary Krzyżanowski.

 

Koszt całkowity inwestycji oszacowano na 6,2 mln zł. Urząd Marszałkowski z puli unijnej przeznaczy dla SM Piast 2,3 mln zł. Efekt zmian powinniśmy poznać najpóźniej do listopada 2023 roku.

Projekt wpisuje się w założenia 9 Osi Priorytetowej „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego - nadesłane

 

 

Komentarze

-1

Guest

Cytuję Guest:
Za to na Górnym Trasie poprzedni prezes chciał ocieplić bloki pod zastaw tych bloków. Ciekawe jak ma się to do płaconego przez tyle lat funduszu remontowego z którego nic się nie remontuje na Górnym Tarasie, a jak już, to mam wrażenie, ze spółdzielnia wzięła te materiały z wysypiska śmieci. Za to na malowanie kolejny raz bloków na Kościelnej się znalazły pieniądze. Bardzo ciekawa sprawa.

Każdy blok ma swoje pieniądze na koncie funduszu remontowego. Ile uzbiera tyle wydaje. Nikt ani grosza nie może im zabrać i przeznaczyć na jakiekolwiek roboty w innym bloku. Czasy komuny się skończyły kiedy to wszystko było w jednym gaże.
+2

Guest

Cytuję Guest:
Dofinansowanie!!! Ha ha...koniec końców to mieszkańcy zwani dalej " wspólnotą" spłacą termomodernizację w czynszach. Jak ktoś jeszcze myśli, że w tym świecie coś komuś ktoś daje "za darmo" to jest w dużym błędzie.

Oczywiście , że spłacą , ale tylko wkład własny. reszta jest z dofinansowania. Ja też bym chciał żeby mi dom ocieplili za pół ceny!
-7

Guest

Cytuję Guest:
Kolejne fundowanie ludzią wysokich czynszów. U mojej teściowej ocieplono ocieplony blok też był dofinansowany tylko ze ona ma teraz 200 zł czynsz większy a zimno od podłogi jak było tak jest nadal. Te dotacje to jedna wielka pożywka dla firm które to wykonują te roboty. Zero nadzoru w wycenie materiał najlepsza klasa a w rzeczywistości najtańszy i jakoś że się chce płakać.

Jako budowlańcowi z wykształcenia i długoletnią praktyką w zawodzie włosy mi się jeżą jak czytam te komentarze. Kochani , najpierw liźnijcie odrobinę elementarnej , fachowej wiedzy a dopiero wtedy wypowiadajcie się na tematy.

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Kolejne fundowanie ludzią wysokich czynszów. U mojej teściowej ocieplono ocieplony blok też był dofinansowany tylko ze ona ma teraz 200 zł czynsz większy a zimno od podłogi jak było tak jest nadal. Te dotacje to jedna wielka pożywka dla firm które to wykonują te roboty. Zero nadzoru w wycenie materiał najlepsza klasa a w rzeczywistości najtańszy i jakoś że się chce płakać.


Moze dlatego w tym projekcie wymieniaja tez okna piwniczne zeby nie było zimno od podlogi. Ile tesciowa za ogrzewanie zaplaciła w tym roku?? A ile zapłaci w przyszłym? Myślę że będzie różnica, pomysl nad tym ;)

I to bardzo znaczna opał podrozal prawie 100% ha ha

Ta ocieplasz blok dwa razy a fundament zostawiasz nie ruszony i na sztukę pomalowany. Morzesz nawet dwa okna włożyć jak jest beton nie ocieplony i nie będzie ciepło. Nie wiem kto siedzi w tej spółdzielni ale jak na to patrze to chyba piekarze bo ja sądzę że zimno od fundamentu idzie. A po drugie to ocieplanie ocieplonego bloku a inne stoją w betonie jest czymś absurdalnym. I nie piszcie o sukcesie prezesa bo większości to spłacają lokatorzy a wy piszecie jak by prezes im blok ocieplił.Pan prezes już na dzień dobry wszystkim czynsze po podnosił.

młody prezes to wyrywny, pokazuje, że można sięgnąć po środki zewnetrzne dla celów mieszkaniowych. Nie tak jak jeden prezes z GT, który uważa, że dyshonorem jest żebrać o cudze i nie będzie podlizywał się dla swoich mieszkańców. A tak remontuje za "swoje" i patrzy jak mu się jedna ściana 10 miesiąc ślimaczy. Niezależnie od operatywności i zaradności prezesa, za jego sukcesy czy też zaniedbania i tak w spółdzielni płacą spółdzielcy. Zawsze.
+16

Guest

Jak dobrze pamiętam zawory termostatyczne w budynku przy ulicy Stodolnej numer 7 były w 2020 roku wymieniane. Czy po roku eksploatacji uległy one już zużyciu? Czy może tym razem wymiana będzie tylko na papierze?
+13

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Kolejne fundowanie ludzią wysokich czynszów. U mojej teściowej ocieplono ocieplony blok też był dofinansowany tylko ze ona ma teraz 200 zł czynsz większy a zimno od podłogi jak było tak jest nadal. Te dotacje to jedna wielka pożywka dla firm które to wykonują te roboty. Zero nadzoru w wycenie materiał najlepsza klasa a w rzeczywistości najtańszy i jakoś że się chce płakać.


Moze dlatego w tym projekcie wymieniaja tez okna piwniczne zeby nie było zimno od podlogi. Ile tesciowa za ogrzewanie zaplaciła w tym roku?? A ile zapłaci w przyszłym? Myślę że będzie różnica, pomysl nad tym ;)

I to bardzo znaczna opał podrozal prawie 100% ha ha

Ta ocieplasz blok dwa razy a fundament zostawiasz nie ruszony i na sztukę pomalowany. Morzesz nawet dwa okna włożyć jak jest beton nie ocieplony i nie będzie ciepło. Nie wiem kto siedzi w tej spółdzielni ale jak na to patrze to chyba piekarze bo ja sądzę że zimno od fundamentu idzie. A po drugie to ocieplanie ocieplonego bloku a inne stoją w betonie jest czymś absurdalnym. I nie piszcie o sukcesie prezesa bo większości to spłacają lokatorzy a wy piszecie jak by prezes im blok ocieplił.Pan prezes już na dzień dobry wszystkim czynsze po podnosił.
-7

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Kolejne fundowanie ludzią wysokich czynszów. U mojej teściowej ocieplono ocieplony blok też był dofinansowany tylko ze ona ma teraz 200 zł czynsz większy a zimno od podłogi jak było tak jest nadal. Te dotacje to jedna wielka pożywka dla firm które to wykonują te roboty. Zero nadzoru w wycenie materiał najlepsza klasa a w rzeczywistości najtańszy i jakoś że się chce płakać.


Moze dlatego w tym projekcie wymieniaja tez okna piwniczne zeby nie było zimno od podlogi. Ile tesciowa za ogrzewanie zaplaciła w tym roku?? A ile zapłaci w przyszłym? Myślę że będzie różnica, pomysl nad tym ;)

I to bardzo znaczna opał podrozal prawie 100% ha ha
+23

Guest

Dofinansowanie!!! Ha ha...koniec końców to mieszkańcy zwani dalej " wspólnotą" spłacą termomodernizację w czynszach. Jak ktoś jeszcze myśli, że w tym świecie coś komuś ktoś daje "za darmo" to jest w dużym błędzie.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież