Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
NIEZWYKŁA WIZYTA W SP W MOSTKOWIE

28 października Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Mostkowie, odwiedził niezwykły gość - Ojciec Simon z Kenii. Wizyta związana była z odbywającym się właśnie Tygodniem Misyjnym. Uczniowie przyjęli Ojca niezwykle ciepło wiwatując flagami Polski oraz Kenii, był balet, a także piosenki w wykonaniu zespołu „Promyczki”.

 

REKLAMA

 

Nie zabrakło wystawy z symbolami Afryki oraz krótkiej prezentacji o historii Szkoły Podstawowej w Mostkowie. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, cieszyła się prelekcja Ojca Simona, który opowiedział o swojej pracy w Kenii. Warto w tym miejscu nadmienić, może nie wszyscy z Państwa o tym wiedzą, że Szkoła Podstawowa w Mostkowie adoptowała dwoje kenijskich dzieci, w ramach projektu „Adopcja dziecka w Kenii”. Roczny koszt nauki w takiej szkole wynosi 100 dolarów czyli ok. 400.00 zł.  Społeczność szkolna, angażuje się też w liczne zbiórki i pomoc. Teraz, poszukuje książek w języku angielskim. Jeśli mają Państwo takie, można dostarczyć je do szkoły w Mostkowie, która następnie przekaże je do Kenii.

 

M.Przybylska

 

 

Zdjęcia nadesłane - dziękujemy

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież