Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
''…JAK JEDEN DZIEŃ'' MARITY BENKE – GAJDY

09 listopada w Muzeum Regionalnym w Barlinku, odbył się wernisaż wystawy ceramiki artystycznej „..jak jeden dzień”, zorganizowany z okazji 40-lecia twórczości krakowskiej artystki, Marity Benke – Gajdy.

 

REKLAMA

 

Wernisaż, był częścią odbywającego się w Barlineckim Ośrodku Kultury pleneru ceramiczno – malarskim „Piękno ukryte po obu stronach Odry” (8-19 listopada). Zgromadzeni na uroczystości goście, mogli zobaczyć ceramiczne kobiece i męskie sylwetki zaprezentowane w różnych wcieleniach, a także cykle ceramicznych obrazów. W części artystycznej wystąpił Andrzej Galbarczyk.

Wystawę można oglądać tylko do 18 listopada.

Marita Benke – Gajda, z wykształcenia jest architektem wnętrz, jednak swoje artystyczne powołanie odnalazła w ceramice. Tworzy zarówno małe dzieła, jak i rzeźby monumentalne, obrazy, formy użytkowe i dekoracyjne. Podczas swojego pobytu w Barlinku, o którym mówi, że jest jednym z najważniejszych miejsc w jej życiu, będzie prowadziła warsztaty, a także wykład o bolesławieckiej ceramice.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

 

M.Przybylska

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież