poniedziałek 6 grudnia 2021r.   imieniny: Emilian, Jarema, Mikołaj

Reklama

Agencja Zatrudnienia Efekt Sp. z o.o. Sp.k.

 2×3 SA

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
2.0909090909091 1 1 1 1 1 Ocena 2.09 (11)
RUSZAJĄ PRACE PRZY BUDOWIE FONTANNY I PARKINGU

23 listopada, oficjalnie ruszyły prace przy zagospodarowaniu placu przy ul. Szewskiej. Teren zniszczony i zaniedbany, teraz będzie miejscem odpoczynku z elementami małej architektury i fontanną typu „mokry chodnik”. Wzdłuż ul. Szewskiej, powstanie też siedem miejsc parkingowych.

 

REKLAMA

 

O szczegóły zapytaliśmy w barlineckim Ratuszu. Prace rozpoczną się od przygotowania placu budowy. Zgodnie z decyzją Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, będzie to usunięcie siedmiu drzew. W 2021 r., w związku z wnioskami mieszkańców w zakresie przeprowadzenia ponownej analizy koncepcji projektu i rozważenia jego zmiany w sprawie zachowania drzewostanu, przygotowany został projekt zamienny ograniczający wycinkę drzew do absolutnego minimum. 

 

pobierz (pdf)

 

Już za kilka dni, w grudniu rozpocznie się proces wyboru wykonawcy robót. Na przełomie lutego i marca przyszłego roku, przewiduje się  przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót budowlanych. Zakończenie prac planowane jest w trzecim kwartale 2022 r. Szacowany koszt to ok. 1,2 mln zł brutto wg. stanu cen na dzień dzisiejszy. Zadanie będzie finansowane w całości z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

+1

Guest

Te szwedzkie Głogo-Jarząby są tam w Szwecji sadzone na obrzeżach lasów jako ostaja dla ptaków nigdy nie powinny być sadzone w miastach bo pod nimi powstają ptasie smrodliwe odchodowiska. Niestety za tzw "komuny" leniwy urzędnik Naczalstwa kazał je posadzić tu a drugi leniwy nie pielęgnował by nie dopuścić do nadmiernego wzrostu i jest problem. W zamian za to wycięto piękne Głogi pienne , które dawały cień przechodniom wzdłuż całej ulicy- może by przywrócić je nowymi nasadzeniami?. A te usunąć i zagospodarować Plac należycie. Kiedyś mza Tate dyr. Michalczyka pieknie te głogo formowano przycinaniem szkoda bo to było piekne. A tak dla przyzwoitości wybieracie Państwo tych samych ludzi już przez 40 lat to dajcie Im spokojnie pracować bo coś przecież robią , No chyba ,że myliliście sie od 40 lat. Pozdrowienia.
+4

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:

I żeby nie był to bezpłatny parking dla mieszkańców budynku obok, za który pozostali mieszkańcy Barlinka mieliby płacić. Podatki, oświetlenie, remonty itp. ciężary.


Tak, tak, mieszkańcom wyciąć drzewa przed oknami i jeszcze uraczyć opłatami za parking. A co :)
+9

Guest

Barlinek robi się brzydki. Kiedyś był zielony (długa aleja drzew na wjeździe od strony Gorzowa, szereg pięknych drzew przy pomoście przystani barlineckiej itd.). To dopiero był klimat... Najwyraźniej kilka "pomysłowych" osób chce go "poprawić": wyciąć drzewa w mieście, zabetonować, postawić fontanny i wiaty (dla ochłody, rzecz jasna).

Mam jeszcze "lepszy": wyciąć wszystkie drzewa, Puszczę Barlinecką również. Zrobić tam parkingi dla turystów z całego świata i dla nas każdego z osobna. Zabetonować co tylko się da. Co się nie da - też. Będzie ewenement, ciekawostka dla turystów na skalę światową. Brak drzew klimat w mieście poprawi, znacząco ociepli. Temperatura wody w jeziorze także wzrośnie. I żaden listek wody nie zabrudzi. Będzie lazurowo jak na Karaibach albo upalnie jak w Abu Dhabi. Po co mamy gdzieś wyjeżdżać, włóczyć się, skoro możemy mieć tak u siebie.
+3

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nareszcie ten teren będzie porządnie zagospodarowany. A że ubędzie kilka drzew to trudno. W miejsce wyciętych trzeba wsadzić w innym miejscu Barlinka kilka kolejnych i też będzie pięknie. Barlinek to nie metropolia, wszędzie blisko a wokół co parę kroków można usiąść w cieniu i w zieleni. Niekoniecznie trzeba wysiadywać w centrum miasta, gdzie samochód samochód goni.

No właśnie!! Barlinek to nie metropolia,wszędzie blisko , można się przejść, niekoniecznie co parę kroków potrzebny jest parking...wolimy zieleń i drzewa !!!

Tak, tak, obserwuję ludzi i widzę jak "przechadzają się" po zapiekanki czy inne usługi, pod sam budynek trzeba podjechać, kogo chcecie oszukać...
+5

Guest

Cytuję Guest:
Przecież ja rynku jest fontanna. To na to idą nasze pieniądze? Podwyżki podatków na takie bzdety? Parking ok bo tego brak akurat w barlinku, ławeczki o ile będzie cień. Jaki koszt tej fontanny , tyle co kijków nordic walking nad jeziorem? O matko i córko,słow brak.

A na co tyle tych parkingów!! W tak małym miasteczku ?? Matko i córko, phi
+3

Guest

Cytuję Guest:
Nareszcie ten teren będzie porządnie zagospodarowany. A że ubędzie kilka drzew to trudno. W miejsce wyciętych trzeba wsadzić w innym miejscu Barlinka kilka kolejnych i też będzie pięknie. Barlinek to nie metropolia, wszędzie blisko a wokół co parę kroków można usiąść w cieniu i w zieleni. Niekoniecznie trzeba wysiadywać w centrum miasta, gdzie samochód samochód goni.

No właśnie!! Barlinek to nie metropolia,wszędzie blisko , można się przejść, niekoniecznie co parę kroków potrzebny jest parking...wolimy zieleń i drzewa !!!
+8

Guest

No jak to czytam to krew mnie zalewa ! Kiedy te wybory ? Siedem miejsc parkingowych zamiast tych drzew pod ktorymi zawsze w lato sobie zapiekaneczke z Asa w cieniu jadłem. A kolo ekonomika parkingi puste caly dzien tylko sie przejsc nie chce 50 metrów do tego miejsca. A prawda jest taka ze w miejscu tych wieloletnich drzew stanie siedem samochodow ktore tam beda staly caly tydzien identycznie jak wzdluz ulicy sadowej. Brawo ! Kiedy homosapiens zrozumie ze ten caly rozwoj oznacza ze my sie zwijamy a nie rozwijamy. Majac takie lasy wokol zamiast nawiazac wspolprace z naszym nadlesnictwem i robic mozliwie najwiekrza dzungle z tego miasta to my w centrum miasta wycinamy drzewa i zamawiamy gruszki z betonym. Ludzie trzymajta mnie bo nie wytrzymie !!!!!!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.