BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
NOWE STAWKI MANDATÓW BIJĄ PO KIESZENI

1 stycznia 2022 roku weszły w życie przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenia dozwolonej prędkości i wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych.

 

REKLAMA

 

Z nowymi, wyższymi karami za niektóre wykroczenia muszą się także liczyć piesi. To kolejna zmiana w przepisach ruchu drogowego w ostatnich kilkunastu miesiącach, która ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. W dniu 30 grudnia 2021 roku zostało ogłoszone rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Zachęcamy wszystkich uczestników ruchu drogowego, nie tylko kierowców, do zapoznania się z wprowadzonymi zmianami. Być może dzięki temu więcej osób będzie przestrzegać przepisów ruchu drogowego i uniknie przykrej niespodzianki na początku roku, jaką będzie wysoki mandat, otrzymany za popełnione wykroczenie. 

Tak jak wspomnieliśmy, przepisy obowiązują dopiero od kilku dni, a już myśliborscy policjanci ruchu drogowego, zdążyli ujawnić wielu kierujących dopuszczających się przekroczenia dozwolonej prędkości. Rekordzistka w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h pędziła 179 km/h. Kolejny przypadek to kierujący Mercedesem, który za nic miał obowiązujące przepisy i poruszał się z prędkością 174 km/h. Myśliborscy policjanci byli czujni i szybko ostudzili zapędy piratów drogowych. Oba opisywane przypadki miały miejsce do drodze S-3 gdzie dopuszczalna prędkość to 120 km/h. Za niestosowanie się do obowiązujących przepisów na kierujących nałożono mandaty karne w wysokości 1500 zł a ich konta punktowe wzbogaciły się o 10 pkt. karnych. Warto również zwrócić uwagę na wysokość kar za kierowanie pojazdem niemechanicznym w stanie po użyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości – tutaj kary wynoszą odpowiednio 1000 zł i 2 500 zł.

Kompletna treść rozporządzenia wraz z nowym taryfikatorem.

 

KPP Myślibórz – nadesłane 

Komentarze

+6

katarzyna18

A jakiej wysokości są mandaty dla pieszych , którzy jak "święte krowy" nie zatrzymując się , nie patrząc w prawo i lewo , z telefonami przy uchu notorycznie włażą na przejścia dla pieszych. A na pisk opon hamujących pojazdów wymachuję rękom. Bo oni przecież mają pierwszeństwo.
+2

Guest

Cytuję Guest:
I tak slabo jakos, za jazdę po pijaku powinno być min 10tys zł mandatu i przynajmniej na 3 lata zabierane prawko, to powinno być takie minimum


W artykule mowa o karze za jazdę w stanie nietrzeźwości pojazdem NIEmechanicznym.
+3

Guest

Ludzie, pamiętajcie, że Wy i Wasze dzieci też macie też nogi. I też jesteście pieszymi, nawet od parkingu po drzwi do waszej klatki. Nie życzę wam, by wasi bliscy byli ofiarami kierowców jeżdżących 2x szybciej niż wskazuje prawo albo "sprawniejsi" o 2 promile. Pzdr
+17

Guest

Powinno sie tez zaczac karac pieszych i rowerzystow bo po zmianie przepisow nawet nie patrza czy cos nadjezdza . Stoja i dyskutuja przy przejsciu dla pieszych a kierowca ma obowiazek zatrzymac sie . Rowerzysci przejezdzaja przez kazde pasy .mlodziez z telefonami w reku wchodzi na pasy bez wahania . Ale karac tylko kierowcow ????
+3

Guest

I tak slabo jakos, za jazdę po pijaku powinno być min 10tys zł mandatu i przynajmniej na 3 lata zabierane prawko, to powinno być takie minimum

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.