niedziela 4 czerwca 2023r.   imieniny: Bazyliusz, Franciszek, Karol

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
MODERNIZACJA I ROZBUDOWA STACJI UZDATNIANIA WODY W RYCHNOWIE

Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Kanalizacyjne „PŁONIA” Sp. z o.o. informuje, że zakończyło inwestycję w m. Rychnów obejmującą modernizację z rozbudową Stacji Uzdatniania Wody, która zaopatruje w wodę pitną mieszkańców miejscowości Rychnów i Kinice.

 

Wykonawcą modernizacji Stacji Uzdatniania Wody była firma H2Optim Sp. z o.o. Sp. k. z Przeźmierowa (woj. Wielkopolskie). Koszt całkowity inwestycji wyniósł 1.629.491,70 PLN brutto. W ramach inwestycji dokonano rozbudowy budynku SUW, zamontowano nową technologię uzdatniania wody, zabudowano 2 zbiorniki magazynowe wody, przebudowano studnie głębinowe oraz zagospodarowano teren wokół stacji, a także zamontowano urządzenie do zmniejszania twardości wody. Wszystkie działania były prowadzone w celu poprawienia jakości wody dostarczanej odbiorcom.


Realizacji inwestycji nie byłaby możliwa bez pożyczki w kwocie 1.324.790,00 zł PLN pozyskanej z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na podstawie umowy nr 66/2021/Wn16/Nz-ur-Iz/P z dnia 10.02.2021 r. na realizację przedsięwzięcia pn.: „Przebudowa i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody wraz z infrastrukturą w m. Rychnów, gm. Barlinek”. Pożyczka może zostać częściowo umorzona – po spłacie 70% zadłużenia z tytułu udzielonej pożyczki. 

 

PWK „PŁONIA” Sp. z o.o. - nadesłane