Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
NIE MA NIC ZA DARMO

Kilka dni temu na terenie naszego miasta odbyło się spotkanie, w trakcie którego zaproszone osoby miały dostać za darmo m.in. laptopa. A jak było naprawdę, opowiedział nam jeden z mieszkańców Barlinka.

 

REKLAMA

 

„Do moich rodziców zadzwonił telefon i w trakcie rozmowy zaproponowano przyjście na prelekcję o zdrowiu. Każdy kto na nią przyjdzie, miał dostać m.in. za darmo laptopa lub inne urządzenie, pulsoksymetr itp. Rodzice na spotkanie poszli. W jego trakcie okazało się, że pogadanka o zdrowiu dotyczyła super garnków do gotowania, mat leczniczych, sokowirówek. Po prelekcji oczywiście można je było kupić. Kwoty opiewały na tysiące złotych. Jednak na spotkaniu była pani, która sporządzała umowy, na ratalny ich zakup. Kilka osób dało się nabrać i kupiły prezentowane przedmioty. Kiedy moi rodzice nie wyrazili chęci zakupu i spytali, co z tymi darmowymi laptopami, które miały trafić do uczestników spotkania usłyszeli, że musieli coś źle zrozumieć, bo nikt takowych nie obiecywał. A skoro nic nie chcą kupić, a więc zadbać o swoje zdrowie, mogą spotkanie opuścić. Co też uczynili. Okazało się po dwóch dniach, że podobne maty, jak te które oferowano na spotkaniu, można było kupić w jednym z dyskontów za 150 zł. I tutaj mój apel. Nie dawajmy nabrać się na takie „okazje”. To zwykłe żerowanie na ludziach starszych, często schorowanych.”

 

Przyłączamy się do apelu naszego czytelnika. Nie ma nic za darmo. A bardzo często oferowane na takich „okazyjnych” spotkaniach przedmioty, można kupić dużo taniej w sklepach.

 

Jacek Słomka  

 

GRATULUJĘ, OTRZYMA PAN ZA DARMO EKSPRES DO KAWY... >>>

Komentarze

-3

Guest

Żyjemy w dobie nakazów, zakazów, procedur itd. itp.
Nie ma nakazu sprawdzania to się nie sprawdza. Gdyby był to i tak się nie wyegzekwuje, bo najemca cię okłamie.

Ostatki przyzwoitości spłynęły już wraz z deszczówką... ;-((

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Tak właśnie....właściciel obiektu powinien kontrolować co się dzieje na jego obiekcie. Takie jest moje zdanie a radni i włodarze miasta chronić nas przed cwaniakami żerującymi na ludzkiej niewiedzy.Jeśli ktoś temu zaprzecza, proszę te osoby do przejechania się do Choszczna. Będąc tam właśnie zauważyłem coś ciekawego,tankując samochód dostrzegłem obwieszczenie ,cytuję...zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach 0.00 do 06.00...I nich mi ktoś powie że nie można.Można zadbać o miasto,ludzi a przy okazji o ....zdrowie?

W cywilizowanych społeczeństwach zakazy , nakazy itd. nie mają racji bytu. Każdy powinien sam decydować o sobie i ponosić konsekwencje swoich czynów. Czy mam się napić ,czy nie? Czy mam zapalić papierosa ,czy nie? Czy mam skoczyć na główkę z dachu na beton, czy nie? To jest mija indywidualna sprawa. A uszczęśliwianie kogoś na siłę jest po prostu zniewoleniem!

Straszne to jest czlowieku jak Ty nic nie rozumiesz. Jak nie dostrzegasz o co tu chodzi i gdzie tkwi problem. Szkoda sie tu dalej rozpisywac bo kto bardziej rozgarniety to zrozumial problem juz w opisie miniaturki artukulu. Jak cie zakazy i nakazy nie dotycza to wyrywaj 1go torebki babcią pod podcztą. Zenująca postawa. Trace wiare w czlowieka. Pozyjemy zobaczymy jaki bedziesz wygimnastykowany i trzezwo myslacy po 80tce. Zenujace

Ja się odniosłem tylko co do Choszczeńskiego zakazu. A jeśli chodzi o właścicieli lokali , którzy udostępniają je do tych haniebnych procedur , to ja osobiście traktuje ich jak wspólników tych wyłudzeń. A to , że prawo na to pozwala , nie ma dla mnie żadnego znaczenia.
+3

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Tak właśnie....właściciel obiektu powinien kontrolować co się dzieje na jego obiekcie. Takie jest moje zdanie a radni i włodarze miasta chronić nas przed cwaniakami żerującymi na ludzkiej niewiedzy.Jeśli ktoś temu zaprzecza, proszę te osoby do przejechania się do Choszczna. Będąc tam właśnie zauważyłem coś ciekawego,tankując samochód dostrzegłem obwieszczenie ,cytuję...zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach 0.00 do 06.00...I nich mi ktoś powie że nie można.Można zadbać o miasto,ludzi a przy okazji o ....zdrowie?

W cywilizowanych społeczeństwach zakazy , nakazy itd. nie mają racji bytu. Każdy powinien sam decydować o sobie i ponosić konsekwencje swoich czynów. Czy mam się napić ,czy nie? Czy mam zapalić papierosa ,czy nie? Czy mam skoczyć na główkę z dachu na beton, czy nie? To jest mija indywidualna sprawa. A uszczęśliwianie kogoś na siłę jest po prostu zniewoleniem!

Straszne to jest czlowieku jak Ty nic nie rozumiesz. Jak nie dostrzegasz o co tu chodzi i gdzie tkwi problem. Szkoda sie tu dalej rozpisywac bo kto bardziej rozgarniety to zrozumial problem juz w opisie miniaturki artukulu. Jak cie zakazy i nakazy nie dotycza to wyrywaj 1go torebki babcią pod podcztą. Zenująca postawa. Trace wiare w czlowieka. Pozyjemy zobaczymy jaki bedziesz wygimnastykowany i trzezwo myslacy po 80tce. Zenujace
-4

Guest

Cytuję Guest:
Tak właśnie....właściciel obiektu powinien kontrolować co się dzieje na jego obiekcie. Takie jest moje zdanie a radni i włodarze miasta chronić nas przed cwaniakami żerującymi na ludzkiej niewiedzy.Jeśli ktoś temu zaprzecza, proszę te osoby do przejechania się do Choszczna. Będąc tam właśnie zauważyłem coś ciekawego,tankując samochód dostrzegłem obwieszczenie ,cytuję...zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach 0.00 do 06.00...I nich mi ktoś powie że nie można.Można zadbać o miasto,ludzi a przy okazji o ....zdrowie?

W cywilizowanych społeczeństwach zakazy , nakazy itd. nie mają racji bytu. Każdy powinien sam decydować o sobie i ponosić konsekwencje swoich czynów. Czy mam się napić ,czy nie? Czy mam zapalić papierosa ,czy nie? Czy mam skoczyć na główkę z dachu na beton, czy nie? To jest mija indywidualna sprawa. A uszczęśliwianie kogoś na siłę jest po prostu zniewoleniem!
+6

Guest

Kto nie ma w bliskiej rodzinie nikogo starszego , to może nie rozumieć, że z wiekiem często traci się czujność , przychodzi naiwność i łatwowierność.
Teraz jesteśmy tacy mądrzy , krzyczymy , że tylko głupki dają się nabierać , a to nie do końca prawda. Te cwaniaki sprzedające cuda na kiju za ogromne pieniądze nie bez powodu zapraszając na swoje pokazy zawsze pytają o wiek .Takim starszym , człowiekiem dużo łatwiej manipulować, wcisnąć "super okazję" , kredyt na te super gadżety.
Starsze osoby podejmują decyzję samodzielnie , mają przecież pełnię praw , ale często ich zdolność odróżnienia dobra od zła jest już inna niż kiedyś. Dlatego powinniśmy być wyczuleni na wszelkie takie prezentacje , pilnować rodziców jeśli mozliwe i zgadzam się , że wynajmujący salę do pokazów powinni nie być obojętni komu udostępniają . Trudne to w dzisiejszych czasach , bo po to ma lokal , by na nim zarabiać , ale może jednak selekcja , by nie uczestniczyć w ograbianiu słabszych.
-4

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Wstydzic powinni sie rowniez wlasciciele obiektow ktorzy wynajmuja takim cwaniaczka swoje sale. Wstyd !!!

Witam serdecznie ;) Czego wstydzić???Jak Ktoś rozumu Swojego niema to trudno.Trzeba zarobić na rachunki.

Proszę się podpisać z imienia i nazwiska, to szybko zlokalizujemy, w jakim obiekcie odbywał się pokaz ;)
+18

Guest

Tak właśnie....właściciel obiektu powinien kontrolować co się dzieje na jego obiekcie. Takie jest moje zdanie a radni i włodarze miasta chronić nas przed cwaniakami żerującymi na ludzkiej niewiedzy.Jeśli ktoś temu zaprzecza, proszę te osoby do przejechania się do Choszczna. Będąc tam właśnie zauważyłem coś ciekawego,tankując samochód dostrzegłem obwieszczenie ,cytuję...zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach 0.00 do 06.00...I nich mi ktoś powie że nie można.Można zadbać o miasto,ludzi a przy okazji o ....zdrowie?
-8

Guest

Nie wiem czemu wynajmujący ma się wstydzić. Jestem ciekaw ilu z was odmówiło by wynajęcia sali jak prowadzili by taką usługę . Według mnie albo prowadzenie działalności, albo zamknięcie interesu.
+10

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Wstydzic powinni sie rowniez wlasciciele obiektow ktorzy wynajmuja takim cwaniaczka swoje sale. Wstyd !!!

Witam serdecznie ;) Czego wstydzić???Jak Ktoś rozumu Swojego niema to trudno.Trzeba zarobić na rachunki.

To jest zarabianie na czyjejś krzywdzie i za wszelką cenę...smutne

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież