czwartek 11 sierpnia 2022r.   imieniny: Aleksander, Herman, Ligia

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
CO Z PARKINGIEM NA ULICY SZPITALNEJ?

Temat braku parkingu w pobliżu szpitala i przychodni zdrowia poruszaliśmy już wielokrotnie. Po raz kolejny wrócił on w czasie ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej.

 

REKLAMA

Pytali o niego radni Michał Antosiewicz i Cezary Michalak. Pierwszy z nich chciał znać przyczynę i prawdziwy powód opóźnieniu jego budowy. (Przypomnijmy, że miała ona pierwotnie zakończyć się w 2020 roku). Według radnego w temacie tym dzieją się dziwne rzeczy, które powinno się radnym wyjaśnić. Z kolei radny C. Michalak zabierając głos mówił, że wspólnie z radną Bernardą Lewandowską przeglądali dostępną dokumentację związaną z nowym parkingiem. Podkreślał, że jedna osoba mogła, jak do tej pory tę inwestycję blokować. Pytał, czy to prawda, że zgłosiła ona, że w miejscu gdzie parking ma powstać żyje jakiś chrabąszcz i gniazdo założyła ptasia rodzina, co uniemożliwia budowę? Jeżeli jest prawdą, że dwa protesty mieszkanki Barlinka zostały odrzucone, co dalej ze wspominaną budową? 

Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński odpowiadał radnym:

- Przypomnę, że uzyskaliśmy dofinansowanie na realizację tej inwestycji już dwa lata temu, w kwocie 700 tys. zł. Równolegle trwały prace z uzyskaniem decyzji środowiskowej i taka decyzja jest obowiązująca aktualnie. Po uzyskaniu tej decyzji, trwały prace nad uzyskaniem decyzji o warunkach zabudowy. W pierwotnym terminie decyzja została wydana. Decyzja jednak została zaskarżona. Nastąpiło odwołanie jednej ze stron. Zostało ono skierowane do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. W części dotyczącej odwołania strony, SKO nie podzieliło tego stanowiska. Natomiast przy okazji poruszyło inny problem związany z różnicą ilości miejsc parkingowych w decyzji środowiskowej i warunkach zabudowy. W ślad za zaleceniem SKO została wydana nowa decyzja uwzględniająca te uwagi. Do drugiej decyzji wydanej przeze mnie, ta sama strona postępowania odwołała się. SKO ponownie uchyliło decyzję pierwotną, tym razem wskazując inne zdaniem SKO uchybienia, pomijając te uwagi, które zostały wniesione przez stronę. Aktualnie jesteśmy w trakcie procedowania ponownego wydania warunków zabudowy. Mam nadzieję, że to trzecie podejście spowoduje, że SKO już żadnych wątpliwości nie będzie miało. W tej ostatniej ocenie SKO, te problemy środowiskowe, które były podnoszone przez stronę, zostały jednoznacznie określone, jak niezasadne na tym etapie inwestycyjnym. One ewentualnie mogą być brane pod uwagę w momencie, kiedy będzie przygotowywany wniosek pozwolenia na budowę. Mam nadzieję, że w końcu uda nam się zrealizować tę inwestycję. - I taki jest, cytując radnego Antosiewicz prawdziwy powód - podkreślał burmistrz Zieliński.

 

Jacek Słomka

 

Komentarze

+6

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Ewidentnie komuś bardzo zależy aby parking tam nie powstał!

Po co parking jak nie będzie szpitala? Nowy właściciel niech sobie sam zrobi

I właśnie o to chodzi, że ktoś ma inne plany co do szpitala i gruntu pod parking!
-4

Guest

Cytuję Guest:
Ewidentnie komuś bardzo zależy aby parking tam nie powstał!

Po co parking jak nie będzie szpitala? Nowy właściciel niech sobie sam zrobi

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.