Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 19 kwietnia 2024r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Reklama

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3)
CO Z PARKINGIEM NA ULICY SZPITALNEJ?

O niebezpiecznych zdarzeniach drogowych na skrzyżowaniu ulicy 31 Stycznia i trasy średnicowej, pisaliśmy jakiś czas temu. Przypomnijmy, że chodzi o zdarzenie, w którym z naczepy samochodu ciężarowego spadł walec drogowy i drugie, kiedy na wspominanym zakręcie przewrócił się samochód przewożący drewno w kłodach.

 

REKLAMA

 

Do tego ostatniego zdarzenia, w trakcie sesji barlineckiej Rady miejskiej powrócił radny Cezary Krzyżanowski:

 

„Ostatnie zdarzenie miało miejsce w miesiącu lutym - mówił w trakcie sesji radny  Krzyżanowski. Doszło do niego na skrzyżowaniu ulicy 31 Stycznia z średnicówką. Doszło tam do wypadku. Samochód ciężarowy przewożący kłody, przewrócił się. Zdarzenie to, w mojej ocenie było dużym zagrożeniem dla mieszkańców. Dlatego, że jest tam chodnik i przejście dla pieszych. Strach pomyśleć, jak wiele ofiar to zdarzenie mogłoby za sobą pociągnąć. Niestety, jak dobrze pamiętamy to już drugi raz w tym obszarze dochodzi do takiego wypadku. Prosiłbym o szczegółowe wyjaśnienie tego zdarzenia, ponieważ są na terenie naszej gminy miejsca, gdzie w sposób cykliczny dochodzi do wypadków komunikacyjnych. Zauważyłem, że tam jest wysepka. Nie wiem, czy samochód skręcający w lewo z ulicy 31 Stycznia w średnicówkę i po najechaniu na nią, nie przechyla się i nie wynosi go na bok. - Dlatego powinniśmy to sprawdzić, aby zapobiec takim wydarzeniom na przyszłość, w tym konkretnym miejscu.”

 

Jacek Słomka

 

 

 

Komentarze

+2

Guest

Cytuję Guest:
Jestem za wprowadzeniem zakazu skrętu w lewo i w prawo. Wtedy będzie równowaga i nie będzie wywrotek. Pomyśleć trzeba a nie tylko pisać.

No z myśleniem u Ciebie nie za bardzo, na mieście masz zakaz dla ciężarowych ,ci co będą chcieli jechać na Szczelece Krajeńskie będą musieli zawrócić na rondzie koło bitla, co z powoduje większe korki
+2

Guest

Jestem za wprowadzeniem zakazu skrętu w lewo i w prawo. Wtedy będzie równowaga i nie będzie wywrotek. Pomyśleć trzeba a nie tylko pisać.
+2

Guest

O co chodzi z tymi ciężarowymi co jeżdżą ostatnio jak szalone przez Krzynkę. Jeżdżą nawet po 5 rano dzieci mi budzą. Jakiś koszmar jak przy jakiejś autostradzie:((
-15

Guest

W chwili powstania ronda zwiększy się ryzyko wywrotki ciężarówek, jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie zakaz skrętu w lewo dla tirow od strony lipian i kierowanie ich na dolne rondo celem zawrócenia
+7

Guest

To skrzyżowanie będzie w przyszłości rondem, kiedy to się zobaczy. Obecnie można zrobić coś co nie wszystkim się spodoba, ustawić znak STOP na zjeździe z górki. Wymusi to zmniejszenie prędkości na lewoskręcie ale też utrudni przejazd na wprost zwłaszcza w godzinach szczytu. Kilka mandatów i wszyscy nauczą się tam zatrzymywać. A jak ruszy z ładunkiem to nie powinno go wywrócić. Pytanie wygoda czy bezpieczeństwo?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież